Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[260l] 90x65x45h Jogi

Pierwsza solniczka

Moderator: Administracja

jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

A powiem Ci szczerze, że jest łagodny dla zwierząt bo śpią pod nim chromisy i to dosłownie pod nim a krewetka czyszcząca się potrafi po nim przechadzać czasem ;] tylko moje głupie błazny do niego się nie zbliżają a mam dwa ukwiały, a one wolą spać w rogu akwarium niż w jednym z ukwiałów:/
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Dzisiaj podczas karmienia ukwiała spotkała mnie ciekawa sytuacja. Chodzi o zachowanie krewetki. Uchwyciłem wszystko telefonem niestety chwile za po wszystkim ale coś jeszcze widać :)
Link do filmu:
Krewetka i Ukwiał
Chwile wcześniej wydzierała ukwiałowi kawałek fileta z łososia prosto z jego gęby :) dosłownie była owinięta ukwiałem ale zanim dobiegłem do telefonu wyszła i spacerowała po ukwiale jakby to była skała :)
Jakoś jakbym kręcił pralką ale nic lepszego nie miałem :( następnym razem będę przygotowany :) i tak jak mówiłem ukwiał nie zjada mi zwierząt i raczej nie stanowi zagrożenia dla nich :)
Miłego oglądania

Pozdrawiam
Artur
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Mała aktualizacja w formie zdjęcia i filmu po klejeniu skały.
Obrazek
Ten czerwony ukwiał podzielił się co oczywiście zaowocowało w wycieczkę w cyrkulator lecz obyło się bez strat i oba ukwiały dochodzą do siebie po podziale. Także w niedługim czasie jak ktoś chętny to po zabliźnieniu i wygojeniu będę miał jednego czerwonego quadri na sprzedaż, ale to już pytania na priv proszę od chętnych.
Jak widać na załączonym filmie skale porasta spora warstwa zielonych glonów i po klejeniu skały miałem chwilowy problem z dino i cyjano. O ile te drugie samo zeszło po poprawie parametrów o tyle z dino musiałem powalczyć przez zmniejszenie świecenia białymi świetlówkami i obecnie jeszcze świece tylko 3 godziny, a przez 12 godzin niebieskimi.
No to chyba obecnie tyle :)
Zapraszam do oglądania i komentowania :)

Oraz Film
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Laboga... Faktycznie pastwisko Ci się zrobiło- i nic, jak stado krów wypuścić...
Ten czyścik to tak dyżurnie na szybie wartę pełni? ;)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Co do brudnych szyb i czyścika to nie przejmujcie się nimi :)
Starałem się jak najmniej ingerować w akwarium przez ostatnie dwa tygodnie z powodu ukwiała więc akwarium wygląda na trochę zaniedbane :( jutro wyczyszczę drugą szybę a w sobotę całość :) Za to LPS podczas czyszczenia szyby maja radochę i wystawiaj buźki jak podczas karmienia :lol:
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

na zielone glony nitkowate na skłakach najlepsze wysokie KH - podbij bardzo powoli powyżej 10-11 i problem po kilku tygodniach sam minie ;)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Myślałem, że same zejdą lecz okazuje się że bez interwencji z mojej strony nie da rady :)
Mam jakąś chemię do podbijania KH więc chyba się wezmę w najbliższym czasie za to bo wyrywanie nie pomaga zbytnio.
Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam
Artur
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Akwarium przestało istnieć z początkiem wakacji lecz z akwarystki morskiej nie zrezygnowałem :)
Właśnie zakładam nowy wątek :)

Pozdrawiam
Artur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”