Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[346]LSPS

1500l w biegu

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.

Z serii "co nowego".
Wreszcie posklejałem skałę, która dojrzewała w innym akwarium tylko z cyrkulacją od grudnia. Część jest tzw. suchej skały która tam trafiła nieco później. Konstrukcja jest wypadkową strony praktycznej i obrazu ogólnego jaki chce uzyskać w późniejszym czasie. Dlatego jest jej nie za wiele. Część na dole po prawej strony jest tylko tymczasowo wrzucona bo jak widać na zdjęciach nie ma jeszcze filtracji. Do tego mam jeszcze z 20 kg skały w działającym akwarium i z niej będzie pozostała konstrukcja.
Piasek był kiedyś żywy ale wylądował w wiaderku z woda RO i tak przeleżał około 1,5 miesiąca. Wypłukałem go solidnie i przepuściłem przez sito na którym odcedziłem 2l brudów kawałków skały, muszli ślimaków itp.
Czas na dojrzewanie, woda była prawie w całości z działających akwariów ale dojrzewania i tak nie ominie. Mam nadzieje że będzie delikatne co nie zmienia faktu ze na przyrosty korali będzie czekać z pół roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I film z falowania wavebox jest ustawiony na 50%mocy wiec zapas mocy jeszcze jest jak zarośnie. Wody będzie jeszcze około 5cm więcej.

http://youtu.be/XJM4Pd_taQs

Pozdrawiam
kurczak
Posty: 218
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:30
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: było 50l jest 200L
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: kurczak »

Czy można umawiać się na oglądnięcie wersji finalnej zbiornika bo jestem bardzo ciekaw na żywca jak to wygląda.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zapraszam, napisz na PW kontakt i zapraszam do oglądnięcia teraz póki jest to mniejsze ładnie zarośnięte bo to jeszcze długo będzie zarastać. Chyba że chińczyki wypuszczą na rynek tanie wersje korali.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Grzechu nieźle buja co prawda troszkę mnie zemgliło ;) żart
Tak poważnie idealne rozwiązanie cyrkulacji w baniaku. Tak patrze sobie na wysokość na jakiej zawiesiłeś lampkę - czasem trochę nie za nisko ??
Kiedy foty sumpa ze sprzętem ??
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Fajnie buja i naprawdę. Co najlepsze to przy samej cyrkulacji woda jest czyściutka a syfki zbierają sie miedzy skałami ale jak fotokomórka ruszy waveboxa podrywa automatycznie cały ten syf. Wydmuchuje nawet gdzieniegdzie piasek z pod skał.

W sumpie nie wiele będzie , odpieniacz na stożku, filtr od Ciebie na węgiel i Rowe , biopellety XXL na spływie i mała komorka na watę i morze Matrixa do zbijania NO3 i NO2. Zobaczę też czy będą wachania przy tym swietle PH, jak tak to jest taki wkład na to z Preisa.

Czyli minimum techniki żadnej dodatkowej pompy bo filterek na baypasie.

A a lampa jest ustawiona na 50% mocy i nie ma soczewek skupiających, dlatego wisi tak nisko. Po za tym narazie świeci po oczach bo nie ma korony dlatego tak to wygląda. Później sie okaże na jakiej będzie wisieć ale raczej bym chciał żeby nisko.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

U Tomka sa straszne wahania ph przy świetle i bez więc u Ciebie może być podobnie.
CZekamy na dalszą relację
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

U mnie w jednym z akwariów tez i to tam gdzie jest HQI ,zdarza się nadal że odpieniacz wariuje i myślę ze to może być to. A robić refugium i świecić w nocy i dodatkowo znowu zwiększać parowanie i temperaturę nie chce.

Relacja będzie na bieżąco, na razie wychodzą mi okrzemki i skończył mi się klej do hydrauliki i muszę powklejać przegrody w sumpie a na nic nie mam czasu.

Mam zdjęcie nienajlepsze ale już coć widać, akwarium co ma 7 tygodni. Około 400l na miękko+LPS będzie.

Obrazek

i mała perełka Fungia

Obrazek
Awatar użytkownika
piotrek90
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2009, 20:37
Imię: piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: piotrek90 »

ta perełka mi się podoba ;)
"Trzeba rozwinąć w sobie umiejętność patrzenia sercem na świat, a nie oczami" T. Amano
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

grzeniu, fajna przestrzenna konstrukcja ;) w następnym akwarium właśnie coś podobnego chciałbym stworzyć :mrgreen: a Fungia fajna :P
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dzięki panowie.

Odpaliłem obieg i po kilku dniach sprawdziłem dziś parametry.
KH=9,3
NH4<0.05
NO2=0,025
NO3=1-5
PH=8,2
PO4<0,02
Ca =460
Mg=1550
zasolenie=1,023
temp 25*C

Zacząłem wyrównywać parametry podmieniajac z obecnym systemem 2x5l dziennie.

Glony wyszły choć miałem nadzieję że sie obejdzie. Co do Waveboxas to sie podzielę spostrzeżeniami. Najlepiej działa gdy przez grzebień do komina przepływa stała ilość wody czyli u mnie musiał by być na srodku akwarium( grzebień z kominem. Gdy mamy wykonany tak jak u mnie to niestety po załaczeniu obiegu fala urywa sie i oscyluje w 3cmtrach. Co daje mniejsze falowanie ale za to jest łatwiejsze w wyciszeniu ( prawie niesłyszalne) i bedzie łatwiejsze w zabudowie bo nie bedzie razić świtło jak przy większej fali. Pomimo ze troche żałuje tego ale to moze bedzie zdrowsze dla Lpsów będę się z czasem starał podnieśc tą falę.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

Grzesku ropisz niesamowite rzeczy z akwarium, duzo sie zmienilo od mojej ostatniej wizyty, mam nadzieje ze jeszcze nas zaskoczysz, ,sledze twoj watek na bierzaco, jestem teraz w Italii w najblizsza niedziele wybieram sie do oceanarium w Genui, pozdrawiam do zobaczenia przy Toim akwarium...
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

To porób zdjęcia i je wrzuć na forum będzie gdzie szukać natchnienia.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.

Wreszcie przerzuciłem życie mam zdjęcie poglądowe.
Obrazek

Jestem zadowolony z efektów ale dojrzewanie w trakcie.

Mam filmik z ataku glonów to wrzucę bo może komuś się przyda obraz dojrzewania żeby nie panikować i drugi z falowanie LPSów.

http://youtu.be/VTkkyQWdG9I

i falowanie

http://youtu.be/nACHWZ1UC2s

Jak poprzyklejam i poustawiam korale to zrobię aktualizacje. Ogólnie to co było w 125l teraz zajmuje całkiem sporo miejsca w 350l.

No panowie jak macie jakies sugestie co do ustawienia to prosze pisać zawsze sie przyda inne spojrzenie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

eee, tam sugestie ... ja to mogę tylko pozazdrościć pięknych korali - oczywiście w pozytywnym znaczeniu ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Nie jest zbyt kolorowo. Część korali idzie na sprzedaż bo trzeba dofinansować zbiornik. Ciągle dojrzewa i jak pomyśle że to potrwa około pół roku, to aż mi żal tych korali. Goniopora już zmarniała, Lobophylia też tylko fafites w nocy puszcza na 5cm czułki. Paprochy znowu pływają, i jest kupa dino.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”