Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160][Nature] - Łukasz - Cherrygumi

Akwaria w stylu: Holenderskim, Nature, Ryuboku, Iwagumi

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Ale brzydkie ......
Coś za salzmanii by się przydało może posadzić jakiegoś nurzańca albo coś ?
Myślałeś może żeby z lewej strony posadzić coś wyższego co by do samej tafli dochodziło ? i by taki ukos fajny był ?

Ty to zawsze masz jakieś fajne pomysły :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Drodzy forumowicze mam prośbę aby nigdy więcej nie dawać ani nie sprzedawać roślin temu panu. Przecież on jej za dobrze wykorzystuje, kiedy ja dojdę do czegoś chodź trochę podobnego jak to co wyżej :) jest przepięknie, w moim baniaku po restarcie na wiosnę następną aranżację ty ustalasz, spętam i zawiozę do domu dam rośliny i wszystko inne niech robi :P naprawdę świetnie ci to wyszło.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2010, 18:41 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Mi się podoba, fajnie by się prezentowały neony :P
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

krzysiekb4 pisze:Ale brzydkie ......
Przepraszam, że Cie zawiodłem :(
krzysiekb4 pisze:Coś za salzmanii by się przydało może posadzić jakiegoś nurzańca albo coś ?
Za salzmannii rośnie valisneria nana - fakt nie widać jej dobrze przez jakość zdjęcia :roll:
krzysiekb4 pisze: Myślałeś może żeby z lewej strony posadzić coś wyższego co by do samej tafli dochodziło ? i by taki ukos fajny był ?
dlatego nie chciałem dawać zdjęć nie skończonego krajobrazu...rotala rotundifolia rosnąca z lewej strony ma dojść prawie do lustra wody. Na razie się zagęszcza ;)
krzysiekb4 pisze: Ty to zawsze masz jakieś fajne pomysły :)
Dziękuje za uznanie ;)
justfilied233 pisze:Drodzy forumowicze mam prośbę aby nigdy więcej nie dawać ani nie sprzedawać roślin temu panu. Przecież on jej za dobrze wykorzystuje,
Proszę nie spełniać prośby justfilied233 ;)
justfilied233 pisze: kiedy ja dojdę do czegoś chodź trochę podobnego jak to co wyżej :)
Spokojnie dojdziesz do tego :) wystarczy trochę pooglądać zbiorników, poczytać, zaznajomić się z nawożeniem, przycinaniem roślin i będzie robić aranżacje, przy których ta będzie wyglądać nędznie
justfilied233 pisze:w moim baniaku po restarcie na wiosnę następną aranżację ty ustalasz, spętam i zawiozę do domu dam rośliny i wszystko inne niech robi :P naprawdę świetnie ci to wyszło.
Chętnie Ci pomogę, ale za Ciebie nie zrobię ;)
justfilied233 pisze: jest przepięknie
Z tym się jeszcze może wstrzymaj :) ładnie to na razie bardziej adekwatne stwierdzenie ;)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

dla mnie przepięknie a szczególnie ta kombinacja ze skałami i roślinami mi nigdy nie wychodzi :(
cherry_ukasz pisze:justfilied233 napisał/a:
w moim baniaku po restarcie na wiosnę następną aranżację ty ustalasz, spętam i zawiozę do domu dam rośliny i wszystko inne niech robi :P naprawdę świetnie ci to wyszło.

Chętnie Ci pomogę, ale za Ciebie nie zrobię ;)


a jak zapłacę :P żartuję, ale następny aranż w 98% będzie skonsultowany z tobą :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Fajny "lajałcik" ;) Bardzo mi się podoba. Ale w myślach widzę rotalię "green" w lewym rogu, która jest przycinana w kopułę schodzącą do blyxy ;) CO Ty na to Ukaszu?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

MirosławB pisze:Fajny "lajałcik" ;) Bardzo mi się podoba. Ale w myślach widzę rotalię "green" w lewym rogu, która jest przycinana w kopułę schodzącą do blyxy ;) CO Ty na to Ukaszu?
Hmm Rotala green powiadasz...myślę, że na razie spróbuje rotundifolii. Jeśli ona nie zrobi mi ładnego koloru (a na razie nie chce :( ) to następna w kolejce jest Indica - jest bardziej soczyście czerwona niż rotundifolia. Green o tyle mi nie pasuje, że będzie za zielono wg mnie.

Ale cieszą mnie sugestie i nie myślcie, że jestem na nie zamknięty. Po prostu na początku chce spróbować do końca swojego pomysła ;)
lary
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2009, 9:56
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 60
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: lary »

Nieźle zarosło od mojej ostatniej wizyty :P dosyp żwiru na plaży po prawej (glośka juz urosła) albo przynajmniej zakop bardziej kamienie.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

a tak niepozornie na początku wyglądało :),

-świetne jest-
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Cóż tu wiele mówić - miód cud i orzeszki :)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No więc dzisiaj ujrzałem mój baniak po 2 tygodniach. No i...krasnale :srzelanko: Jak zawsze po restarcie. Są na glośce i na kamieniach...
Co do roślin - rotala rotundifolia rośnie jak trzeba, ale jednak chyba wymienię na..no właśnie- proszę o propozycje roślin łodygowych czerwonych. Zielonych nie chce, bo nie będą się odróżniać.

Aha, doszedł jeden krótki, mało widoczny korzonek. Wniosek z tego, że chyba nie jest stworzony do robienia Iwagumi a tylko NA :P. Cóż, życie ;)

Zdjęcia jutro ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Ja bym Ci radził Rotala macrandra Krzysiekb4 ma też coś fajnego czerwonego :)
Znalazłem jeszcze coś takiego Alternanthera Splendida http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/ro ... 6ba6af7043
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No więc dzisiaj to już miesiąc i jeden dzień od restartu ;) Aranżacja nabiera kształtów. Co prawda krasnale są jak już pisałem, ale to mnie jeszcze strasznie nie zraża. Blyxa rośnie mi po raz pierwszy z czego się ciesze :)
Dzisiaj doszła Rotala Walichi między pędy Salzmannii i jest bardziej kolorowo. Została też posadzona Rotala Indica, ale na razie nie w miejscu docelowym tylko pod słoneczkiem do rozrostu.

Poniżej aktualne zdjęcie akwarium:

Obrazek

Pozdrawiam i czekam na krytykę - pozytywną i negatywną ;)
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

No jak to powiedział krzysiekb4, ale brzydal :P
A te drobinki w wodzie to powietrze czy tylko tak na zdjęciu ?
Te krewecie na trawniku rewelacyjnie wygladaja
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Z całym szacunkiem Ukasz, ale iwagumi to to nie jest :P
Ale to w niczym nie przeszkadza w oglądaniu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Roślinne”