Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[1000+] już nie-ZEO w Tyczynie :)

Moderator: Administracja

tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

[1000+] już nie-ZEO w Tyczynie :)

Post autor: tmag »

Witam wszystkich
Za namową Gienka wrzucę parę fotek (jak mi się uda) na forum i pokażę swoje akwarium.
Drugie zdanie powinienem też zacząć : Za namową Gienka (znanego pod artystycznym pseudonimem Gieniorek) .....

ale nie :)
zacznę inaczej ...

Przy dzielnym kibicowaniu Gienka ... (tak chyba może być) .... w sumpie znalazł się dzisiaj reaktor zeo,w nim prawie 2 litry kamyków :) i zaczęło się ...

Podaję zeostart3 - 2 x dziennie po 0,5 ml i 2 razy w tygodniu zeobak 10 kropelek, to tak na początek. Dawki ustalił mi MarcosB z nano-reefa, który również dzielnie (prawie tak dzielnie jak Gienek) mnie wspieral przy odpalaniu reaktora :)

Tak akwarium wyglądało 2 lata temu.
Obrazek

W grudniu 2012 Cherry przy mojej niewielkiej pomocy (w końcu ktoś mu musiał klej mieszać i czoło ocierać) zrobił rewolucję niczym Magda Gessler. Gienek dostarczył mi swój wybyczony odpieniacz, tak wybyczony że sump musiałem zrobić większy prawie niż akwarium, ale co tam ...

Nie było lekko, kolorki delikatnie mówiąc lekko nieciekawe, parametry jeszcze mniej ciekawe ...
Za namową Sewera przeszedłem na sól probiotyczną AF. Parametry znacznie się poprawiły, kolorki zaczęły się pojawiać, koralowce łądnie rosną, polipują (że nie wszystkie to nie będę się chwalił :) bo nie ma czym) .... ale dalej mi czegos brakowało ...

I tu ogromną rolę odegrał Gienek kusiciel .... będziesz pierwszy na podkarpaciu szeptał mi do ucha .... i uległem

Zdjęcie z wczoraj
Obrazek
Parametry: pH 8,1, kH 7,5, Ca 430, Mg 1300, K 390, NO3 - ok 1, PO4 - 0,10 (po odstawieniu CH3CH2OH i zaprzestaniu lania bakterii AF skoczyło z 0,02).
Zobaczymy co się będzie działo ...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 10:15 przez tmag, łącznie zmieniany 3 razy.
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

jakbym wygrał w totka to pewnie bym coś podobnego stworzył ;] super akwarium, jaki jest jego wymiar ??
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

podstawa 220 x 80, wysokość 60

[ Dodano: 2014-02-19, 23:56 ]
wrzucam kilka fotek z bliska :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

tmag pisze: Gienek kusiciel
Jednym słowem- Gienkowi trzeba zmienić nicka ;)
Skała poklejona kapitalnie! Cieszę się, że znalazłeś czas, aby zarejestrować się na forum i założyć temat- dużo osłuchałam się o Twoim baniaku- zresztą samych dobrych rzeczy. I widzę- całkiem słusznie :)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Cześć. Widziałem akwarium tuż po klejeniu Cherrego( dobra robota )ale teraz bym nie poznał tak zarośnięte. Ile Ci szło tego specyfiku CH3CH2OH tygodniowo? :) i tylko wieczorem czy do południa też :)
Zadowolony jesteś z Lampy w porównaniu do HQI?

Pozdrawiam
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

ja pierdziu jakie akwarium no to kolejn y mega morszczak na forum i to jaki :) gratulacje :) ja tez sie troche nasluchalem o tym baniaczku od Gienka ale jak zobaczylem.......... mowil 100% prawdy musze sie wprosic do ogladniecia na zywo :) da rade ???????/
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

no i tak gadał o tym zeo, gadał, aż wreszcie Cię skusił ;)

jak Ci się będzie fajnie kręciło, to też się skuszę :mrgreen: - będziesz robił za miejscowego testera
Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Atio »

Mam pytania do oświetlenia, czy dobrze widzę na pierwszym zdjęciu, że oświetlenie jest tylko na LED-ach ?
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

grzeniu pisze: ... Ile Ci szło tego specyfiku CH3CH2OH tygodniowo? :) i tylko wieczorem czy do południa też :)
Zadowolony jesteś z Lampy w porównaniu do HQI?
Dziennie podawałem 50 ml wódeczki, tylko wieczorem, potem zmniejszyłem na 25 ml, potem zmieniłem na spirytus i lałem 7-10 ml czystego spirytusu. Dodatkowo miałem ponad litr peletek XXL (wiem że sól probiotyczna, peletki i wódka razem - ale hulało :)

Co do lamp to mogę powiedzieć że rewelacja. Pewnie jak bym do HQI dodał świetlówki to by też hulało, ale jak się bawić to sie bawić ...

[ Dodano: 2014-02-20, 11:02 ]
Agent 007 sumek pisze:... musze sie wprosic do ogladniecia na zywo :) da rade ???????/
zapaszam :)

[ Dodano: 2014-02-20, 11:03 ]
Artur___ pisze: ... będziesz robił za miejscowego testera ...
oby nie za frajera :)

[ Dodano: 2014-02-20, 11:04 ]
Atio pisze:Mam pytania do oświetlenia, czy dobrze widzę na pierwszym zdjęciu, że oświetlenie jest tylko na LED-ach ?
to stara lampa sprzed 2 lat, teraz pocięta na części przez Gienka

obecnie ATI Powermodule 8x80W t5 + 4 x 75W ledy
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, 11:09 przez tmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

no wreszcie nadejszła ta wiekopomna chwila :)
Z tym zeo to nie do końca moja zasługa Tomek, a co do reszty to w większości prawda.
Atio pisze:Mam pytania do oświetlenia, czy dobrze widzę na pierwszym zdjęciu, że oświetlenie jest tylko na LED-ach ?
faktycznie na 1 foto to same ledy - swego czasu część tej lampki wisiała u mnie.
obecnie to hybryda ati led/t5 na modułach phillipsa - efekt poraża.

Tomek jak możesz wrzuć jakiś filmik w HD baniaczka bo foty nie oddają ogromu i klimatu zbiornika.
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

gieniorek pisze: ...Tomek jak możesz wrzuć jakiś filmik w HD baniaczka bo foty nie oddają ogromu i klimatu zbiornika.
Gienek :) na fotkach mog wybrać jak cos fajnie wygląda :) a film niestety prawde pokaże :)

ale obiecuję że jak coś nakręcę i naucze się wrzucać filmy to wrzucę
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

Byłem Widziałem Podziwiałem :mrgreen: naprawdę super zbiorniczek, jest na czym oko zawiesić i ta wielkość, ilość koralików (twardych oczywiście choć dopatrzyłem się miękkich ;) ) no i rybki przepięknie to wszystko wygląda żadne zdjęcia nie pokażą prawdy Tomku gratulacje i szacunek za zbiorniczek ;)
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

Dzisiaj zmierzyłem parametry:
zasolenie 1,025, pH 8,1, kH 7,0, NO3 ok 25, PO4 - 0.42, Ca 450, Mg 1350, K 340

Dodam tylko, że koralowce czują się dobrze i polipują znacznie intensywniej, pomimo mam nadzieję, przejściowego pogorszenia parametrów.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

trochę podskoczyły parametry ale to chyba norma.
A sitko Pan zmierzył? ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Noo to lekko podskoczyły fosforany i azotany, ale miejmy nadzieje, ze będzie dobrze. Musisz obserwować i jak coś działać od razu :) Odpieniacz bardziej na mokro i będzie lepiej. Potasik do góry bo widać, że korale konsumują :) Reszta ok.

Powodzenia!
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”