Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[72l] [dążąc ku roślinnemu] Kusay

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

[72l] [dążąc ku roślinnemu] Kusay

Post autor: kusay »

Witam
przedstawiam baniaczek który juz wiele przeszedł przeróbek i wiele w nie włożyłem, wiele tez wiedzy z forum wziąłem, jeszcze i tak mi jej brakuje ale na dzien dzisiejszy doszedłem do takiego wizerunku akwa, w planach jeszcze mam wiele modyfikacji ale jak na wczesniejsze czasy akwa juz nieźle wygląda.

Jak cos to walcie jezeli cos jest nie tak, chętnie przyjme krytyke, sugestie i porady



filtr
FZN 2 AQUAEL-- gąbka-->ceramika-->gąbka

temperatura 24-25C

oświetlenie
1x 36w 865 philips kompakt (0.5W/l)

podłoże
żwir bazaltowy 0,2-0,4cm
podłoże floran

dekoracje
mały korzeń

woda
ph 7,8-8,0



Fauna
2x kirysek
1x zbrojnik
4x kosiarka
10x neon czerwony
2x pielęgniczka boliwijska


Flora
nurzaniec
kryptokoryna
Ludwigia inclinata (Ludwigia nachylona)
Microsorum 'narrow'
Rotala rotundifolia
Ceratopteris
Hemianthus micranthemoides
Lobelia cardinalis


nawożenie
kulki Filtus
Co2- bimberek- obecnie reaktor
Planta Gainer-makro/ferro+




Foto są z czasów przed chwilowym rozstaniem się z akwarystyką ale i tak chciałem się nimi "pochwalić"
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
tuż przed likwidacją akwa po znacznej przycince roślin i wymianie podłoża na bazaltowe
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Teraz od paru tygodni zaczynam :] przygodę z akwarystyką na nowo i mam jeszcze większe plany niż kiedyś, foto nie załączam bo akwa ma wygląd beta czyli nie ma co go oglądać:D z czasem dojdę no normalnego wyglądu i załącze foto na stronę:)

powoli nabiera wyglądu, stan na dzień 5 stycznia 2010
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:30 przez kusay, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tak z ciekawości to jak ci rośnie lobelia. Miałem 2 sadzonki. Full wszystkiego i mi zdechła. Pewnie to był emers, ale jakoś nie dał sobie rady z przemianą.

P.S. Jak będziesz miał na zbyciu, to ..... :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Jak dla mnie nie jest źle , tylko nie ma ani 1 ani drugiego planu tylko od razu ściana z 3 to jest takie trochę nie pasujące poza tym roślinki w super stanie widzę szczególnie rotala. Z czego robiłeś tło. I nie pasuje mi tu obecność tych kosiarek ze względu na to że są to duże ruchliwe ryby stadne które potrzebują miejsca prosił bym jak możesz i chcesz (to twoje akwa) żebyś je oddał albo wymienił na np. otoski (też glonożercy a malutkie), bo one skarłowacieją w tym akwa. Jak byś widział dorosłą kosiarkę w akwa 240l to bałbyś się ją wpuścić do swojego akwa żeby ci nie wyprzewracała wszystkiego :P także jak możesz to zrobisz przysługę tym rybkom :)


poprawiłem kilka błędów :) - boggi
Ostatnio zmieniony 13 gru 2009, 21:52 przez justfilied233, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

szczerze to nie jestem pewien czy to był ten gatunek ( na zdjęciu pierwszym po lewej stronie nie daleko środka taka brunatno-czerwona roślinka) jakoś mi tak pasowała najbardziej do tej rośliny, rosła wmiare dobrze ( nie narzekała:] ) ale żeby dokładnie wytłumaczyć - tej obsady juz nie posiadam bo musiałem niestety zrobić roczną przerwę w akwarystyce i teraz staram się ta obsadę przywrócić bo mi się podobała:)
poza tym jeżeli coś będę miał na zbyciu to oczywiście będę walił na forum:) ( przy swoim doświadczeniu mam nadzieję że będę miał coś na zbyciu)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2009, 21:55 przez kusay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

justfilied233, Z czego robiłeś tło


Zdziwiłbyś się :mrgreen:
ze starej czarnej parasolki :lol: zdarłem jej materiał poprostu :D :mrgreen:


justfilied233,
I nie pasuje mi tu obecność tych kosiarek ze względu na to że są to duże ruchliwe ryby stadne które potrzebują miejsca prosił bym jak możesz i chcesz (to twoje akwa) żebyś je oddał albo wymienił na np. otoski (też glonożercy a malutkie), bo one skarłowacieją w tym akwa. Jak byś widział dorosłą kosiarkę w akwa 240l to bałbyś się ją wpuścić do swojego akwa żeby ci nie wyprzewracała wszystkiego :P także jak możesz to zrobisz przysługę tym rybkom :)


nie martw się, tak jak pisałem to moja stara obsada po długiej przerwie, teraz będę dobierał dokładniej obsadę, jak narazie fauna nie istnieje tylko parę roślinek na "rozpędzenie" akwa, jeżeli roślinki zacznął się dobrze czuć w akwa wtedy wpuszczę rybki, myślałem o krewetkach ale chyba za bardzo się rozpędziłem myśląc że z pielęgniczkami będą żyły :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2009, 22:04 przez kusay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

o to bardzo ciekawe zacząłem skłaniać się ku workowi na śmieci a tu proszę :)
Tylko żywe zioło :D
Markiz

Post autor: Markiz »

Ja poproszę aktualną fote do komentarzy 8)

Co do zamieszczonych jakoś większych zarzutów nie mam tym bardziej że w 72 tylko takie piękności u Kwadratosa widziałem i sam nie umiem sobie poradzić z bańką poniżej 112L....

PG w3idze robi swoje jeżeli chodzi o nawożenie-co do obsady to sprawa indywidualna i nie zgodzę się co do kosiar :P
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

Markiz, myślę że jeszcze w tym roku zamieszczę fotki świeżego akwa o ile nie będę miał komplikacji przy jego rozruchu:]
Markiz

Post autor: Markiz »

a daj fotki nawet z komplikacjami-zawsze coś "kupą" poradzim a kupy nic nie ruszy :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Markiz pisze:co do obsady to sprawa indywidualna i nie zgodzę się co do kosiar :P
a można poznać twoje zdanie na ten temat ;) bardzo jestem ciekawy być może się mylę :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Nie każdu lubi kosiary, ja np nie lubie, nie podobają się mi te ryby
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ale tu chodzi chyba o litraż dla nich :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

Panie i Panowie:D jak już pisałem wyżej to była moja stara obsada akwa przed długą przerwą w akwarystyce, wiem że kosiarki miały za mały zbiornik dlatego teraz już tego błędu nie popełnię:P

Dalszą część dyskusji na temat kosiarek przeniosłem do http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=819 :) - boggi
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 21:42 przez kusay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

a w sumie to jak komuś się nudzi to zamieszczam zdjęcie dzisiejszego wyglądu akwa, tak jak mówiłem nie ma co oglądać:P dwie hygrophile polysperma i 2 hygrophile w sumie nie wiem dokładnie jakie:/( kupiłem tylko ze względu na to że sprzedawca powiedział że są szybko rosnące ale prawdopodobnie wyjadą z akwa po stabilizacji i zakupie docelowych roślin ) po wielu przejściach z glonami bardzo wolno zakładam akwa bo jak wiadomo cierpliwość ma tu duże znaczenie, wiem też że powinienem więcej tych roślin dać ale jak na Złość w Rzeszowie nie ma konkretnych roślin w zoologicznych, ostatnio zwiedziłem ich chyba z 10 i w każdym są albo pozostałości (ochłapy) roślin albo jakieś gatunki słabo się prezentujące lub pełne glonów, no jak na złość, a mnie interesuje taka obsada jak wcześniej miałem ( 1 strona )

jak narazie to ubogo wygląda tak
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>



zamieszczam jeszcze fotki jak pracuje u mnie reaktor chemiczny co2 :]:]
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:30 przez kusay, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

po dzisiejszym małym zakupie zbiorniczek wygląda tak:
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>


zakupione roślinki to :
sagitaria natan
rotala rotundifolia( troszke w kiepskim stanie bo ostatnia ale myśle że odżyje)
cabomba caroliniana
no i troszke kamyczków :D tylko co do ich ułożenia to tak mi sie wydaję że dziwnie wygląda :D
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, 19:30 przez kusay, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”