Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[180] RIO - pierwsze akwarium Zdzisława

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Wspaniałe ryby choć więcej przyjemności i frajdy daje oglądanie ich na żywo. ;) Sam planuje powiększenie szkła do 250l, z racji tego że podążają do mnie szczupaczki żyworodne i poza nimi napewno wylądują tam kochane marońki, może też mi się uda taka połówka.

A teraz do rzeczy zdjęcia oglądam z telefonu więc nie wiem jakiej są jakości ale widoczki miodzio, może by tak podzielił się nimi pan i podesłał je na kalendarz. :)
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Konrad Demczuk
Mecenas
Posty: 145
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:10
Imię: Konrad
Lokalizacja: Krzemienica
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Konrad Demczuk »

Staram się nie zazdrościć ludziom ale kiedy widzę te zdjęcia to staje się ode mnie silniejsze. Piękny baniak, rośliny w świetnej kondycji. Zazdroszczę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

wisłok pisze:Wspaniałe ryby choć więcej przyjemności i frajdy daje oglądanie ich na żywo
Tak Krzysztof - zapraszam (fotki pchnąłem tam gdzie kazałeś) :D

Obrazek
Konrad Demczuk pisze:kiedy widzę te zdjęcia to staje się ode mnie silniejsze
Konrad nie tłumacz się ;) tylko chyżo dołączaj do grona opiekunów Akar z Maroni

Obrazek

naprawdę warto :lol:
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

zdzislaw, wysłałeś foty do kalendarza? Jeśli tak, to wyślij jeszcze więcej :mrgreen: . Jak dla mnie nawet 2 miesiące z Twoimi akarami to mało ;)
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ale kusisz tymi akarami ;)
A rybska piękne, zresztą fotki również:)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Przed chwilą ktoś ciekawski "kuknął" do mojego tematu i zapaliło się statystyczne "100000 wyświetleń". Dziękuję, bo to miła nagroda dla mnie i dla RIO, które "odpaliłem" 28.09.2008. :D

Akara z Maroni (Cleithracara maronii) ma spory udział w podtrzymywaniu/nakręcaniu mej przygody akwarystycznej :lol:
Obrazek


Jeszcze raz dzięki wszystkim Podforakom, także za wyrozumiałość do relacji z moich pasji :serce: :całuski:

Z wyrazami szacunku i stałym zaproszeniem
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

zdzislaw pisze:zapaliło się statystyczne "100000 wyświetleń".
Zdzisławie, mnie to nie dziwi. Nie dość, że akwarium piękne to i sam temat ubarwiony cudnymi zdjęciami i prowadzony w taki sposób, że z przyjemnością tu się zagląda :)
Awatar użytkownika
ppaul76
Mecenas
Posty: 130
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:31
Imię: Paweł
Lokalizacja: Leżajsk
Płeć:

Post autor: ppaul76 »

Piękne temat jak najbardziej celny i udokumentowany wszystkim co można było tu opublikować. Osobiście polecał bym aby, stworzyć np. www. zdzisław.rz.pl lub podobne proszę się zastanowić może warto,ale nic na siłę , pomogę w tworzeniu strony :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

ppaul76, Przyjmuję Twój wpis jako komplement li tylko. Natomiast nie obraź się, ale nie nakłonisz mnie do własnej strony. Pisywałem kiedyś o moim RIO gdzieś tam, na innych "stronach internetu" i wiem, że tu - z podforakami - jest mi, i będzie najlepiej :D
Nie odwagi mi brak, ale zważ na to, iż mój temat - jak pisze Joanna cyt.: "prowadzony w taki sposób, że z przyjemnością tu się zagląda :) " - po prostu jest taki bo tworzymy go razem.
Przyjęto mnie tu najmilej jak można i dali/dają mi poszaleć w mych pasjach "różnistych" - bezcenne :lol:

Pozdrawiam :D
dexa
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2012, 20:06
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 l 150x50x50
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: dexa »

tak jak sobie czytam wątek Zdzisława z wielkim podziwem, to myślę sobie że jak będę miał 18 lat jak Zdzisław /miałem przyjemność poznać kiedyś w Iguanie/ to też będę miał takie akwarium.

podziwiam, podziwiam, podziwiam :-)
Awatar użytkownika
fitoro
Posty: 340
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:14
Imię: Marek
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 450 towarzyskie
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: fitoro »

Zdzisław, chciałem zapytać jak z karmieniem akarek bo na razie bardzo płochliwe i nie wiem kiedy się ośmielą na wypłynięcie po jedzonko. A i jeszcze chyba miałeś kiedyś raczka i to samo jak on ma się wyżywić skoro tyle żarłoków pływa dookoła, że biedaczek nawet resztek nie ogląda.
Everybody Lies !
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

fitoro pisze:jak z karmieniem akarek bo na razie bardzo płochliwe
Troszkę masz ich mało - w większym stadku byłyby odważniejsze.
fitoro pisze:kiedy się ośmielą na wypłynięcie po jedzonko
Troszkę już na ten temat - wręcz "celebrowania" posiłku - pisałem tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0

Ja ująłem je rodzajem pokarmu: Sinking Cichlid Gold oraz Sinking Wafers Hikari. Tak granulki jak i dyski pokarmu w miarę szybko opadają na dno (na "paśnik") i leżąc na piasku/żwirku w końcu wabią Maroni. Mniejszym rybkom podaję Micro Wafers, ktory potrącany przez rybki z postaci pływającej przechodzi w wolno tonącą. "Opadający" drobniejszy pokarm preferują mniejsze żarłoki, a na paśniku, z większymi granulkami i dyskami dobrze radzą sobie Maroni pospołu z kiryskami i zbrojnikami Loricaria Red.

Raczkiem się tak bardzo nie przejmuj - jak będzie głodny naprawdę to sobie nocą poradzi (nadto kup trochę krewetek do akwarium - takich choćby "różnistych" nie przepłacając).

Powodzenia
Awatar użytkownika
przemotbg-p1
Posty: 619
Rejestracja: 09 mar 2014, 10:44
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: przemotbg-p1 »

zdzislaw, Twoje akwarium mnie powaliło na łopatki zdjęcia nie oddają tego jak pięknie ono wygląda na żywo. Dzięki za zaproszenie i pokazanie na żywo tego cuda. Szkoda ,że już było późno bo posiedziałby chwilkę dłużej i nacieszył oko. :) :) :)
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Bozi
Posty: 359
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Imię: Bożena
Lokalizacja: Warszawa
Akwarium: 126, 45, 10
Płeć:
Wiek: 62

Post autor: Bozi »

zdzislaw pisze:Blyxa Aubertii (Blyksa Auberta) w moim RIO :lol:

:D
Zdzisławie, dobrze, że dałeś ją z tyłu bo rośnie wysoka.
Maroni ładnie się prezentują w stadku.
bartekcholma555
Mecenas
Posty: 133
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:27
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: bartekcholma555 »

Zdzisław co tam w Rio ? Jak się miewają Akary ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”