Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[180] RIO - pierwsze akwarium Zdzisława

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

K2 pisze:zdzislaw, a może jakaś aktualizacja ;)
Popieram wniosek kolegi ;)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

SDD pisze:Popieram wniosek kolegi
Przegłosowany xd
charta non erubescit
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Prosimy :D Bo koledzy magicznych słów nie znają (nie mam na myśli abrakadabra) :ironia:
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Szyszka, od kiedy Ty taka kulturalna jesteś? . Oczywiście fotki szkła mile widziane.
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Szyszka pisze:Prosimy Bo koledzy magicznych słów nie znają (nie mam na myśli abrakadabra)
Łomatko! ale "miałem czuja". Wczoraj "potrymowałem" trochę roślinki, dziś zrobiłem podmiankę a potem fotki, nim zapaliłem w kominku. Przysiadłem pisać "aktualizację" - wchodzę na forum, a tu widzę co się święciło, że to mogły być nie tylko prośby kulturalne 8-)

RIO prowadzę obecnie (ponad rok) w formie akwarium dla leniwego. Utraciłem takie rośliny jak Eusteralis stellata i Hygrophila pinnatifida. W ich miejsce pojawiły się Bacopa caroliniana, Hygrophila angustifolia i Rotala rotundifolia. Co dwa tygodnie jednak muszę „florę trymować” a podmianki wykonuję raz na tydzień wyłącznie „miejskim kranowitem” (50 l).
CO2 pyka sobie całą dobę, raz dziennie „psikam” 1 lm Plant Growth Tropica + 0,5 ml Easy-ferro + 2-3 kropli kobaltosanu. Ląmpy palę 10:00-14:00, do 16:00 przerwa a po przerwie do 22:00.
Rybki karmię produktami Hikarii i w obsadzie bez zmian. Co do Akary z Maroni, to myślę, że w tak małym zbiorniku jest miejsce tylko na 1 parę. Zacząłem obserwować dobieranie się ryb w pary ze stadka 6 osobników i nawet rok temu robiłem sobie nadzieję, że może 2 pary będą się znosić towarzysko. Dziś już wiem, że mi się to nie uda. Parę miesięcy temu rano „nie obudziła” się jedna z nich, choć wieczorem, jak zwykle, była przysłowiowo zdrowa jak ryba. Obserwuję, że taki sam los może spotkać tę „trzecią”, choć długością i masą ciała jest największa z całej trójki. Nawet ta „trzyczwarte” też ją przegania. Chyba muszę ją odłowić, by trafiła do innego, bezpieczniejszego dla niej akwarium. Jednak myślę, że moje RIO w ogóle bez C. Maroni nie miałoby tej wypracowanej wartości.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uff, pozdrawiam :lol:

P.S. Zdjęcia są takie jakie są bo bez prób, z marszu, pierwszy raz "z fujika"
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Nie jestem fanem typowych roślinniaków, ale to mi się podoba - widać jeszcze podłoże i jakieś korzenie :D Sama miałam kiedyś Eustralis stellata i to (olaboga) w 60l xd Niby miała być wymagająca etc ale musiałam wywalić bo rozrosła się prawie na cały baniak :P
Nie myślałeś żeby dorzucić Pstrążenic? Zarąbiście wyglądają i się zachowują w ławicy :miłość:
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Szyszka pisze:Nie myślałeś żeby dorzucić Pstrążenic? Zarąbiście wyglądają i się zachowują w ławicy
Tia, toż to ryby "ptakom podobne". Dzisiaj byłem w Iguanie z zamiarem poszerzenia stadka do 11 sztuk i dopiero w przyszłym tygodniu obiecali. Kruszą się z czasem, ale piękne są - podzielam Twoją opinię o tej pstrążenicy - a tutaj o nich troszkę moich obserwacji
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=10627 :D
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

zdzislaw, no baniak profeska ;) Dawno go nie widziałem. Akarki niby takie aniołki a jednak wewnątrzgatunkowo potrafią pokazać pazurki.
A tak na marginesie to mam nadzieję że Rio zagości w kalendarzu :)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Perfekcjoniści zdecydowanie nie są leniami. więc Twoje szkiełko nie jest prowadzone na lenia . :P
Prace w zbiorniku są zaplanowane i systematycznie realizowanie, roślinki nie rosną niedbale pozostawione same sobie ale pięknie wyprowadzone. Akwarium sprawia wrażenie dopieszczonego.
Lekkości dodaje zmysł dobrego fotografa-akwarysty i widać, że złoty podział to termin Tobie nie obcy.
Co tu dalej pisać, :brawo: .
Pozdrawiam.
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

zdzislaw, bardzo ładne ;)
charta non erubescit
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

zdzislaw pisze:Co do Akary z Maroni, to myślę, że w tak małym zbiorniku jest miejsce tylko na 1 parę. Zacząłem obserwować dobieranie się ryb w pary ze stadka 6 osobników i nawet rok temu robiłem sobie nadzieję, że może 2 pary będą się znosić towarzysko. Dziś już wiem, że mi się to nie uda.
ja po cichu liczę, że w moim nowym 290L uda się utrzymać 4 sztuki, które ostatnio zakupiłem. Jednak czas pewnie wszystko zweryfikuje :)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

SDD pisze:ja po cichu liczę, że w moim nowym 290L uda się utrzymać 4 sztuki, które ostatnio zakupiłem.
Tobie i akarom kibicuję naprawdę :tak:
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Halo zdzislaw, jak tam baniak? Dawaj jakieś foty :mrgreen: Tu i do kalendarza ;)
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Dawno mnie nie było a tu proszę, kolega się opuścił. Proszę również o foto i o relacje z życia akwarium
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Darek pisze:Proszę również o foto i o relacje z życia akwarium
Z tym życiem bywa różnie, czasem nawet mocniej zaboli: w moim RIO nie już C.Maroni (od września br). Nie wiem czy mnie stać jeszcze na ponowną z nimi próbę.
Dziś chwalę się stadkiem Caregielli Marthae - tu rozproszone, w oczekiwaniu na pokarm:

Obrazek

Do obsady dołączyła para (nie wiem czy do końca dobrana) Mikrogeophagus ramirezi.

Obrazek

Roślinki trymuję, nawet co tydzień, ale prowadzę zbiornik naprawdę "na lenia".

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”