Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[200L] morskie-początki nowego

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

to tylko ratuje cię joe's juice
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

w chwili wolnej nakręciłem krótki filmik z pracy odpieniacza - dzieło jak najbardziej diy ;) co widać po filmiku http://www.youtube.com/watch?v=xwtjlL6-Ir0, rura kanalizacyjna, kubek na żywność i skimmer gotowy :mrgreen: najważniejsze że spełnia swoją funkcję i wywala pianę ok 5 litrów ścieku na tydzień. Tłumik powietrza skręcony praktycznie do polowy bo komora reakcyjna jest za mała w stosunku do pompy i przelewa zbyt mokrą pianę do kubka jak jest odkręcone na maksa :? ale właśnie kończy się kleić nowa zabawka tym razem z rury wentylacyjnej o średnicy 150mm - zobaczymy co z tego wyjdzie?
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

nie zapeszając ale jeśli wszystko się uda w ciągu tygodnia- dwóch będę posiadaczem większego baniaka. W planach co prawda było 500-600 ale trafiła się okazja wyhaczenia 300 litrowej używki o dość ciekawych wymiarach 128x60x40 wysokość i zrodził mi się w głowie szatański plan :evil: zrobienia nietypowego akwa. Otóż za podstawę posłuży stelaż wysoki na 50 cm szeroki na 70 i długi na 135 cm /pozostałość po starym akwa ;) /. Całość stać będzie w tym samym miejscu co stary zbiornik - czyli widok będzie z 3 stron - takie akwa przezierne, z kominem na węższej ścianie przy kominie. Projekt trochę nietypowy bo krawędź akwa kończyć się będzie na ok 100 cm. więc będzie trochę nisko :> ale efekt powinien być niezły. Tylko ciekawe co na to kot :D i tu jest pewien zgryz. Za oświetlenie póki co odpowiadać będzie stara lampa hqi + t8 aktyniki, w dalszej kolejności w planie zakup lampy LED - dzięki Łukaszowi najprawdopodobniej MAXSPECT :> Tyle teorii planów zobaczymy jutro jak zobaczę akwa na żywo. Jakby się wszystko udało to może wyjść kozacki projekt :mrgreen: tylko nie wiem co z tą wysokością
- jakieś sugestie :?: :?:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Wg mnie akwarium na 100 cm będzie dobre do oglądania z poziomu kanapy/ podłogi ;)
A tak na poważnie to wg mnie minimum wysokość by się jakoś w miarę patrzało to jednak te 65-70 cm. Wiem, że chodzi Ci o koszta akwarium, ale żeby później nie trzeba było wszystkiego rozbierać dla większej szafki...
A skąd szkło? gdzieś z Rzeszowa? Bo ja wiem, gdzie mają podobnej wielkości bańkę ;)

A co do lamp to widziałem je w działaniu na żywo i naprawdę nieźle oświetlają, korale mają bardzo naturalne kolory i przede wszystkim jest jasno i cicho :)

A co do kota - jak raz wpadnie do wody więcej nie będzie chodzić koło akwarium :)

A plan ustawienia akwarium - jak dla mnie bomba! Ogólnie wymiary baniaka super na zrobienie wyspy do oglądania z 3 stron :) tylko ta wysokość...pomyśl, zawsze można stelaż gdzieś dospawać, gdzieś poprawić i będzie ( jak coś to pewnie mógłbym w tym pomóc)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

baniak sprzedaje znajomy po likwidacji sklepu, a szafka faktycznie tak z 10-15 cm za niska :/ będę musiał ojca znajomego prosić by dospawali trochę profili, bo potem faktycznie mogę mieć problem z odpieniaczem
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No z odpieniaczem jak z odpieniaczem, ale cokolwiek zrobić na tej wysokości w szafce to kręgosłup boli...no i kolejny aspekt to lampa - będziesz na nią gapić się od góry? :P
Także jak masz możliwość to walnij tę szafkę z te 15 cm wyższą a zawsze to już zrobi niezłą robotę :)

A sump jakiej wielkości będzie?
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Kurde... Tak bardzo podobają mi się morszczaki... Ale koszta utrzymania, zebrania sprzętu i tego tam całego (nawet nei wiem jak nazwać) no i brak jakiejkolwiek wiedzy na ten temat a na dodatek jak patrze na wasze akwa... to jestem pełen podziwu dla Was... tworzycie niesamowite rzeczy...

Pozdrawiam wszystkich posiadających morszczaka... coś pieknego i naprawdę cieszącego oko



Ps. Chciałbym zobaczyć może w przyszłości morszczaka Zulixa
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Golpol wcale nie jest aż tak drogo - wierz mi na słowo, że w cenie dobrze wyposażonego rośliniaka w CO2, dobre światło, markowe podłoże - złożysz sobie morszczaka :D

Pozdrawiam i nie zaśmiecajmy wątku gieniorka ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

cherry_ukasz pisze:no i kolejny aspekt to lampa - będziesz na nią gapić się od góry? :P
przy moim wzroście to już teraz patrzę z góry na lampę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”