Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[346]LSPS

1500l w biegu

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Super wygląda akwarium. Zielony twardziel na środku bardzo mi się podoba. :mrgreen:
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.
Kolejna odsłona. Wyskoczyło dino i już raz odsysałem. Na razie czekam zobaczę, może samo zejdzie jak nie to trzeba będzie działać. Po doświadczeniach z algea x-em chyba spróbuję z H2O2.

Korale już częściowo poprzyklejane, część jeszcze czeka na nowe miejsce a inna na nowego właściciela. Jest jeszcze dużo miejsca i będę szukał SPSów. Niestety finansowo to bardzo drogo wychodzi i zastanawiam sie nad szczepkami 5cm ale one za rok będą mieć 10cm i dalej będą bardzo małe a parametry trzeba trzymać jak przy dużych i moze zdecyduje sie na większe korale i po roku je poprzycinam i sie zwróci przynajmniej część.

Rybek nie widać bo cała skała jest tak posklejana żeby jak najmniej jej leżało na piasku i tym samym jest bardzo dużo grot i kryjówek. Brak kasy na nowe egzemplarze.

Zdjęcia na razie mi nie wychodzą, robię je Canonem power shotem.
To proszę oceniajcie.
Moje słońce przy zabudowie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam że tak dużo naraz ale nie mam czasu i głowy żeby po trochu wrzucać i robić zdjecia.
Następne będą jak coś pozmieniam i opanuje aparat albo załatwię lepszy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

wszystko w najlepszym porządku ;)

skałka ułożona super
koraliki piękne
dino zejdzie :lol:

tylko w LPS'ach taki jakiś trochę bałagan, jakby były niechcący porozrzucane po piasku :mrgreen:

a jak się miewa goniopora? nie jest kapryśna?
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Jest tak jak piszesz, Lpsy są porozrzucane. Goniopora nie była dla mnie ale że tak wyszło została. Powiem Ci że u kolegi gdzie czekała aż odpale zbiornik była 3 razy taka. Wszystkie LPsy słabo się pompują jest nieco lepiej ale są w akwarium około 1,5 tygodnia. Zmiana światła, wody, skały itp. Skały gołe bez gąbek i innych. Woda jeszcze mętna nieco. Chyba jeszcze to trochę potrwa.

Co do ustawienia to muszę jeszcze poczekać aż się przyzwyczają do światła i wtedy dopiero kombinować gdzie im lepiej. Z pompami tez jeszcze eksperymentuje.

Za to akropora zielona to ma takie długie jasne końcówki że chyba już są przyrosty i tam gdzie była wyblaknięta łapie kolor..

To by oznaczało że jest więcej światła niż wcześniej i tłumaczyło by dlaczego Lpsy tak się chowają. Ale trzeba jeszcze czasu żeby coś wywnioskować.

Chce jeszcze dołożyć 2x39W świetlówki już mam.

Dobra wiadomość jest taka że przybywa akwarystów morskich( płci pięknej ) w Mielcu i już znam 14 właścicieli zbiorników.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.

U siebie nadal nie zrobiłem porządków, ale przy okazji robienia tego w innym akwarium mam kilka zdjęć z telefonu i przy jeszcze nieczyszczonych szybach.
Kto ma okazje fotografować akwaria to wie ile jest problemów z oddaniem kolorów w akwarium morskim.
Pokazuje te zdjęci dla promocji tej dziedziny akwarystyki, akwarium to ma dopiero 3 miesiące od zalania wodą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.
Znowu pisze ale dlatego że ciągle cos robie przy akwa bo jest w fazie rozruchu.

Chciałbym sie pochwalić systemem filtracji.
Miałem dzisiaj kolege z hanką czyli fotometrem do mierzenia PO4, a sam zamówiłem nowy test kropelkowy JBL-a. Wynik testu kropelkowego < 0,02 czyli najniższy wynik na skali i porównalismy z Hanką. Poniewaz myślałem ze test przekłamywał kupiłem tez i przyszło mi dzisiaj filterek firmy BOYU przepływowy za 150zł z przesyłką. Zaskoczenie fajnie wykonany i o odpowiednich parametrach filtr chiński. Chciałem absorber z Rowy na PO4 w nim umiescić bo obecnie jest w skarpecie i w przegrodzie w sumpie gdzie jest wiekszy przepływ.
Wynik Hanki zaskoczył mnie i kolegę 0,00.
Jutro wyjmuje część ROWY i biopellet XXLi zaczynam więcej karmić. A miałem jeszcze zakupić wkład z PO4x4 który jest jeszcze lepszy. I tak bym moze załatwił kilka koralowców.

Teraz opis filtracji. Już w zbiorniku woda jest z powrotu rozprowadzana w dwóch miejscach. W akwa pracuje wavebox który kołysze całą wodę więc nie ma stref gnilnych. Następnie woda spływa do sumpa i na rurze spływu sa w siatce umieszczone biopellety XXL następnie pracuje odpieniacz, którego nawet za darmo bym się zastanowił czy bym go chciał. Docelowy lezy w piwnicy i kwitnie bo pompa do niego trafiła do serwisu TUNZE i tak juz czekam miesiąc. Po odpieniaczu woda trafia do cienkiej przegrody gdzie jest w kolejnosci od góry wata potem gąbka potem w dwóch woreczkach węgiel i Rowa na PO4 a potem znowu gąbka. W ostatniej przegrodzie jest pompa powrotu która ma na baypasie podłaczony filtr geniorka i jest w nim 2l wkładu Matrix na azotany które według testów kropelkowych tez wykazują 0.
W skrócie system jest przygotowany na przyjecie większej ilosci ryb i ogólnie życia.
Ważne że w porę udało sie to zauważyć.

Dlatego też jeśli macie wątpliwości co do testów to warto jest zrobić bardzo dokładne dla spokoju ducha bo przy 0 i przy dużych stężeniach objawy są podobne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.

Znowu nudzę ale znowu sprzątałem w jednym z akwariów i przy okazji zrobiłem zdjęcia z telefonu i bez wyczyszczonych szyb( przed serwisem). Niedługo będę miał błony miedzy palcami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego ogladania.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

foty coraz lepsze :lol:

co to po prawej, między ukwiałami? - euphilia?
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Daj spokuj robione na szybko z ręki telefonem. Fajnie widać różnicę miedzy akwariami bo jedne są przy ledach, drugie przy samych świetlówkach a to ostatnie akwarium jest na HQI +T5.
Ten koral jeśli o tego co myślę Ci chodzi to pavona.

Planuję na wakacjach zrobić obchód po akwariach i z fotografować wszystkie zwierzęta jak należy przy przygotowanym akwarium i zrobić z tego jakiś zeszycik z instrukcjami. Na pewno będę Ci zawracał głowę jak to zrobić. Ledy w miarę wychodzą, ale pozostałe źródła światła to już gorzej.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

nie widzę przeszkód :)

na wstępie, jeżeli masz możliwość, to ustaw sobie BB na 10000K
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Poustawiałem trochę korale LPSy jak radził Artur i zrobiłem koronę.

jestem podczas procesu ustalenia dawki Balinga. Założenia wzięły w łeb bo przez tydzień przy dawkowaniu rano i wieczorem 30ml KH i Ca , KH spadło do 6,7 czyli bardzo znacząco i to może być przyczyna blaknięcia niebieskiej akropory.

Obrazek

Obrazek

Udało się zrobić zdjęcie Trachyphyli i złapac jej prawdziwy kolor.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

ładne to :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Witam.
Od czwartku jest nowy król zbiornika choć na razie rządzi na spółkę z Żółtkiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

gdzie go upolowałeś?
Alex89
Posty: 32
Rejestracja: 30 maja 2013, 22:07
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: Alex89 »

Niezłe rybki i baniak też ładny .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”