Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[346]LSPS

1500l w biegu

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

ależ Grzechu ty masz piękne cukiereczki :podwójnie widzę: Brawo
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Geniorek a jak Ci się widzi odpieniacz na ten litraż? Cukierki z ostatnich zdjęć to nie moje. Ja tylko się nimi opiekuje. Myślę nad mocniejszym obiegiem, bo do tego odpieńka to trochę mało chyba co?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Sebastkowe pienidło ??podaj wymiary i model pompy to Ci powiem ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Podstawa 20cm a wysokość 53cm, pompa Tunze ta mocniejsza. Myślę że obieg jak by wzrósł do 6000 - wysokość - baypas = OK albo 4500 ale wtedy to NJ a jego głośność jest nie do wytrzymania.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

odpieniek spoko - w zupełności wystarczy do tego litrażu pompa również (pisząc mocniejsza piszesz o tym modelu środkowym czy tym obecnie najmocniejszym ?) ale tak czy siak jeśli to model 020 to spoko. Wymien sobie na jebao labo aqua nova 5500l/h a nastąpi cisza. U mnie śmigają 2 szt po 10tys litrów i jest sielanka. NJ ostatnio niestety strasznie spadły z jakością
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Tak ta średnia. Nawet teraz wydaje mi sie za mocna i przy całkowicie otwartym przepływie i wysokości 23 cm komory musi być podniesiona.

Co do tej pompy to dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Wielkie dzięki będę powoli zbierał kase.

P.S.
Acha zastosowałem się do Twojej rady :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

grzeniu pisze:Acha zastosowałem się do Twojej rady
gitara
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dawno nie było aktualizacji bo katastrofa ekologiczna trwa. Żeby nie było tak pięknie to mam i ja. Dużo by pisać co się działo w skrócie to odgrzybiałem łazienkę i malowałem. Zastosowałem środek na pleśń a potem farbę specjalną. Oczywiście 24h był wyłączony odpieniacz ale to za mało. Padła cała biologia, korale zaczęły marnieć i bieleć lub całkiem brązowieć. O dziwo 3 sztuki uzyskały piękne kolory. Dodawałem też do bólu potas aby osiągnąć poziom docelowy i pomimo kupna kolejnego testu nie udało mi się. Pozmieniałem barwę i natężenie światła tak z 3 razy do tego doszło 2x39W T5. Z powodu zbyt niskich wartości NO3 i PO4 zlikwidowałem filtr z matrixem , zrezygnowałem z Rowy i węgla i dokupiłem ryb. Oto efekty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najgorsze to to że w osobistym akwa mam najgorzej a w innych jest dużo lepiej.

Obrazek

I trochę zmian, może ktoś wie co to za odpieniacz. Bajka jakość i moc potęga. Ma być lepiej niż jest, a jest jak jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponieważ szykują się zmiany to jeden z borsuków i te dwa a w sumie jeszcze 2 inne czyli 4 ukwiały są na sprzedaż po 100zł tak jak borsuk.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

odpieniek to skimz, chyba z jakąś nie oryginalną pompą. Zaj.. sprzęt z singapuru ;)
dam znać do środy w sprawie ukwiałów
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Wiedziałem ze będziesz wiedział, Skimz Leopard SL 200 albo 250 wydaje mi się że pompa 6000l/h ale nie pamiętam. Pompa orginalna z kompletu http://erybka.pl/product-pol-4898-Skimz ... L-200.html
mam go za miast vertexa ale ten podobno stabilniejszy i mocniejszy w tej cenie.
Na razie pracuje bardzo cicho ale całkiem niesłyszalny to nie jest. Założyłem też pompę obiegowa mocniejszą ta co polecałeś Aqua Nova 10000 ale małe rozczarowanie troche piszczy, jestem ciekaw czy przejdzie jej?
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

grzeniu, super to twoje akwarium jakbyś miał miękkie korale zaraz bym się na coś skusił ;)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Leopardy to naprawdę wydajne pienidła, ale nie wiedziałem, że kitajce montują w standardzie max flo. Będziesz zadowolony ze sprzetu. Co do AN to piszczy przy starcie ale ze względu na miękki start natomiast w trakcie pracy cisza. POczekaj z tydzień jak sie ie dotrze to reklamuj
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

pomijając futro na piasku, akwa nadal pierwsza klasa :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

W moim domowym akwarium walczę nadal z plaga dino i derbersi jest ciężko ale nie poddaje się. Mam nadzieje ze straty będą minimalne.
Robiłem zdjęcia w innym akwa którym sie zajmuje i są fajnej jakości to wrzucam.
Robione były przy różnym oświetleniu i trzecie na innych ustawieniach aparatu. Dwa pierwsze bliższe rzeczywistości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

grzeniu, tu jest moc brawo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”