Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[125] W kwadracie

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Lepszego aparatu nie ma ale mam zdjecia pod niebieskimi Ledami. Jak widać na zdjeciach glon jeszcze jest ale jest to już tylko ułamek tego co było. Ogólnie poprawiłem sie stosuję DI i automatyczna dolewkę. Zaprzestałem całkowicie podawać mikroelementy bo było za dużo. Sól Tropic Marin BA + ABC GroTecha i Baling z sola bez soli. Jest lepiej, wymieniam 15 l wody co tydzień. Po zatosowaniu algea-x i chemi clean z glonami nioe wygrałem a tylko po zastosowaniu jednego na cyjano wyszło dino a po zastosowaniu na dino wyszło cyjano więc przestałem szaleć i wszystko poprawiać. Od tego poprawiania w tak małym akwarium co chwile cos łamałem.Można by było pisac jednak najważniejsze że jest lepiej a na dowód są zdjęcia.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 mar 2014, 19:12 przez grzeniu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

pięknie wszystko wygląda, zwłaszcza LPS'y :)
no, a zdjęcia faktycznie trochę nieteges :P - chciałbym mieć takie czerwienie ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Powiem Ci ze jest tylko leciutko przejaskrawiony, zdjecia nie sa obrabiane a na aparacie wybralem funkcje "pobierz wzorzec bieli" czy cos takiego. Robione tylko przy ledach niebieski i UV, tak sie korale swieca te co maja fluoroscencje. Kto byl to widzial , niestety jak sie zapala ledy biale to czar pryska. I tu wlasnie zdaloby sie sterowanie zeby efekt wyposrodkowac. Dzisiaj pstrykne jak sie wyrobie zdjecia przy bialych i niebieskich.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Ja pierdziu. Ale ładne. Aż nie mogę uwierzyć, że to może być prawdziwe. Po prostu CUDO przez wielkie C :D
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Przepiekne korale, akwa i swietne fotografie. :)
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dzięki Panowie jest coraz lepiej.

Artur mam te fotki żeby zrobić lepsze to już musi być lepszy aparat.

No to odczarowujemy, zdjecia z Ledami białymi, niebieskimi i UV.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

1 zdjęcie przedstawia akropore którą prawie umordowałem zreszta jak i zieloną od kąd jest lampka widać zmianę koloru. Niestey aparat nie oddaje koloru bo tu wyszedł niebieski ajest ładny fiolet niewiem dlaczego. 3-4 zdjecie to morderca i ofiara, Physogyra lichtensteini i ofiara w jedną noc 2 ładne duże rozgałęzione głowy Euphyllii. kolejne zdjecie to lampka i wysokość na jakiej swieci.

Złapałem polipy LPSów przy świetle niebieskim, z resztą świeci 10h a białe 5h.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, 23:17 przez grzeniu, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

grzeniu, jeśli chciał byś aby Twoje zdjęcia znalazły się w tegorocznym kalendarzu, to wrzuć linki tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 985#159985

Moim zdaniem kalendarz będzie uboższy bez Twoich fotek.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

grzeniu pisze:Robione tylko przy ledach niebieski i UV
no i tego właśnie jakoś nie doczytałem ;) a to zmienia postać rzeczy

a tak prawdę powiedziawszy to ja też nie potrafię zrobić zdjęcia przy samym niebieskim świetle :(, próbowałem różnych ustawień i lipa

korale piękne :tak:
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3442
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Mirro pisze:grzeniu, jeśli chciał byś aby Twoje zdjęcia znalazły się w tegorocznym kalendarzu, to wrzuć linki tutaj: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 985#159985

Moim zdaniem kalendarz będzie uboższy bez Twoich fotek.
Popieram :mrgreen: baniak bardzo ładny.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Jeszcze raz dzięki.

Bardzo chetnie zdjęcia dodam do listy propozycji do kalendarza. Napewno jedno mam odpowiedniej wielkości ale to zdjecie słodkowodnego zbiornika a z morskich to chyba nadaje sie tylko ta babka żółta bo na reszcie jest za dużo glonów.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Lps-y cudne ale żółta babka mnie zauroczyła , wygląda jakby tańczyła :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dawno nie aktualizowałem ale coś napisze bo spać nie mogę( nie dają) zdjęć nie robiłem ale patrząc na te co są to przyrosty przyzwoite ale bez szaleństw. Doszedł wymarzony własny pokolec i tak żółtek pływa ponad miesiąc. Blastomusa i duncanosomia, proszę się nie kierować nazwami bo pisze z głowy. wszystko zyje trochę usystematyzowałem prowadzenie akwarium. Z glonami nie wygrałem NO3 i PO4 wskazuja jak w mordę 0 nawet wymieniłem sobie testy na nowsze i dokupiłem innej firmy dla sprawdzenia tego co pokazują. Wyniki opisze bo sa ciekawe. Porównałem saliferta starego z nowym i NO3 I PO4 saliferta z JBLem i Zoolekiem. Nie są to badania jakies specjalne jak ostatnio widziałem na innym forum ale jakis zarys rozbierznosci dają. syfek dalej pływa w wodzie ale mam nowe tropy jak sie tego pozbyć. Acha miałem dolabellę na glony i szału nie robiła w sumie to na moje glony to zjadała te które mi nie przeszkadzały z reszta tak jak pokolec. Padła po 3 tygodniach jak zacząłem podnosic Mg. Coraz wiecej ma aiptasi i kupiłem chemie ale ogólnie to ona je uszkadza na kilka dni ale nie zabija. A w małym akwarium zalewanie ich w dużych ilosciach odpada więc zostaje rozwiązanie do którego już dawno doszed Artur czyli rybka z rogiem. Od dzisiaj przestaje podawać Aminokwasy i dalej podnosze Mg na ten wstretny briopsis załozyłem też 80ml Biopellet XXL tak na wszelki wypadek moze pomogą.
Akwarium wygląda bardzo fajnie od miesiąca podaje żywy fitoplankton i akropory są zachwycone zresztą wszystko tętni życiem.
Lepiej karmie szorstnika i wygląda super niestety porażka jest Jardinelli bo nie otwiera sie juz chyba z 5 miesięcy wygląda cały czas tak samo.
Moze ktos ma pomysł jak jej pomóc bo przestawianie w inne miejsca bardzo rezultatu nie dało, karmienie dopaszczowo też nie pomaga chyba że jest jakiś super pokarm dal niej.

I tak co najważniesze zbliża sie niestety koniec tego akwarium.

Wiem ze kilkukrotnie pisałem ze jest mało ładnych małych akwariów morskich zarosnietych i ze będę długo tzrymał to , ale już szkło wieksze jest zamówione , odpieniacze pompy tez tylko wiecej czasu i bedę odpalał akwarium.

Myślę że będzie fajny projekt, na pewno będę go tu umieszczał bo jestem lokalnym patriotą i tutaj jest chyba najwiecej pieknych zbiorników ale mało morszczyzny.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Grzeniu to powodzenia przy większym projekcie :) Będzie na pewno ładnie :)

Co do małych systemów - moje akwarium jest wielkościowo takie, jak Twoje. Obecnie ma 13 miesięcy i na razie nie zanosi się na zmiany. Koraliki sobie rosną, czasem glon się pojawia, ale ogólnie jestem zadowolony. Przekonałem się, że nie ma lepszego oświetlenia niż T5. Jak ktoś chce LEDy - to tylko jako dodatek - fajnie wyciągają kolory i to jedyna prawda jaką można napisać o LEDach - podkreślam - to moje osobiste zdanie na ten temat. Wiele osób mnie kusi na większe akwarium, ale nie zmieniam z dwóch powodów:

1. Rachunki za prąd wzrosłyby ponad 2x a i tak teraz nie są małe
2. Chce pokazać, że w małym akwarium da się trzymać nawet acropory, które rosną a nie wegetują 8-)

Czekam na zdjęcia nowego projektu :)

Pozdrawiam
Łukasz
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Łukasz mam te same założenia co Ty i powiem Ci że dowody na to są. Acropory i inne zwierza rosnął sobie choć wolno i umnie. Ogólnie za kilka miesiecy nie było by już miejsca w akwarium a ma dopiero 10miesięcy i powiem Ci ze dopiero od kilku widać przyrosty na spsach.

Co do lamp to teraz z braku srodków zakładam tą co mam choć bedzie na sprzedaż i dołożę T5. A przerobiłem HQI2x250W + 4x54W T5, ledy geniorka cree, chińskie ledy, i compaktowe swietlówki. kuszą mnie te ładne małe lampy LED ale cena zaporowa i nie wiem czego wszyscy wyciągaja tak dużo różu na tych lampach przecież to nienaturalne. Pomysł poczatkowo był 2 chińczyki i dodatkowo T5 ale na to tez brak srodków.

Co do rachunków za prąd to załozyłem przy jednym akwarium miernik i mogę Ci z dużą dokładnoscią podać ile to kosztuje. Zdziwiłbyś sie nie jest tak źle. No ale kosztuje.

Pomysł na akwarium to 105x60x55h z zewnętrznym kominem i z wbudowanym waveboxem tak mi sie wymarzyło. SPS i LPS oczywiście problem z oświetleniem ale nie wszystko musi być od razu. Tak że akwarium nie gigant ale troche mi zejdzie zanim zarośnie :mrgreen:

Wymiary akwarium to wypadkowa wielu czynników, miejsca w pokoju i nie przewymiarowania akwarium względem jego(jak to miało miejsce w poprzednim słodkim akwarium), checi osiągnięcia ciszy, kosztów załozenia i eksploatacji , wykorzystania tego co mam , szybkości procesów zarybiania i dokoralizowania rafy(koszty w czasie), stworzenie efektu falowania wody i ogólnego wygladu na poziomie minimum 5, i ilosci czasu poświeconego na akwarium a to jest najważniejsze. Ma być maksymalnie bezobsługowe i bez plagowe co wszyscy wiedzą jest wręcz niemozliwe! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, 9:54 przez grzeniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

to dobrze, że stanie nowy baniaczek, bo żółtek mógłby mieć w tym ciasno ;)

co do jednorożka, to u mnie się nie sprawdził :( - mam teraz w planach odłowić go do sumpa na 3-4 dni bez żarełka, wtedy się zobaczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”