Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[375][Roślinne]poligon doświadczalny

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam i dziękuje za słowa uznania. Jestem już zadowolony ze zbiornika i nachodzi mnie powoli na zmiany. Przy tych parametrach mógł bym już wpuszczać pyszczaki hehe. Te kule to nie pelia tylko subwassertang a między nimi rośnie ta wyższa roślinka to jedna z moich ulubionych Micranthemum umbrosum niestety w pewnym momencie chyba za dużo na raz podałem Fe i przypaliło końcówki ale odbija. A na podłozu to chyba glosia jak ją kupiłem to była wyższa a u mnie chyba z powodu małej ilości światła rośnie tak na 0,5 cm. Nawet fajnie wygląda tylko zachodzi krasnalami i musze systematycznie kosić.

Mam pytanie bo ta choroba zwartek to mit czy co? teraz nagle obumiera mi C.balansa a długo rosła, mam nadzieje że nie przejdzie choroba na C.beketti choć kiedyś w ciągu dwóch dni badły wszystkie Cryptocoryny.
Awatar użytkownika
Max
Posty: 1211
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:16
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 144 l
Płeć:
Wiek: 65

Post autor: Max »

grzeniu pisze:A na podłozu to chyba glosia jak ją kupiłem to była wyższa a u mnie chyba z powodu małej ilości światła rośnie tak na 0,5 cm.
Glosia tak się zachowuje przy silnym oświetleniu - im mocniejsze tym drobniejsza jest. W poprzednim moim zbiorniku - niektórzy mylili ją z małym heńkiem... ;)

Zbiornik piękny! Masz rękę do aranżacji!
8)
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

grzeniu, jak myślisz 3x80w t5 wystarczyło by na taki baniak? Bo zastanawiam się jakie światło jest optymalne do 375 gdyż sam takie posiadam tyle, że puste i nie mam w nim ani światła ani kubła( tzn jest cieknący fluval 404 i wydaje mi się, że on chyba się już nie nadaje....) A co do akwarium to piękne :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dzięki wielkie. Myślę że na pewno wystarczy. Świetny pomysł, świetlówki będą świecić od ściany do ściany. Nie będzie stref gorzej oświetlonych, świetny pomysł. Jeśli filtr cieknie to się zaopatrz w nowy albo miej jakiś zapasowy bo najczęściej w najbardziej nieodpowiednim momencie takie rzeczy się psują.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

On leje przez uszczelkę pod głowicą i w nocy potrafi wylać 30l wody. Pomyślę albo nad nowym kubłem albo będę starał się naprawić stary. Przepływ mam 1300l/h i chciałem dołożyć jeszcze do środka aquel fan3 +. Powiedz mi czy ta lampa UV coś daje bo mam taką tylko ktoś nie wiadomo po co wsypał do środka sól i spalił żarówkę. A wracając do światła to przy 3x 80w wyszło by 0,64w na L i tak miałem w 112l i nie narzekałem bo myślałem nad 4x80 ale to za dużo trochę jest.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ja mam tetra tec 1200l/h i wystarcza już od 3lat prawie, nawet przy paletkach dawał radę. Jak dasz rade to wymień uszczelkę może pomoże, jak nie to szukaj gdzieś zadrapania uszczerbku na plastikach. Co do lampy UV to nawet zacząłem temat osobny gdzieś, ale nie było wiele odpowiedzi. Ja sam stosuje lampę bardzo rzadko może raz na 1,5 miesiąca na 24h. W momencie w którym ją stosowałem chyba bardziej przeszkadzała niż pomagała, za wcześnie po restarcie. Co do światła to nie wiem aż tyle W-atów nigdy nie miałem może koledzy z forum Ci pomogą . Myślę ze jeśli poradzisz sobie w walce z glonami to bedzie petarda.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

grzeniu, ok dzięki za pomoc jak ustawie się jakoś to wystartuję z baniakiem czyli nie za szybko :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Wypowiadam się czasem w kwestii paletek a wpadło mi pewne zdjęcie więc je wklejam, jako poglądowe. Poza tym wyczyściłem wkłady w filtrze i nieco wymieniłem, liczę na sukces w walce z glonem.

pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dawno nie aktualizowałem, nic się wiele nie zmieniło, wreszcie wygrałem z glonami ale ślady walki pozostały. Ponieważ zakupiłem zbiornik OW do morskiego ale do przeprowadzki 2 miesiące to postanowiłem je wykorzystać. :mrgreen:

Obrazek

Dumny ojciec
Obrazek

Piękna matka
Obrazek

Tarlisko
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

no jak na początku zobaczyłem, to pierwsze co mi przyszło do głowy to, że jesteś miłośnikiem bardzo świeżego suszi ;) - to pewnie wina otoczenia :mrgreen:

no chyba, że kawior sobie hodujesz :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

hehe :mrgreen: dobre, faktycznie otoczenie nie rzuca na kolana, to moje podpiwniczenie, taka atmosfera ale rybki piękne a już w OW wyglądają rewelacyjnie, nie mogłem się powstrzymać przed zalaniem zbiornika. Jak już będę miał szafkę to z tego małego życie trafi do kostki a ona na górę do kuchni już się nie mogę doczekać. Sama kostka to świetny pomysł choć marzyła mi się 60x60x60 tyle tylko że musiał bym zainwestować w chłodziarkę i kupę innych sprzętów no ale pomału. Narazie będe miał małe skalarki z ładnych rodziców do wydania.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

a ja właśnie myślałem, że to kuchnia ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dawno nie aktualizowałem bo nie ma się czym chwalić. Ściąłem rośliny, odświeżam trochę układ roślin. Bardziej zajmuje się nowym akwa morskim, ale nie długo zjamę sie i tym. Przy okazji fotografowania morszczaka zrobiłem parę fotek podopiecznych.
zbrojnik ozdoba akwa
Obrazek

Skalarki rodzice
Obrazek

Udało sie wreszcie sfotografować piskorka, wychodzi z reguły jak nie mam aparatu. troche im zdemolowałem dom wiec sie włóczą po zbiorniku.
Obrazek

Mało fotogeniczna loricardia.
Obrazek

Obrazek

Młode skalarki zostało ich zaledwie 15 sztuk z 30 które sie wykluły, niestety ikry było więcej i młodych ale nie uniknąłem wielu błędów. Tak czy siak cieszy to co jest. Rosną szybko i nie równomiernie na żywym który choduję, rozwielitki i oczliki.
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dawno nie aktualizowałem bo nie wiele pracy wkładałem. Dlatego też padła mi samica albinos welon glonojada, zaplątała się w siatkę która się rozpadła na korzeniu. Wielka strata dla mnie ale to nie wszystko podczas wyjazdu na wczasy padł mi samiec najpiękniejszy skalara i samiec kakadu. Rodziny rozbite - skalary jakoś się dogadują choć są do wydania(piękne),; samica kakadu wydana, problem ze zbrojnikiem. Może ktoś ma samice dla niego albo zamieni na 4 młode też welony albinosy? Najlepiej się mają pstrążenice które korzystają z żywego pokarmu który ostatnio sam wlatuje do akwarium i to w takich ilościach że do pomocy przychodzą skalary.
Jeśli ktoś jest zainteresowany skalarami albo glonojadem to proszę o kontakt.

pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ja trochę z innej beczki. W akwarium trochę zmian ale dziś święto urodziła mi się córcia nowa akwarystka OLGA.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”