Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160][Nature] - Łukasz - Cherrygumi

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

andrzej123
Posty: 102
Rejestracja: 28 lis 2009, 17:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Pstrągowa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: andrzej123 »

łukasz mogłęś normalnie napisać że to mały heniek a nie jakieś widziwianie :D a tak na marginesie to z mojego żródła czy kupowałeś gdzieś jeszcze? i pytanie co to za aparat z takim zbliżeniem
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

andrzej123 pisze:łukasz mogłęś normalnie napisać że to mały heniek a nie jakieś widziwianie :D a tak na marginesie to z mojego żródła czy kupowałeś gdzieś jeszcze?
No to Cie Andrzeju rozczaruje bo na żadnym zdjęciu nie ma małego henia ;)Z Heniem od Ciebie walczyłem jakieś 2 miesiące. Udało mi się go wyprowadzić z nitek, ale później przyszła taka plaga, że niestety ostało się parę sadzonek. Powędrowały one w ręce kwadratosa
andrzej123 pisze: i pytanie co to za aparat z takim zbliżeniem
Robiłem zdjęcia Nikkor'em 18-135. Mam jeszcze sigme 70-300 ale jej rzadziej używam do zdjęć akwarium
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

No powiem , że ciekawie się zapowiada , trzeba jeszcze zaczekać aż się rozrośnie , wtedy po kilku przycinkach wyjdzie pełny obraz tego co chcesz osiągnąć :)

Życzę Ci powodzenia :)
Awatar użytkownika
texel
Posty: 361
Rejestracja: 19 paź 2009, 21:41
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100 + 60
Płeć:

Post autor: texel »

plaża jak w Normandii :D
Obrazek

Panie Boże, o niewiele cię proszę, ale chciałbym, żeby wszystko, co mi dasz, było najwyższej jakości.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

....lądowanie krewetek.....
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No więc relacji ciąg dalszy:
Wczoraj dokonałem pierwszej podmiany wody. Poszło 20 litrów RO i 10 litrów kranexu.
Rośliny ładnie bąblują, błona białkowa ustąpiła (myślę, że była z tego powodu, że zalałem wodę przy starcie kulturami bakterii). Glosia jak zawsze popycha do przodu. ale nie do góry ;). Blyxa? No z nią to nie wiem co jest, na razie nic się z nią nie dzieje. Salzmanii rośnie do góry jak trzeba. Problem jest z rotalą rotundifolią - niektóre łodygi rosną...poziomo!! Co im może być?
Awatar użytkownika
homer
Posty: 95
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:14
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów, B4
Akwarium: 112, 54, 23
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: homer »

Akwa bardzo ładne, jeszcze poczekam aż sie rozrośnie i będzie cudo ;)
Masz rację, że ja się mylę i mylisz się, że Ty masz rację.
112l
54l
23l
Krewetkowo i raczkowo :D
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

cherry_ukasz pisze:Problem jest z rotalą rotundifolią - niektóre łodygi rosną...poziomo!! Co im może być?
No właśnie. Mają za mało światła i się odginają tam, gdzie jest do więcej, czy raczej mają za dużo światła i są "przygniatane". A w którym miejscu je posadziłeś. W rogu czy na środku pod latarnią?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No rosną pod latarnią. Problem w tym, że to właśnie w tym samym miejscu jedne łodygi gonią do góry a drugie na bok :x i nie wiem o co lotto :idea:
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Jeśli to są te ode mnie, to może się po prostu muszą przyzwyczaić do większej ilości światła, gdyż u brata miały go dużo mniej ;) Może po pierwszym cięciu zaczną rosnąć jak należy :)
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

cherry_ukasz, mam u siebie ten sam problem i nie wiem o co lotto. Ale chyba to zbyt duża ilość światła bo te które rosną w rogu w zacienionym miejscu rosną normalnie a te co rosną zaraz pod lampą to głupieją i się płożą. Też mnie osobiście bardzo ten fakt irytuje i nie wiem czy nie zrezygnuje z tej rośliny....
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

I tu Cię muszę rozczarować z tym nadmiarem światła...w aranżacji "Return to The Island" miałem identyczne oświetlenie i rotalka rosła, że aż miło :) i się nie płożyła...

Jeśli faktycznie nie wyprowadzę jej na prostą to przyjdzie w jej miejsce Eustralis sp. - także czerwona roślina :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

No to jak się dowiesz od czego ona wariuje to czekam na informację bo mnie ten temat też boli :) Chyba że to wina stosunku odpowiednich pierwiastków.... ale sam nie wiem.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Od startu aranżacji minęło już 19 dni. Prócz zielonego nalotu na kamieniach i szybach inne niechciane "roslinki" nie zaobserwowane. Podejrzewam o to zbyt wczesne nawożenie mikro - a Wy jak uważacie?
Ponadto roślinki rosną aż miło :) Salzmannii zagęściła się, że aż miło. Rotala się wyprostowała (wybacz krzysiekb4 ale nie wiem dlaczego :roll: makro?).Prócz tego, że nie ma swojego koloru(jest blado różowa a nie czerwona) to wszystkoz nią ok. Glosia zarosła już jakąś 1/3 powierzchni, którą miała zagospodarować...więc dużo za szybko ;) ale lepiej tak niż by miała nie rosnąć. Blyxa także jak na razie (odpukać) nie karłowacieje i także się rozrasta.

Oczywiście woda prawie minerałka - wsumie to bardzo dobrze, że roślinki tak pięknie bąblują. Z drugiej strony...ciężko się patrzy na akwarium ;)

Zdjęcia jutro.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zdjęcia z dzisiaj tj. 9.01.2010

Bąblujący Hedyotis Salzmannii
Obrazek
Bąblująca Rotala Rotundifolia
Obrazek
Pierwsze zdjęcie całego akwarium:
Obrazek

Pozdrawiam i czekam na opinie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”