Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[1000+] już nie-ZEO w Tyczynie :)

Moderator: Administracja

tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

gieniorek pisze:trochę podskoczyły parametry ale to chyba norma.
A sitko Pan zmierzył? ;)
też mam taka nadzieję i dlatego spokojnie czekam :)
a sitka nie zmierzyłem, wiesz że u mnie wszystko musi "odczekać" w kolejce - jak dzisiaj mam zmierzyć to za jakieś 2 tygodnie będziesz znał wymiary :)

[ Dodano: 2014-02-24, 10:12 ]
cherry_ukasz pisze:... Odpieniacz bardziej na mokro i będzie lepiej.
....Potasik do góry bo widać, że korale konsumują :)
Tak właśnie zrobiłem - odpieniacz bardziej na mokro i K-strong z KZ'a dodaje po kilka ml dziennie :)
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

tmag, super akwarium ;) Ponad rok temu byliśmy u Ciebie po skałę do mojego akwarium. Już w tedy akwarium było imponujące, a teraz to już musi wyglądać kosmicznie na żywo. ;)
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

;) z sumpa wyrzuciłem prawie litr peletek XXL (czyli teoretycznie pozbywam się szczepów bakterii innych niż dodaję z zeobakiem)

mam nowe pomiary: NO3 spadły z 25 do 5, PO4 spadły z 0,42 do 0,35
myślę, że tendencja jest dobra, korale polipują, cyjano prawie zniknęło

podaję K-strong i potas powolutku zaczyna wzrastać, teraz jest 360 (z 340)

bakterie dodaję codziennie po 10 kropelek,

ciężko mi zejść z Ca 440-450 na niższe stężenie,

pompa obsługująca reaktor podaje minimum ~ 400ml/godz, kH trzyma sie na 7,0, jak ustawię pompę na przełączniku czasowym to zapowietrzę (a raczej zadwutlenkowęgluję) reaktor i wszystko sie rozreguluje, w tej chwili reaktor dostaję CO2 gdy pH jest w granicach 6,2 - 6,25,

myślicie, że obniżenie pH może coś zmienić - tzn: obniży Ca a kH pozostanie bez zmian :?:
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Nie wiem ale myślę że nie. Ale mam plan przejść na ZEO i mam pytanie kiedy wyciągałeś pelletki też mam xxl. Czy przed kamykami, czy po trochę co kilka dni. Czy może w jakiś inny sposób. I też pytanie czy cyjano było wcześniej czy po kamieniach?
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

grzeniu pisze:kiedy wyciągałeś pelletki też mam xxl. Czy przed kamykami, czy po trochę co kilka dni. Czy może w jakiś inny sposób. I też pytanie czy cyjano było wcześniej czy po kamieniach?
pelletki - najpierw zwiększyłem przepływ przez pelletki już po uruchomieniu zeo, wcześniej zaobserwowałem, że przy większym przepływie sprawność pelletek jes zmniejszona bo parametry u mnie pospadały dopiero jak przepływ przez złożę był minimalny
po 3 czy 4 dniach usunąłem je z systemu, skoro przed usunięciem peletek parametry poszybowały tak znacząco w górę to chyba nie za bardzo już działały

cyjano miałem wcześniej, próbowałem zmieniać ustawienie cyrkulatorów - i trochę pomagało ale zaraz pojawiało się w innym miejscu, teraz cyjano jeszcze jest, ale minimalne ilosci
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Zastanawiam się jak to zrobić bo parametry mam dobre czyli NO3 niewykrywalne czasem około 1 na JBLu, a PO4 na hance 0,00 ale od miesiąca mierze tylko t.kropelkowym i pokazuje że niewykrywalny. A martwie się bo dopiero co wychodzę z plag dino i chyba derbersii.
Używałem wcześniej wkładu zeolitowego Matrix i było super tylko przesadziłem z ilością około 1,5 l i za nic w świecie nie mogłem uzyskać wykrywalnych wyników. marniały mi LPS-y.

Piasek odsysałeś z tego co pamiętam, co włożyłeś w za mian , aragonit?
Mam bardzo drobny i myślę żeby zamienić na grubszy skoro ZEO i SPS.
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

Ja miałem azotany 0, fosforany 0,02 na pelletkach i wódeczce :podwójnie widzę: , potem skoczyły na 0,08, kupiłem nawet azotany żeby dodawać do akwarium, ale nie zdążyłem bo zmieniłem wszystko :)

piasek odessałem bo był drobny i cyrkulatory strasznie mi robiły burzę w akwarium, teraz kupiłem żwirek aragonitowy grubszy - 1-2 mm, niestety też jest przesuwany i odsłania sie szklane dno, ale jakoś dam sobie z tym radę,

u mnie LPSY nie miały sie dobrze nawet jak miałem wyższe parametry, cos im przeszkadza, może cyrkulacja za silna, może coś innego, niedawno - przy odsysaniu piasku znalazłem pod skałą zardzewiały klucz francuski, masakra - goście, którzy przywieźli mi baniak i ustawiali w domu zostawili taką niespodziankę ;)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ciekawe z tymi LPSami bo pamietam do hodowli fito to chyba 2 reaktory miales. Czyli przechodzisz na Zeo nie ze wzgledu na walke z parametrami tylko chec zdobycia swietego grala ( kolory). Mam podobnie tez mi sie marzy Oskar za efekty specjalne :)
Mam tu w Mielcu kolege co nie uzywa pompy na igle, wodki, zeo, fito, Biopellet, wegla, rowy tylko Reaktor wapnia, grotecha z ABC+M i musze porobic zdjecia .Akropory rosnal super i LPSy tez. malo tego od ponad pol roku swieci samymi Ledami Mitras i tylko poczatkowa faza przejscia zle wplynela na korale. Systematycznie wywozi duze okazy do Erybki. Czasem przerost technologi ma zle skutki.
Jak jeszcze Geniorek przejdzie na Zeo to bedzie nas wiecej niz na NR pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

grzeniu pisze:Jak jeszcze Geniorek przejdzie na Zeo to bedzie nas wiecej niz na NR pozdrawiam.
:)
niebawem
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

grzeniu pisze:Ciekawe z tymi LPSami bo pamietam do hodowli fito to chyba 2 reaktory miales.
To prawda, jeden już poszedł w świat, drugi stoi w garażu i czeka na lepsze czasy. Jak lałem fito skakały mi strasznie fosforany. Okazało się, że nawozy do hodowli fito bardzo bogate w fosforany nie do końca były zużywane przez plankton, pomogło odstanie - fito leżało w buteleczce i opadało na dno, zlewałem wodę z nawozami i bardzo skoncentrowane fito lałem do baniaka.... ale na razie nie leję, może kiedyś zacznę, mam taki plan i buteleczkę startową trzymam w lodówce.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Tomek jak masz czas napisz dawki i co podajesz . Już trochę chemii mam i mam własny plan działania. Ale popytać nie zaszkodzi. Widziałem że zrobiłeś zakupy na NR jak zawsze masz rękę na pulsie :). Który środek zakupiłeś Jodid , Jod, kalium jodifluor ?
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

Ja w tej chwili podaję tylko zeobac 10 kropelek dziennie - tak przez 2 tygodnie od rozpoczęcia, potem 2-3 razy w tygodniu, podaję też zeostart 2x0,5 ml dziennie.
Tak mi polecił Marcos B i andrinew.

Tak mi napisali:
>>>>
Kup sobie jak jeszcze nie masz :
ZeoStart3,ZeoBak - to podstawa !!!
B-Balance, XTRA, Aminoacid - to podstawowe suplementy

Po miesiacu możesz próbować delikatnie z :
Potassium Iodide Fluoride - PIF
Eisen - EC
CoralSnow - CS
StylloPocciGlow - SPG
ZeoZym - ZZ
K-Balance

ZeoSpur2 - z tym bardzo delikatnie! WIerz mi nie potrzebujesz sie tym bawić, wystarczą same kamienie.
<<<<<

I tego będę się trzymał :)

[ Dodano: 2014-03-04, 10:38 ]
p.s.

kupiłem dzisiaj 7 worków z kamieniami i 2 worki węgla w dobrej cenie :)
do tego dostałem zeobac 30 ml gratis :)
tak, że zapas mam rzeczywiście ju zgromadzony :)

warto trzymać ręke na pulsie :mrgreen:

a gość ma jeszcze do sprzedania K-strong i reaktor oryginalny za 650 rozmiar S (ja mam taki sam na 1000+)
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

tmag pisze:B-Balance, XTRA,
Tego mi brakuje.

Jakieś zauważalne zmiany od czasu startu?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Tomek wstaw te foty przyrostów acropor w ciagu miesiaca ;)
tmag
Posty: 39
Rejestracja: 18 sty 2014, 0:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: posiadam
Płeć:

Post autor: tmag »

kolorków nie ma :)
ale to chyba jeszcze za wcześnie, zwłaszcza że fosforany hoho :)poszybowały ....
ale jest wiele plusów ;)
1. akroporki pięknie polipują, nigdy nie miałem takich włochatych koralowców

Obrazek

2. przyrosty piękne (chociaż to chyba nie do końca zasługa zeo, ale tego raczej że zeo jeszcze w pełni nie działa) - jak się ogarnę to wrzucę fotkę akry którą zrobiłem 5 tygodni temu po odłamaniu gałązki jednej - jest pewnie ze 3 cm przyrostu !!!
3. cyjano szczątkowe
4. dozowanie znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne niż przy AF (może w przyszłości się to zmieni jak uruchomię zeo w pełni)
5. nigdy jeszcze nie miałem takiej ogromnej goniopory - wczoraj Wojtek ją zobaczył i się w niej zakochał :) ale on to taka poczciwa Dusza jest :) więc może łatwo się zakochuje 8)

[ Dodano: 2014-03-06, 21:36 ]
Najpierw przyrost akry która złamała się 18.01 - na pierwszej fotce - gałązka zaczyna się w centrum i biegnie w górę i w prawo,
poniżej ta sama akra 6 marca (fotka strzelona z troszkę innego kąta)

Obrazek

Obrazek

i fotka z 15.04
Obrazek

A tu przyrosty widoczne po okresie 15.02 - 6.03, już nie ma takiej spektakularnej różnicy, ale każdy nowy "dziubek" cieszy :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 22:32 przez tmag, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”