Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[375][Roślinne]poligon doświadczalny

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
madmario2
Posty: 209
Rejestracja: 08 lis 2010, 9:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 54L rośnie do 162L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: madmario2 »

Cieszy oko zbiorniczek, w realu musi wyglądać jeszcze lepiej, a Kolega Artur___, to w niedługim czasie zostanie forumowym specjalistą od korekty zdjęć ;) .
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Artur___ pisze:Obrazek
Artur świetna robota zdjęcie dużo ładniejsze więcej widoczne boki, wyostrzone, kolor czerwony mocniejszy pokazuje oczom świata bo porządna robota.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ja tam nie wiem :) mi się oryginał podoba
madmario2
Posty: 209
Rejestracja: 08 lis 2010, 9:36
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 54L rośnie do 162L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: madmario2 »

Byłem dziś, widziałem…. kawał baniaka jest… co by nie mówić, i się nie myliłem w realu to w realu, i z tego zbiorniczka do mojego przywędrowała Heteranthera Paskowana.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Małysz odchodzi zmiany zmiany, koniec Symfoni początek soli dzięki madmario2 sam bym się jeszcze długo nie zmotywował.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Grzegorz, to już nie baniak - to na prawdę AKWARIUM i to nie byle jakie. Bardzo częste merytoryczne nasze wpisy "poczekamy - niech zarasta" chciałbym, by się u Ciebie nie realizowały. Trzymaj w ryzach mistrzowskich ten Twój aranż, bo jest bardzo ładny :D . Gratuluję!

Pozdrawiam
P.S. Do następnego zdjęcia zgaś inne światła - bez odbić mebli zdjęcie będzie jeszcze piękniej obrazowało Twój zbiornik :P
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Zbiornik świetny ;) ale Artur___, ma rację, fota w oryginale dużo lepsza bo na tej przerobionej neony takie sztucznawe ;)
Piękny zbiorniczek :P
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Wreszcie się zabrałem do uaktualnienia zbiornika. Mam problem obecnie ponieważ zaczęło wreszcie świecić słońce a mam tak ustawione akwarium że gorzej prawie być nie może i pojawiły się nitki zielone jeszcze nie tak długie ale są i mnie denerwują. Zmieniłem nawożenie na sole KNO3, K2SO4, MGSO4, KH2PO4. Podaje również Fe, mikro w ilosci 2/5 dawki docelowej już po zmniejszeniu. Po krótkiej rozmowie z ARTUREM właśnie zmniejszyłem mikro i mam wrażenie że zdecydowanie lepiej z tymi nitkami. Mam nowe podłoze JBL-a Manado i Basic i może nie potrzebuje zbiornik tyle , poza tym jest przerybiony + światło. Filtracja się nie zmieniła CO2 również, swiece 108 W o godz mniej a drugie 108W tak jak wcześniej. Stosuje przerwę w świeceniu 2h.
Parametry:
PH-7,5
GH-19
KH-5
NO2-0
NO3-10mg/l
PO4-1,2mg/l
Fe-0,2mg/l
może należy skorygować parametry - co myślicie?
Rośliny: Caloglossa- dzięki Aturze;glostostigma; Eleocharis parvula; Cryptocoryna Beketti; C. balansa; Rotala Indica; Pogostemon Helferii; Hemianthus micranthemoides; H. callitrichoides; Hygrophilia pinnatifida; Blyxa Japonica; Hedyotis salzmanni; Lornariopsis lineata; Heteranthera zosterifolia; Lotos czerwony-nie znam odmiany ale z paletkami przy 32stopniach nie marniał;Micranthemum umbrosum; Erect moss;Fissidens fontanus- dzięki madmario2
przepraszam za błędy masakra z tymi nazwami łacińskimi
Rybki:
8x pstrążeń plamisty;
4x skalar welon piękny;
6x kirys panda;
8x sum szklisty;
4x piskorek;
2x glonojad albinos welon;
30x neon czerwony;
8x bystrzyk ozdobny;
2x pielęgniczka kakadu;
2x loricaria
5x otosek;
x x red chery;
1x gabonensis;
1x ampularia;
x x helena;
wiem dużo :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz tylko czekać aż rośliny sie dobrze rozwiną blyxa i cryptokoryna, duzo pracy kosztuje przycinanie roslin i niestety przez 2 tygodnie wygladają raczej słabo. Rotale juz teraz czyli 3 cięcie planuje wyjąć i posadzić górę bo się bardzo zagęściła ale straciła na wyglądzie. Stosowałem pod nia kapsułki Ferka i zauważyłem że straciła na kolorze prawie miesiąc była zielona. Mam też pytanie przy nawożeniu solami do których namówił mnie "madmario2" jeśli obnizam dawkę jednego lub nie stosuję wogóle czy pozostałe też powinienem choć nieznacznie zmniejszyć? I czy można zmniejszyć mikro do minimum przy makro np. w stosunku 1mikr/5 makro?
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2011, 12:20 przez grzeniu, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

grzeniu, świetna robota, akwarium wygląda rewelacyjnie... :D
strasznie mi się podoba - obydwie strony aranżacji i ten lotos i te kulki z pelii też :P
naprawdę rewelka, oby tak dalej ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

fakt obsada spora, ale co tam akwarium piękne !!! pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

grzeniu, ja nadal jestem fanem Twoich aranżacji :)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Najcudowniejszy »

Bardzo mi się podoba,bardzo. :)
pawel
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

grzeniu, Bardzo ładnie i ta obsada! Dobrana do tego litrażu i aranżu. Rzeczywiście masz co ciąć i nasadzać, ale Ty to lubisz przecież. Robisz korekty w roślinach i dla siebie i dla rybek (wiem coś o tym ;) ). Twój zbiornik na prawdę okrasza nasze Forum :D

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

po prostu pięknie ;) śliczną masz rotalę :D żywe kolorki :)
grzeniu pisze: jeśli obnizam dawkę jednego lub nie stosuję wogóle czy pozostałe też powinienem choć nieznacznie zmniejszyć? I czy można zmniejszyć mikro do minimum przy makro np. w stosunku 1mikr/5 makro?
jeżeli stosunki wszystkich makroelementów masz dobre to zmniejsza sie całość, jeśli nie widzisz nadmiarów mikro to ja bym nie zmniejszał jednak przy nitkach to może być problem
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

akwa dalej na wysokim poziomie :)

co zarasta dno między kępami pelii?

co do nawożenia to niekoniecznie musisz obniżać wszystkie składniki jednocześnie, jeżeli masz np. sporą obsadę i produkuje Ci sporo NO3 i PO4 to możesz ograniczyć ich dodawanie nie ograniczając przy tym np. potasu
podobnie może być np. w przypadku Mg, jeżeli masz go mnóstwo w wodzie do podmian to nie musisz go dawać ale pozostałe sole sypiesz :)

co do mikro to kiedyś próbowałem przez dwa tygodnie nie dawać w ogóle , przy dozowaniu makro bez zmian i nic się nie stało (z tym, że być może miałem spore zapasy w zbiorniku to i nie brakło) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”