Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[230] Nemusiowo

Moderator: Administracja

winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

[230] Nemusiowo

Post autor: winid »

A że poziom mórz i oceanów się podnosi to i zalało mnie na 3 piętrze.

- Baniaczek 230L (1100x420x500) klejony na zamówienie przez Aquaboro, mix szkła: przód i lewa szybka opti reszta float.
I obiecane zdjęcia: szkło
Obrazek
- panel z prawej strony (200x420x500) (niestety na sump brak miejsca), klejony z plexi.

I to by było na tyle co mam na stanie.
A plan jest następujący:
- oświetlenie LED DIY, ledy Cree 3W (blue royal, coolwhite, red i jedna UV) w sumie 31 sztuk. Na razie mam ledy, wczoraj dotarł radiator. Pozostało zakupić jeszcze drivery i w najbliższym czasie zabieram się za łącznie wszystkiego w jedną całość.
- pompa obiegowa - chyba new-jet 1200 połączona z hydrauliką z dwoma oddzielnymi wylotami z tylu akwarium.
- obieg wody - chyba, znowu chyba JVP201 sztuk dwie chociaż zobaczę jak się będzie zachowywała konstrukcja z podwójnym wylotem na powrocie z panela.
- skała - a to jeszcze daleka droga....

Zdjęcia z prac konstruktorsko-wykonawczych w najbliższym czasie :)

Wklejanie panela - a raczej już czekanie na wyschnięcie silikonu:
Obrazek

"przymiarka" orurowania
Obrazek

Radiator i ustawianie diód
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, 16:19 przez winid, łącznie zmieniany 1 raz.
Markiz

Re: [230] Nemusiowo

Post autor: Markiz »

winid pisze:
Zdjęcia z prac konstruktorsko-wykonawczych w najbliższym czasie :)
:srzelanko: :a masz: :masz: :krzesłem: :wściekły: "nienienie:
czyli jak ja nie lubię tematów bez zdjęć w galerii
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: winid »

Wybacz - moja kulpa - niestety jak robiłem to zapomniałem zmniejszyć rozdzielczość w aparacie i muszę chwilkę siąść i zmniejszyć ich rozmiar.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

ten new jet to nie za słaby ? po orurowaniu wyjdzie na przepływie znacznie mniej. Nie wiem jaki planujesz odpieniek z jaką pompą ale coś mi sie wydaje ze bedzie mało. Kuknij sobie nasłabsze pompy Aquanova i jebao
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

za to 2xjvp201 może być za dużo ;)
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: winid »

gieniorek, co do pompy to sam nie wiem, tak obstawiałem ale to jeszcze jest do ustalenia.
W sumie to pompa będzie miała prostą robotę. Hydraulika wychodzi tuż nad dnem i wyloty skieruję gdzieś ku górze.

Artur___, tutaj masz rację, miałem na myśli 101. Chyba że wpakuję mocniejszą pompę na obieg to może tylko jeden JVP wystarczy :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

na czym bedzie pienidło ??
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: winid »

gieniorek, nie wiem, nad tym się jeszcze nie zastanawiałem, ale coś na pewno będę chciał sam zmajstrować.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Jak ma sensownie pienić kup sobie AN 3500l/h - wirnik kupisz na NR, a odpieniacz zrobisz choćby z rury kanalizacyjnej ;)
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: winid »

ale to mówisz o odpieniaczu, a co do obiegu jaka powinna mieć wydajność, 2000 czy więcej?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

własnie do tego zmierzam: wybór obiegu zalezy od wyboru odpieniacza a raczej jego napędu. Te dwie wartości nalezy odpowiednio zrównoważyć. Musimy dostarczać tyle wody z baniaka przez obieg by odpieniacz zdążył tą wodę odpienić oraz by nie doszło do sytuacji w której podajemy za mało wody i odpieniacz przerabia czystą wodę.
Przy takiej kubaturze ja zrobiłbym tak:
pompa 3500 do odpieniacza - wtedy przy dobrej zwężce i igle jesteś w stanie wydrzeć nawet i 1500l powietrza zatem zostaje Ci ok 200 litrów wody do przewalenia przez komorę odpieniacza. Wtedy pompa 2000-2500 litrów na obieg będzie ok
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: winid »

gieniorek, hmmmm no to tutaj aż takich "pompeczek" nie przewidywałem.
Co polecasz na obieg, bo to muszę w pierwszej kolejności kupić, odpieniacz może zaczekać sobie z miesiąc.
Później na pewno będę potrzebował pomocy z Twojej strony z wodą z podmianki, a trochę mi tego będzie potrzeba :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Kup sobie albo jakiegoś New Jeta 2300 albo coś mocniejszego ze skośnookiej stajni w podobnych pieniądzach (ok 300 zł z małym hakiem) aqua nova lub jebao - zaj... pompy wzorowane na amerykańskich wavelinach. Sam u siebie mam 2 szt aquanova po 10.tys na obiegu i w odpieniaczu. Możesz tez poszukać na necie - zaczynają się juz powoli w Polsce pokazywać pompy jebao w wersji DC czyli ze sterownikiem mocy - też w podobnych pieniądzach. Tak wiec wybór jest spory.
Co do wody to nie ma najmniejszego problemu bo tygodniowo podmieniam ok 150 litrów a jak zabraknie to jest jeszcze kilku akwarystów w okolicy którzy podmieniają po 200 litrów tygodniowo.
winid
Mecenas
Posty: 227
Rejestracja: 17 lis 2009, 17:49
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Zasolone 230l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: winid »

No to będę poszukiwał czegoś w miarę sensownego.
Na dziś panel skończony, hydraulika na miejscu, tło dzięki "pewnemu" agentowi przyklejone :)
Z góry dzięki.
Teraz pompa i testy z wodą, więc może za tydzień będę poszukiwał wody...ale to się zgłoszę.

No i efekt po naklejeniu tła:
Obrazek

I panel:
Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

zapowiada się nieźle. Orurowanie identiko jak u Urquela - będzie się sprawdzać w 100% ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”