Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[140l] - Kolejna rafka na podkarpaciu

Zasolenie podkarpacia zwiększa się

Moderator: Administracja

janusz-pśl
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:03
Imię: janusz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: reef 420l plus 130l
Płeć:
Wiek: 45

[140l] - Kolejna rafka na podkarpaciu

Post autor: janusz-pśl »

Szkło 135 cm dł, 35cm wys, 30 szer. Po lewej stronie PANEL 15cm na 25 cm.
Oświetlenie - 2 x 39W T5 + LED WEIPRO 7W.
Filtracja: Kaskada chińska 701, Panel: gąbka + 5l. biobali, 30 kg żywej skały.
Przepływ: JVP201, kaskada, aquael 1500.
Odpieniacz: TUNZE 9002.
podłoże: grys koralowy 1mm.

Akwa ma już 6 miesięcy.

A oto życie:
ryby - dwa błazny, mandaryn pictapurus, garbik, escenius bicolor, gobiodon okinawe, gobiodon histrio, brzydal
miekasy - cladiella, capnella, xenia, sarco, sinularia dura, sinularia, actinodiscus, rhodactis, polythoa, parazoa
LPS - euphylia,
SPS - pavona brązowa oraz kaktus, montipora digitata, montipora talerzowa czerwona i zielona
poza tym: 2 elegansy, ogórek czarny, jeżowiec ehinometria mathei, wężowidła scolopendrina, superba, lysmata ambonensis, lysmata debelius

fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, 10:50 przez janusz-pśl, łącznie zmieniany 10 razy.
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

gdzie ta rafka?
moze jakies foty?
Awatar użytkownika
Camillo6953142
Posty: 38
Rejestracja: 14 sty 2012, 21:33
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54l słone i 30 słod.
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Camillo6953142 »

prosimy o fotki i dokładniejszy opis baniaczka :) sprzęt itd.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Januszu, mamy taki zwyczaj, że jeżeli umieszczamy akwaria w galerii to opisujemy cały zbiornik- czyli fauna, flora, sprzęt ... Bardzo fajnie będzie, jeżeli umieścisz również zdjęcie zbiornika.
Tu masz linka do regulaminu, który określa umieszczanie tematów w dziale "Galeria":
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=190
Bardzo się cieszę, że akwarystyka morska na Podkarpaciu się rozwija i chętnie zobaczę Twój zbiornik :) Wymienimy wrażenia, spostrzeżenia...
Awatar użytkownika
Camillo6953142
Posty: 38
Rejestracja: 14 sty 2012, 21:33
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54l słone i 30 słod.
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Camillo6953142 »

Troszkę gruzowisko się zrobiło :) ja bym 1/4 skały sprzedał. A jak tam parametry wody? mierzysz coś? Koralowce widzę ładnie napompowane :) A glona to ja tam nie widzę więc gratuluję, u mnie póki co inwazja zielonych ale już znikają :) Cieszę się, że Podkarpacie coraz bardziej słone :)
janusz-pśl
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:03
Imię: janusz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: reef 420l plus 130l
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: janusz-pśl »

pamiętaj ze najlepszą filtracją są skały
Camillo6953142 pisze:Troszkę gruzowisko się zrobiło :) ja bym 1/4 skały sprzedał. A jak tam parametry wody? mierzysz coś? Koralowce widzę ładnie napompowane :) A glona to ja tam nie widzę więc gratuluję, u mnie póki co inwazja zielonych ale już znikają :) Cieszę się, że Podkarpacie coraz bardziej słone :)
Awatar użytkownika
Camillo6953142
Posty: 38
Rejestracja: 14 sty 2012, 21:33
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ropczyce
Akwarium: 54l słone i 30 słod.
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Camillo6953142 »

wiem o tym, a nawet podstawową filtracją w zbiorniku słonowodnym, ale troszkę jej jednak za dużo. A myślisz coś o SPS-ach po zmianie oświetlenia ?
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2012, 20:24 przez Camillo6953142, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Muszę się zgodzić z kolegami - lekkie gruzowisko się zrobiło :( Sam to przerabiałem i nie jest to najlepsze - wkońcu zacznie Ci się z tyłu odkładać detrytus w baniak wkońcu 'eksploduje'. Zamiast dużej ilości skały postawiłbym na dobry odpieniacz i na siporax.
Odpieniacz zdecydowanie za słaby do takiego akwarium. Chociaż...dla korali miekkich starczy.

Mam nadzieję, że uda Ci się utrzymać parametry w ryzach

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Radua
Posty: 123
Rejestracja: 29 sty 2012, 9:59
Imię: Radosław
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Radua »

No i w końcu jakaś solniczka w Przemyślu :mrgreen:
Troszkę gruzowisko jest, ale jest git majonez :D
janusz-pśl
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:03
Imię: janusz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: reef 420l plus 130l
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: janusz-pśl »

wszystko zależy jak skała jest ułożona i jaka jest cyrkulacja. U mnie za skałą jest przerwa i za skałami dmucha aquael 1500 w prawo a jvp przed skałami w lewo. Przy tym układzie akwarium dojrzało mi w 3 tygodnie. Wtedy właśnie znikneły glony i no3 spadło do ok 2mg.
poza tym skała jest tak ustawiona żeby były duże szczeliny pomiędzy kazdym z kamieni. Jak na razie system się sprawdza.

A co odpieniacza to może coś pomyślę- pewnie bedzie TUNZE 9002. NA razie RESUN po przeróbkach pracuje zdecydowanie wydajniej jak oryginał

cherry_ukasz pisze:Muszę się zgodzić z kolegami - lekkie gruzowisko się zrobiło :( Sam to przerabiałem i nie jest to najlepsze - wkońcu zacznie Ci się z tyłu odkładać detrytus w baniak wkońcu 'eksploduje'. Zamiast dużej ilości skały postawiłbym na dobry odpieniacz i na siporax.
Odpieniacz zdecydowanie za słaby do takiego akwarium. Chociaż...dla korali miekkich starczy.

Mam nadzieję, że uda Ci się utrzymać parametry w ryzach

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 sie 2013, 18:38 przez janusz-pśl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Garbik nie przegania Ci innych ryb?
Co do gruzowiska- ja też takie mam :P I zaczyna mi to przeszkadzać. Ważne, aby Tobie aranzacja się podobała. Jak zacznie brakować Ci miejsca na korale- zaczniesz mysleć o przemeblowaniu ;) W moim przypadku już tak zaczyna być ;)

Życzę powodzenia w prowadzeniu zbiornika :)
janusz-pśl
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:03
Imię: janusz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: reef 420l plus 130l
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: janusz-pśl »

garbiki mają tendencję do tłuczenia innych garbików a szczególnie tych o podobnym kolorze. paranasema jest jednym z najspokojniejszych garbików także polecam do wszystkim.

Dżoena pisze:Garbik nie przegania Ci innych ryb?
Co do gruzowiska- ja też takie mam :P I zaczyna mi to przeszkadzać. Ważne, aby Tobie aranzacja się podobała. Jak zacznie brakować Ci miejsca na korale- zaczniesz mysleć o przemeblowaniu ;) W moim przypadku już tak zaczyna być ;)

Życzę powodzenia w prowadzeniu zbiornika :)
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

janusz-pśl pisze:...paranasema jest jednym z najspokojniejszych garbików także polecam do wszystkim...
To w takim razie Asiu trafił Ci się wyjątek, który terroryzował całą obsadę. :P

A tak na prawdę to wszystko zależy od konkretnego osobnika. Twój jest spokojny, a Aśkowe parasemki tłukły wszystkie inne rybki ile wlezie (nawet te 2razy większe od siebie). :)
Tak, jak z moją wurdemanii - wiecznie nie nażarta i cięta na aptasie, a u wielu ludzi nie chcą się tknąć "różyczek". :)

Co do akwarium to poczekamy, jak zarośnie, bo na razie straszne gruzowisko się zrobiło - przynajmniej dla mnie, ale potencjał jest. Powodzenia w dalszym rozwoju tego projektu. ;)
janusz-pśl
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:03
Imię: janusz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: reef 420l plus 130l
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: janusz-pśl »

mierzę raz na dwa tygodnie testami saliferta i raz na kilka dni paskami tropicala

ph - 7.8, kh - 10, ca - 450, mg - 1500, no3 - 0 do 2, po4 - 0,03
Camillo6953142 pisze:Troszkę gruzowisko się zrobiło :) ja bym 1/4 skały sprzedał. A jak tam parametry wody? mierzysz coś? Koralowce widzę ładnie napompowane :) A glona to ja tam nie widzę więc gratuluję, u mnie póki co inwazja zielonych ale już znikają :) Cieszę się, że Podkarpacie coraz bardziej słone :)


[ Dodano: 2012-04-05, 12:42 ]
rybka rybce nierówna, krewetki również każda jest inna. moja paranasema była prawie zamordowana w innym akwarium a ja ją przygarnąłem jako test do wody w akwarium miesiąc po założeniu. (test przeżył i jest w super formie)
W innym akwarium, które serwisuję jest też paranasema i również jest spokojna.
MST pisze:
janusz-pśl pisze:...paranasema jest jednym z najspokojniejszych garbików także polecam do wszystkim...
To w takim razie Asiu trafił Ci się wyjątek, który terroryzował całą obsadę. :P

A tak na prawdę to wszystko zależy od konkretnego osobnika. Twój jest spokojny, a Aśkowe parasemki tłukły wszystkie inne rybki ile wlezie (nawet te 2razy większe od siebie). :)
Tak, jak z moją wurdemanii - wiecznie nie nażarta i cięta na aptasie, a u wielu ludzi nie chcą się tknąć "różyczek". :)

Co do akwarium to poczekamy, jak zarośnie, bo na razie straszne gruzowisko się zrobiło - przynajmniej dla mnie, ale potencjał jest. Powodzenia w dalszym rozwoju tego projektu. ;)


[ Dodano: 2012-04-05, 12:46 ]
jak ktoś chce jest do oddania Phymanthus buitendijki. ma jakieś 2 tygodnie i ok 3 cm średnicy. odbiór tylko osobisty.

a oto jego ojciec i matka w jednym:
Obrazek
janusz-pśl
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:03
Imię: janusz
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: reef 420l plus 130l
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: janusz-pśl »

ODDAM SZCZEPKI MAKROGLONÓW:

Halimeda discoidea
Caulerpa taxifolia
Caulerpa brachypus f. parvifolia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”