Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[30L>72L>250L] Tom Reef

Następne starcie vol.3

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

ja nie miałem takich cudów , natomiast coś musiało wpłynąc na to , pomyśl może cos sie zmieniło , za dużo światła np. grzyby nie muszą mieć za za duzo ,czy światło soneczne nie swieci Ci w zbiornik?
Obrazek
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

No salon mam teraz znacznie nasłoneczniony, rolety opuszczone cały dzień, hmm może skrócę czas świecenia?
Awatar użytkownika
egon24
Posty: 374
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 120*60*60
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: egon24 »

sol też by Ci się przydała IO jak najuboższa .
działałeś cos w kwestii baniaka?
Obrazek
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

Są przymiarki ;)
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

A propos wysokiego magnezu i wapnia i poniekąd glonów nitkowatych, czy za krótko mieszam sól (RED SEA SALT) do podmiany? (od 2 do 3 h) całkowicie się w tedy rozpuszcza,
Jak długo szanowni koledzy mieszają swoje?
I jeszcze jedno pytanie czy kraby Mitrax i Elegans będą się tłukły w 30 litrach? wszelkie wskazówki mile widziane.
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

Nie doczekałem się odpowiedzi w sprawie soli więc napisze swoją obserwację. Sól przynajmniej RSS trzeba mieszać 24h, testy solanki do podmiany: ph 8,2, kh 8,5, ca 430, mg 1300, czyli tak jak na wiaderku.
Wniosek : za krótko mieszałem wcześniejsze porcje do podmianki.
A co do kraba to się wstrzykuję z zakupem na rzecz ślimaków turbo.
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Cześć. Nie mieszałem tej soli co Ty. Ale to za bogata sól na ten litraż i te zwierzęta i nie pozbędziesz się glonów w ten sposób. Po drugie Elegancik żywi się ślimorami. kraby nie będą ze sobą walczyć a najlepiej to dawaj zdjęcia glonów to może coś się wymyśli. Zmierz zasolenie innym urządzeniem niż Twoje i porównaj wyniki. Sól IO lub AF dla ryb. I podmianki znikome i nie za często. Ponieważ masz mały litraż to choć żal ustawienia jeśli glonów jest dużo to ręczne usuwanie. Sól mieszam minimum godzinę , najczęściej 12- 16 godzin a bywa że dwie doby.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

Uff ciężko się wyrobić, wrzucam kilka zdjęć zielonej trawy, grzybki ostatnio wróciły do siebie, skróciłem czas świecenia, pożyjemy zobaczymy. Jeśli ktoś z kolegów mógłby pomóc w sprawdzeniu zasolenia to będę wdzięczny, Grzeniu masz na myśli złe ustawieni skały i przez to mogą wystąpić problemy z zakwitem? A może to wina oświetlenia? nie wiem ile już mają te moduły Aquaela którymi świecę, powinno się je wymieniać tak samo jak świetlówki t5?

Obrazek[/URL ]

[URL=http://podforak.rzeszow.pl/upload/20140601_20.35.06.jpg]Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Jak to ciężko sie wyrobic?Weź 0,5 litra wody, potem się ubierz potem ubierasz to dziecko co juz chodzi potem to malutkie a wczesniej pakujesz pieluchy, jedzenie, picie, husteczki mokre i caly ten bajzel. Wychodzisz ze wszystkim i wszystkimi na rekach, noga otwierasz i zamykasz drzwi , parasol kup taki jak czapka to bedzie latwiej i jedziess do sklepu. Bierzesz piwko i placisz znowu noga bo rece już zajęte. Potem przyjezdzasz do mnie i badamy zasolenie na spokuj nie licz tez mam tak jak Ty. Podgrzejemy żarełko dla dzieci i wypijemy piwko. Skała jest ustawiona ok chodzi o to że najlepiej ten glon czyścić szczoteczka. I jeszcze trzeba w tym miejscu przedmuchac cyrkulatorem zobaczysz jak zerwiesz glon ze pod nim zbierab sie taki mul.Slimaki beda sie sprawdzac ale te duze klaki musisz recznie usunąć. Ten glon powstaje po przenawozeniu mikro i przy małej cyrkulacji. Te żarówki trzeba wymieniac ale te co Ty masz byly kupione napewno 2-3 miesiace przed sprzedaza. Sory za bledy pisze z telefonu z dzieckiem na reku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

grzeniu, jak czytam to co piszesz, to ojcostwo mnie przeraża :P
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Ojcostwo ma różne oblicza 8) Tak do obiadu to mi sie przypomina robienie w trójkę ranną kupę :podwójnie widzę: No ale po słowach TATUSIU ZOBACZ CO UMIĘ wybaczam im wszystko.
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

Dzięki Grześku za pedagogiczne podejście ;) Zamawiam wizytę u Ciebie w czwartek oki?, sprawdzimy jeszcze mój test na NO3. Widzę teraz na własnej skórze, że małe jest piękne ale strasznie ciężko nad nim zapanować, pomału robię przymiarki do większego, lampkę już prawie zrobiłem (w technologi lotniczej :mrgreen: ). Moja aktywność przy akwarium (3cim dziecku :roll: )robi się w godzinach nocnych hehe a jeszcze muszę pamiętać o mojej kochanej żonie, i już zmykam bo mam kolejny projekt na głowie czyli chrzciny :podwójnie widzę: do później morszczaki
Awatar użytkownika
pelasia4444
Posty: 110
Rejestracja: 03 sie 2013, 19:34
Imię: Betty
Lokalizacja: Podkarpacie/Krosno/Zręcin
Akwarium: 30 l i 126 l
Płeć:

Post autor: pelasia4444 »

z góry przepraszam że zaśmiecę troszki wontek, ale gdyby nie to piwko po drodze to grzeniu, zaproponowała bym Ci pracę opiekuna do dzieci, zrobiłeś na mnie wrażenie tą wypowiedzią powyżej
Awatar użytkownika
tom_81
Mecenas
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2012, 20:21
Imię: Tomek
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: tom_81 »

Ile gram soli IO rozpuszczacie do zasolenia 1,025?
Pojadę chwilę na tej soli, mam nadzieję że się wszystko wyklaruje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”