Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[346]LSPS

1500l w biegu

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Nowa porcja zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

Jak u mnie baniak dojrzeje to nawiedzę Cie z wiaderkiem :P
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Pięknie jak zawsze , jesteś natchnieniem dla wszystkich akwarystów , wiele osób wzdycha z zazdrości , przetarłeś wiele ścieżek i dzięki takim osobom morszczyzna stała się osiągalna dla każdego śmiertelnika. BRAVO!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Amen ! hehe

Grzesiek Ty chyba dzisiaj pijesz od rana. :) trochę pompatycznie. Ale zakupiłem właśnie zestaw morski za 550zł 160l i ze "śmieciowych" korali chce zrobić coś ładnego za grosze.
Drakkar
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2013, 10:46
Imię: Krzych
Lokalizacja: Nowa Dęba
Akwarium: 250 + 60l sump
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Drakkar »

mam capnelle wielki krzak i sarco jak cos :) daj znac. musze się tego pozbyć :/
Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Kilka fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam problem z Xenią niestety, małe zawirowania były z Ca i wirnikiem ale wszystko powoli rośnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dawno nie było aktualizacji a konkurs trwa. Szykuje akwarium i wreszcie udało się uporządkować szkło. Jest wiele jeszcze niedociągnięć ale wszystko żyje. Opisze kilka sytuacji jakie miały miejsce ostatnio i wrzucam zdjęcie żeby był pogląd na całość.

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

Jak zawsze nienagannie :P

Kiedy na te wentylację sie umawiamy ??
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

"Nienagannie" :) dobre Dzięki wielkie. Dzwoń i wpadaj. Przyda mi się trochę informacji na temat tej wentylacji ale działać na razie nie będziemy. Więc kawka.

Od ostatniej aktualizacji sporo czasu minęło i sporo się działo.

Zaczęło się od pękniętego wirnika pompy odpieniacza. Było pełno rdzy w środku, chwilę tak działał, kupiłem nowy i spokój.

Następnie wariacje testu na Ca, pokazywał 410 a było 530 :) udało się to wyprostować ale przy okazji brakło płynów w butlach do Balinga i zrobiła się ogólna huśtawka Kh i Ca. Przez okres wakacji jeszcze ze dwa razy mnie to trafiło.

Trafiły do mnie dwa korale. Schodziła tkanka i piękne brązy, niestety były na nich również pasożyty. Musiałem kilka korali poodrywać i przepłukać. Strata - jedna montipora ta z fioletowymi tipami i dwie Akry jedna już nawet duża, drugiej połowa wyżarta.

Potem były upały i temp. w zbiorniku około 29-30 stopni, obyło się bez plag. Ale zapotrzebowanie na balinga spadło.

Przez cały okres wakacji i nieco wcześniej, walczyłem choć bez jakiegoś strasznego zaangażowania z NO3 i PO4, nigdy tak wcześniej nie musiałem. Ale akwarium jest już mocno zarośnięte. Wsadziłem siporax około 5l i założyłem filtr na PO4-. Dołożyłem jeszcze cyrkulacji. Obecnie jest 2x4500l/h + 2500l/h +2600l/h+ wavebox 5500l/h + obieg 3000l/h.
Dodatkowo od jakiegoś czasu około1-2 miesięcy używam Biopelletek w płynie. Obecnie NO3 i PO4 = 0
Zapomniałem jeszcze napisać że przez kilka miesięcy było zasolenie 1,029. Już zbiłem ale korale nieco ucierpiały. Winą był spławik a raczej ja że nie chciało mi się go znowu sprawdzić.

Dużo połamałem i rozdałem korali szybko rosnących, miałem całe dno zawalone koralami i wreszcie zmusiłem się do zrobienia dodatkowej konstrukcji. Potem klejenie korali i wywózka tego co zbędne. Potem kolejny wyjazd i znowu skok KH. W tym czasie mój krab Percnon zjadł mi antiasa i kilka dni później po powrocie z imprezy złapałem go jak trzymając za ogon zajadał się Magnificą :( A po klejeniu korali dwa dni później coś dziwnie pachniało i okazało się że to Hexateania z pod szafki. Ubyło naturalnych wrogów dla pasożytów ale na pewno zadowolony jest z tego mandaryn. Obecnie od tygodnia pływa nowa Hexateania.

Tak że szału nie było, ale jest chyba "nienagannie" :). Akwarium ma swoje problemy przerastanie i brak miejsca i kłopot z ustawieniem cyrkulacji. Dla jednych za dużo dla innych za mało. Dorobiłem przegrodę do sumpa ale bez klejenia. Wymieniłem 3 świetlówki bo 2 były 1,5 roczne, 2 pół roczne a 4 roczne w tym też różowa.

Z nowości to dokupiłem dwie rybki jakiś czas temu, Gramma loreto i Signigobius biocellatus.

Porobiłem sporo zdjęć więc trochę powrzucam. Ryby idą na poczatek, jak zawsze dobrze się mają tylko Mandaryn chudy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

Grzesiu -gdzieś mi się obiło o uszy że Mandaryn lubi rozwielitki... ale się skubany jak zawsze dłuuugo zastanawia tak więc trzeba wyłączyć dla MościPana cyrkulację :P
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Dobra rada :) kiedyś karmiłem rozwielitkami słodkowodnymi ale chyba po 5 latach hodowli w tym roku zlikwidowałem. Z tym wyłączaniem cyrkulacji to trochę nie ma na to czasu cholera. Staram się, ale pilnować i włączać to trochę nie dla mnie. Zobaczymy moze częściej dam drobniejszy pokarm.
Kolejna porcja zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

Ja tam chyba podjedę do ciebie z dużym załącznikiem :sylwester: po szczepki - jak już zaleję się i dojrzeję :P

Lejesz pełnego Bailnga czy może idziesz na Zeovicie?

p.s tych Zoa to byś mi mógł naszczepić :P - bo są za***iste :P
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zapraszam. Ciągle coś się ułamuje i w miarę rozdaje, ale załącznik mile widziany. Zapraszam wcześniej jak masz czas. Co do Zoa to może coś się zrobi.
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

Postaram sie nawiedzić Cie może w przyszłym tygodniu. Mój baniak się tworzy - ale złożę u Ciebie wizytę celem zamówienia co mi "naszykować":P na za jakiś czas :P
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Kolejna porcja zdjęć. Trochę starszych i kilka nowych z góry. W akwarium na razie dobrze. Trochę LPSy szwankowały ale już podbrudziłem wodę. Mam trochę szczepek bo białobrody zwariował ostatnio i żółtka gania jak wściekły. Niby nic się nie zmieniło a on całkiem inny.
Korale przerastają się i walczą o światło i prąd wody.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I całość, trochę z innej perspektywy. Najświeższe, różnice prawie niezauważalne. No ale...
Obrazek
Obrazek

I parę wspomnień do konkursu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”