Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[027] Morszczuś czyli pikorafek

Mam i ja :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

[027] Morszczuś czyli pikorafek

Post autor: Mirro »

Niektórzy już pewnie tracili nadzieję. inni myśleli, że na gadaniu się skończy. Ale w końcu stało się. Co prawda z opóźnieniem, ale jest. Oto ono. pikorafek. Co prawda sprzęt skompletowałem już we wtorek, ale akwa powstało dziś.

Szkło: Float 30x30x30 27 litrów

Filtracja: Kaskada Aqua Clear (będzie wypełniona tylko węglem aktywnym).

Pompa obiegowa - Hydor Coralia Nano, wypożyczona od Dżoeny :)

Światło: Decolight do morskiego - od Łukasza w dobrych piniondzach :)

Żywa skała - nie mam pojęcie ile kilo :oops: pewnie Łukasz będzie wiedział :)

W planach mam hodowlę miękkich korali i pewnie krewetkę Harlequin :mrgreen:

No to jedziemy od początku:

Zacznijmy od układania kupki ze skały. Chojnie obdarowany przez Łukasz postanowiłem coś stworzyć na sucho, przy pomocy kleju, który również usypał mi do słoiczka Cherry. Początki były oczywiście trudne. Kilka razy konstrukcja mi się rozsypała, ale w końcu nabrałem wprawy i posklejałem kilka skałek. oczywiście nie wszystkie, żeby później mieć możliwość manewrowania w zbiorniku. Początkowy zamysł kupy tworzącej rafę był taki:

Obrazek

Na powyższej rycinie widać szkło, skałę oraz bańkę z wodą od Asi i wiadro z wodą od Łukasza. W tym miejscu serdecznie Wam dziękuję. Mam nadzieję, że taki mix wodny z dojrzałych zbiorników świetnie wpłynie na dalszy rozwój baniaka.

Obrazek

Obrazek

Początkowy zamysł jest, skałka miejscami posklejana jest, więc kompletujemy resztę sprzętu:

Obrazek

Przyszła pora na przyklejenie tła i ustawienie zbiornika w miejscu docelowym:

Obrazek

No i jeszcze jedna przymiarka skały na sucho. Niestety poprzednie ułożenie było nie do zrealizowania ze względu na rozmiary bańki. Trochę musiałem pozmieniać:

Obrazek

A tak wyglądało oświetlone szkiełko, ale jeszcze nie zalane. W rzeczywistości jest mniej niebiesko. Nie wiem dlaczego tak zdjęcie wyszło.

Obrazek

No i tu zrobiłem sobie przerwę coby nawiedzić kolegę k0k0z-a. Podczas odwiedzin, stałem się bogatszy nie tylko o żywy piach, ale również i o szczepki korali na dobry początek :) Dostało mi się trochę grzybków, taka zielona jakby trawa i drzewka, podobne do sinularii, ale to nie sinularia. Przepraszam - nie znam jeszcze nazw korali na pamięć.

Po powrocie do domu postanowiłem zrobić użytek z żywego piachu i zasypałem nim świeżutką bańkę. W efekcie woda zrobiła się jakby mętna. Przy okazji zmieniłem też ustawienie kilku skałek i zmontowałem pompkę cyrkulacyjną.

Obecnie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Zmierzyłem też zasolenie. Obecnie wynosi 1,037 - chyba za dużo. Trzeba będzie zrobić podmiankę czystym RO. Temperatura wynosi 22 st.C.

Poczekam do jutra aż się woda wyklaruje i posadzę pierwsze korale. Nie omieszkam też zdać relacji z poczynionych postępów :)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

No to żeś posolił :) będziemy śledzić temacik ciągle także zapowiedziane aktualizacje niechaj będą faktem :D
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Mirro, Gratki ;)
Mirro pisze:Poczekam do jutra aż się woda wyklaruje i posadzę pierwsze korale. Nie omieszkam też zdać relacji z poczynionych postępów :)
Obowiązkowo ;)
Pozdrawiam Darek :)
Markiz

Post autor: Markiz »

Szkoda że po prawej stronie od segmentu też nie podkleiłeś tła :P
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Chyba zaczynam też chorować na morskie ...... mała kosteczka a można już coś w niej zdziałać :) Będę obserwował jak ty rośliniarz pełną gębą będziesz się zmagał z trudnościami wody morskiej :)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

A ja się nie zastanawiam bo jak pomyślę że trzeba by kupować jeszcze jakąś chłodziarkę to mnie kieszeń swędzi :)
Może i kiedyś ja no to zachoruje, ale póki co trzymam się dzielnie i wirus mnie nie dopadł :roll: :roll: :roll:
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Nooo Mirro Całkiem przyjemnie pokleiłeś tą skałę :mrgreen: Zostawiłeś duużo kryjówek dla krewetek i krabów a pewnie to będziesz miał w głównej mierze w zbiorniku :D

A teraz moje pytanie - skąd tak wysokie zasolenie? 8-) Nie dolewałeś wody odparowanej odkąd ode mnie przywiozłeś wodę? Bo chyba, że Dżoena ma tak wysokie zasolenie 8-) czy mi się może spławić popsuł... :podwójnie widzę: Oczywiście zasolenie do zbicia - ujmij litr wody i wlej czystej RO

Aaa co do zwierzaków - to podobne do sinularii to pewnie capnella :) Trawka - clavularia 8)

A jak się ma wielonożny przyjaciel, którego Ci podarowałem? :) Skrobie sobie skałke? :)

Czekam na KLIR wodę i zapraszam po zwierzaki :mrgreen:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Mirku a ze sprzętu to tyle czy coś jeszcze będzie jakiś odpieniacz czy coś ?? No ciekawa kosteczka się szykuje
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

ToryBcia pisze:Mirku a ze sprzętu to tyle czy coś jeszcze będzie jakiś odpieniacz czy coś ??
Podejrzewam, że raczej nie - nie będzie ryb to i na samych podmiankach akwarium pojedzie ;) A że czuje, że Mirka wciągnie morszczyzna to za jakiś czas posoli swoje słodkie :P
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Mirro pisze:pewnie Łukasz będzie wiedział :)
On wie więcej o naszych baniakach niż my sami :P
Markiz pisze:Szkoda że po prawej stronie od segmentu też nie podkleiłeś tła
Jeszcze da radę :)
crusta pisze:jak pomyślę że trzeba by kupować jeszcze jakąś chłodziarkę
Można, ale ni trzeba :)
cherry_ukasz pisze: teraz moje pytanie - skąd tak wysokie zasolenie? 8-) Nie dolewałeś wody odparowanej odkąd ode mnie przywiozłeś wodę? Bo chyba, że Dżoena ma tak wysokie zasolenie 8-)
Mam 2 salimetry i pokazują 1,023 ( obydwa za 5,20 zł więc możliwe, że skiepszczone bo do takiej ceny to zaufania nie mam :P)
Mirek- jak po korale- to wiesz, że trzymam dla Ciebie trochę tego, co sama mam :)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

crusta pisze:jak pomyślę że trzeba by kupować jeszcze jakąś chłodziarkę to mnie kieszeń swędzi
eee tam, w takiej maliźnie spokojnie wiatraczki sobie poradzą

i ja zapraszam po szczepki :)

:super:
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

Mirro, gratki :P kurcze a ja mam już filterek i oświetlenie hehe :mrgreen:
Będę śledził ten temat :P POWODZENIA
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Nazwa zbiornika zayefayna! Gratki za pomysł na imię dla zbiorniczka :D
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Czekamy na fotku jak sie wyklaruje woda :)
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ja już tam przez tą mgłę widzę miejsce na jednego fajnego koralika., którego akurat mam na rozmnożenie..na pewno będzie tam pasować :D
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”