Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[1000+] już nie-ZEO w Tyczynie :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

grzeniu pisze:Czasem tez zastanawiam się dlaczego w profesjonalnych hodowlach podają tlen do wody pomimo posiadania odpieniaczy?
ze wzgledu na redox - nawet przy wydajnych odpieniaczach pobór powietrza to za mało, wiec ładują dodatkowo z kompresorów ;)
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

2 fotki nowych anthiasów
Obrazek

Obrazek

Sohal
Obrazek

Veliferum
Obrazek

A poniżej fotka przyrostu akry – dla porównania wkleję je do postu gdzie są 2 poprzednie foty :)
Obrazek

[ Dodano: 2014-04-16, 23:37 ]
grzeniu pisze:Pytanie jak u Ciebie z tym PH. I z resztą też. Jak po zmianie kamieni?
pH jest ok 8,05 - z tym nie mam problemu
ale za to z kH miałem cyrki :( wahnięcia do 5,5 - problemy z reaktorem, okazało się że pompa była uszkodzona i źle mieszała wodą wewnątrz reaktora, po4 nadal wysokie, no3 nadal wysokie, korale rosną, kolory niby są ale nie zeowitowe, na to jeszcze chyba długo muszę poczekać :/
kamienie pierwszy raz zmieniam 20 kwietnia - właśnie się moczą w RO

[ Dodano: 2014-04-16, 23:41 ]
grzeniu pisze:Widziałem że wykupiłeś też chłopaka z Bielska. Jak Ci już będą odpadać korale pod własnym ciężarem to chętnie bym przygarnął jakieś ładne odmiany.
to nie chłopak, ma na imię Marta :)
co do korali to mam nadzieję że będą rosły, mam nadzieję również że przyjdzie taki moment że i kolory się pokażą za....ste

[ Dodano: 2014-04-16, 23:43 ]
i jeszcze jedna sprawa, skalibrowałem elektrodę redox do profiluxa, 2-3 miesiące temu wynik był ok 280, teraz pokazuje 460 a w odpieniaczu mam mniej o 1 pompę czyli i natlenienie wody się zmniejszyło
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Piękne rybki !!! :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Przepiękny ten sohal - chyba się zakochałem.
tmag pisze:i jeszcze jedna sprawa, skalibrowałem elektrodę redox do profiluxa, 2-3 miesiące temu wynik był ok 280, teraz pokazuje 460 a w odpieniaczu mam mniej o 1 pompę czyli i natlenienie wody się zmniejszyło
możliwe że powodem wcześniejszego niższego redox była duża ilość probiotyków w wodzie - a więc większa konsumpcja tlenu.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

gieniorek pisze:Przepiękny ten sohal - chyba się zakochałem.
tmag pisze:i jeszcze jedna sprawa, skalibrowałem elektrodę redox do profiluxa, 2-3 miesiące temu wynik był ok 280, teraz pokazuje 460 a w odpieniaczu mam mniej o 1 pompę czyli i natlenienie wody się zmniejszyło
możliwe że powodem wcześniejszego niższego redox była duża ilość probiotyków w wodzie - a więc większa konsumpcja tlenu.
Geniorek można by gdzieś zrobić studia z ichtiologii zaocznie? Zapisał bym sie z Tobą i bym od Ciebie ściągał.

U mnie też odpieniacz lepiej pieni od czasu ZEO.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

grzeniu pisze:Geniorek można by gdzieś zrobić studia z ichtiologii zaocznie? Zapisał bym sie z Tobą i bym od Ciebie ściągał.

U mnie też odpieniacz lepiej pieni od czasu ZEO.
nie ma problemu w trybie eksternistycznym ;) Z tym redox to takie moje spostrzeżenia, ale czy tak jest faktycznie to ręki sobie nie dam odciąć ;)
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Piękne rybale , ta pod Sohalem wyglada mi na Zebrasoma desjardinii .
Obrazek
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

egon24 pisze:ta pod Sohalem wyglada mi na Zebrasoma desjardinii
zobaczymy jak dorośnie i się wybarwi
teraz jak tak oglądam na zdjęciach to ma cechy i zebrasoma veliferum i desjardini :)
Gienek twierdzi, że kupił veliferum :)
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Oba są za...ste wiec wzio ryba u mnie nr 1 zawsze i wszędzie musi być
Obrazek
Agent 007 sumek

Post autor: Agent 007 sumek »

uuuuuuuuu...........aaaaaaaaa.............. jakie fajne rybcie też takie chce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

Mały apdejcik :)
zrobiłem pomiary podstawowych parametrów:
pH 8,0
kH 6,2 (wahania się uspokoiły odkąd uruchomiłem nowy reaktor - Schuran)
pO4 - 0,04
NO3 - 5
Ca - 400
Mg - 1200
czyli do tej pory ok
ale nie wszystko tak elegancko wygląda
zmierzyłem stężenie potasu i pomimo tego że w ciągu ostatnich 2-3 tygodni wlałem do akwarium prawie 600 ml K-strong KZ to potas mam 320

koralowce rosną, pięknie się rozgałęziają
przyrosty super, w wolnej chwili wrzucę fotki dla porównania
część zgonów - już takich brązowych, prawie bez tkanki, co to właściwie stały w akwarium tylko dlatego że nie miałem serca ich wyrzucić - nagle zaczęła polipować i zaczęła odzyskiwać jaśniejsze kolory
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Uważaj z tym potasem on nie działa liniowo i dlatego nie zwiększaj dawki. Może się okazać że wlejesz niewiele więcej i potas podskoczy momentalnie i ciężko to wycelować. Jeśli sobie nie poradzisz to wiele osób korzysta z innej chemii np. ja i ta za parę zł podbija o wiele lepiej. To trochę działa tak że jesli już roztwór się nasyci to nie wiele więcej podasz a on sie podnosi.

http://allegro.pl/chlorek-potasu-czda-p ... 19009.html
np. Inmar go stosuje
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

Wątek umiera prosimy o aktualizacje !!!
Obrazek
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

jak widać w tytule :) nastąpiła mała zmiana
juz od kilku miesięcy nie ma zeo w Tyczynie
jest AF
na zeo kolorki sie zaczęły pojawiać - to prawda, wszystko jakby wyjaśniało, było ok, ale w pewnym momencie zauważyłem (a może to Cherry zauważył :mrgreen: albo raczej wyczuł zapach siarkowodoru z mojego reaktora zeo - czyli za słabo ruszałem kamykami, pewnie tak, reaktor się trochę zacinał, były wakacje i nie tylko ja się tym zajmowałem....
Ale ok, przyznaje się popróbowałem i teraz wróciłem do AF
i co?
i super jest
metoda elegancka, sprawdzona już u mnie wcześniej - właściwie to się zastanawiam dlaczego ja to zeo wprowadziłem :)
kolorki są
akwarium trochę przebudowane, korale poprzycinane, wyrzuciłem jeszcze trochę skały,
jest ok
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

foty Panie foty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”