Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[260l] 90x65x45h Jogi

Pierwsza solniczka

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

NO3=10 i PO4=0,4 to wcale nie takie super parametry ;) Odpieniacz spokojnie ma co jeszcze robić. Skoro jednak takie parametry Ci się trzymają przy tak małej obsadzie to strach myśleć jak dołożysz pokolca i coś jeszcze...
Jak wrzucisz suchą to zależy, ile Ci będzie NO3 i PO4 wrzucać do wody...
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Co do parametrów to lecą ciągle w dół robię testy co dwa dni obecnie zobaczyć gdzie się zatrzymają. Jak będą wysokie to może trzeba będzie z flaszką do akwarium się wybrać :podwójnie widzę:
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Obecnie sie wstrzymuje z zakupem wszelkiego życia, aż moja rodzina nie nauczy się, że chemia w pomieszczeniu z akwarium szkodzi jego mieszkańcom. Dzisiaj było wielkie sprzątanie i mycie okien w salonie, których jest sporo i oczywiście nikt tego nie wywietrzył :( Wracam z pracy i co? Woda jak mleko :evil: Korale schowane tak głęboko jak się tylko da a ryby w szczelinach. Do sumpa poszło 200ml węgla, tylko że to jest węgiel aktywowany ale nie akwarystyczny i ma postać proszku. Właściwości powinien mieć identyczne tylko długo trzeba było płukać :| Mam nadzieję że to pomoże. Mogę coś jeszcze zrobić? Podmianka mała pomoże? jak tak to jutro wieczorem zrobię bo sól musi się wymieszać.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Artur
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ja bym tak długo z podmianką nie zwlekał, bo może być za późno dla zwierzaków...

Węgla dałbym przynajmniej drugie tyle na co najmniej 5 dni.

Na reefcentral czytałem o zbiorniku, który pokleciał w 12 godzin przez...świeczki zapachowe...
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Witam.
Przygoda z płynem odbyła się bez strat na szczęście. Dla tych co czasem tutaj zaglądają wstawiam kilka fotek. wybaczcie ale fotograf ze mnie kiepski. Raczej specjalizuje się w filmowaniu, ale obecnie jeszcze nie ma zbytnio z czego filmu robić więc wystarczą zdjęcia. A oto one:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszelkie komentarze mile widziane i nawet proszę o komentowanie. To moja pierwsza solniczka i jestem gotowy na zmiany i krytykę.
Pozdrawiam Artur
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Mnie się podoba i to bardzo żeby moja taka była to bym się bardzo cieszył trzymam kciuki ;)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

wszystko idzie w dobrym kierunku, teraz tylko kontrolować parametry i czekać aż pozarasta.
A z czasem dosypać piasku ;)
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Piasku planuje jak najmniej aby służył tylko jako dekoracją. Jeden worek 9kg wystarczy na pokrycie dna warstwą 1cm? Ma to być tylko dekoracją, która jakąś babka będzie się zajmowała. Bo mam jednego pustelnika, który jest morderca ślimaków piaskowych. Przynajmniej tak się dowiedziałem od poprzedniego właściciela. Było ich dwa ale jeden tak wlazł w skalę, że się zablokował i ostatnio znalazłem muszle tylko, i pozostałości nóg. Może to i dobrze bo straszny bałagan robiły w akwarium i przestawiały skały mniejsze jak im się tylko podobało. Co do korali to nam tam kilka do wymiany. Więc jeżeli ktoś chętny to zapraszam na priv;)
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

jogi_18 pisze:Jeden worek 9kg wystarczy na pokrycie dna warstwą 1cm?
wystarczy
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

gdzie jest aktualizacja :krzesłem:
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Co do aktualizacji to mogę wstawić tylko fotki z telefonu jak coś :|
Do akwarium doszło 9kg żywego piachu, który zrobił mleko w akwarium :mrgreen: ale obecnie po wstawieniu waty do sumpa i ustawieniu odpieniacza na mokro jest woda kryształ :o , ze złych rzeczy to mierzyłem NO3 i PO4 przed wsypaniem piachu i 12h po wsypaniu. Przed no3 5 PO4 0.1 po 12 godzinach NO3 50 :| PO4 0.4 :| nie sadziłem że wsypanie piachu takie bagno w akwarium zrobi. poczekam tydzień jak odpieniacz sobie nie poradzi to będę musiał sięgnąć po wodę ognistą :podwójnie widzę:
Jak dopadnę jakiś aparat to wstawię fotki z piaskiem :D
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Czas na aktualizację niestety beż zdjęć z powodu zakupionej ostatnio babki.
W akwarium nastąpiło kilka zmian:
- Eksmisja jeżowca
- Eksmisja błazenka Amphiprion melanopus
- Sprzedaż jednego z dwóch Sarko
- Sprzedaż 5 główek euphili
- Kupno dwóch małych Amphiprion Ocellaris
- Kupno babki kopiącej Valenciennea puellaris
- doszła euphillia od koleżanki Dżoena, oraz kilka grzybków i coś na twardo.
- w skale znalazłem kraba dzikusa, który przebywa w wolnej komorze w sumpie,
- dokupiłem 2 kg suchej skały (moczy sie w wodzie teraz)
- doszło 3 kolonie ZOA
- Od wczoraj leje wódkę do akwarium(0.2ml na 100l) w celu obniżenia NO3 -30 i PO4 - 0.2
- z przykrych rzeczy to padł ślimak dolabella, którego znalazłem po przynajmniej 3 dniach bo się go nawet podnieść nie dało tylko odessałem przez wężyk.
Zdjęcia będą jak babka przesieje piasek bo obecnie pływa tyle pyłu w akwarium, że zdjęcia wyglądają okropnie, ale babka warta tego problemu bo jej obserwacja jest nadzwyczaj interesująca.
Pozdrawiam Artur
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

jogi_18 pisze:Kupno babki kopiącej Valenciennea puellaris
Tej to Ci zazdroszczę jak nie wiem co!
jogi_18
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2010, 21:18
Imię: Artur
Lokalizacja: Harasiuki
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: jogi_18 »

Zdjęcie dla Dżoena,
Obrazek
Przez tego Pana bo obstawiam po przeczytaniu informacji na ten temat, że mam jednak osobnika płci męskiej moje akwarium każdego dnia wygląda inaczej :) W piątek dojdą nowi mieszkańcy, którzy mam nadzieję rozprawią się z plagą szklanych róż :( Największa by pewnie w stanie była błazenka pochłonąć
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

jogi_18 pisze:Zdjęcie dla Dżoena,
Dzięx :D Cieszę się, że ma u Ciebie dobrze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”