Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[300+] Projekt Jamnik

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Do tego litrażu rura 200 w zupełności wystarczy .. Do środka 100 na wewn rure kubka + 150 do dekla kubka i na sito.. Resztę robisz na płaskich elementach ciętych laserem... Kleisz acryfixem...
Ewentualnie łaczenie kubka na stożek można wyfrezować z grubej 2cm. pleksy... ale to już większe koszty.

Jak chcesz mam też rurę 300mm ;) tylko to już inna bajka
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Klej Rozumiem taki: http://allegro.pl/klej-do-plexi-pmma-ac ... 85200.html

A jak wykonać przejście przez ścianki na pompę, dremel? Plus pasuje to demontowalne robić więc domyślam się, że podstawa pienidła zdejmowana i odkrecana od uchwytow trzymajacych rure. Tylko jak szukać tych plastikowych śrubek do tego?
Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

tak taki klej...
najprościej w spód wciskana rura z body.. Podstawa na oringu uszczelniającym..
Albo podstawa sklejona z body - dostęp do środka i tam masz od góry do demontazu kubka...
I w boku body robisz przelotkę na kabelk ze złaczką pompy - Dławik gumowy
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

k0k0z pisze:Klej Rozumiem taki: http://allegro.pl/klej-do-plexi-pmma-ac ... 85200.html

A jak wykonać przejście przez ścianki na pompę, dremel? Plus pasuje to demontowalne robić więc domyślam się, że podstawa pienidła zdejmowana i odkrecana od uchwytow trzymajacych rure. Tylko jak szukać tych plastikowych śrubek do tego?
Modelarski koło Deutsche Bank - Mc Donalds - dostaniesz każdą śrubkę z tworzywa.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

O super wiedziec, bede tam musial podjechac.

Z innej beczki, zastanawiam się nad lampą. Tutaj ciężko będzie samoróbke bo żona wymaga estetyki :P

Z jednej strony LEDY daja wielkie możliwości w celach wyciągania kolorów tu myślałem Maxspect Razor 180W, debory baniak jest na samych ledach i wiecej niż daje rade.

Z drugiej strony popularna opinia dominacji HQI i T5 w stosunku do wzrostu skłania mnie do albo ATI 8x39w albo jakiegoś kombo np 4x39w + 150w HQI, tylko przy HQI i LPSach boję się za mocnego światła bo jednak to jest spora moc penetracji (tafli wody oczywiście) ogromny plus to to, że pod tym światłem akwarium wygląda imho najlepiej.

No i zawsze zostaje Kessil ale tam opinie sa tak mieszane, że nie wiem co tym myśleć ale rozwiązanie wizualnie mnie najbardziej zadowala (i zajmuje malo miejsca na suficie)
Obrazek
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Jesli masz odpowiednia gotówkę pchałbym się zdecydowanie w kessile a360 w tuna Blue... Sam to rozważałem na poczatku w nowym akwa... Ale mnie nie stac
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Pewnie dla dobrego efektu musiałbym powiesić 2-3 sztuki plus pasuje kontroler. No chyba, że jeden i doświetlać T5 ale to nie ma raczej sensu. No trochę drogawo wychodzi 5k+ za oświetlenie to mam praktycznie każdą inną lampę w tej cenie....
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

Ja bym na dzień dzisiejszy - jak nie maiłbym tej lampy która mam w spadku - wyprodukowałbym sobie lampe sam.

Kupuje blache AL - tne wg uznania na WaterJet - wstawiam diody z kolimatorami odpowiednimi dla spectrum, to na radioator, układa wentyli zamykam i wisi... Pomalujesz proszkowo - i gwarantuje Ci ze robisz to w 1/5 ceny.

coś na wzór Kessila - też da rade stworzyć - dostajesz jaką tylko chcesz rure tu http://www.italinox.pl/produkty/rury_okr wykrojniki na dekle zrobisz bez problemu, pakujesz źródło światła wg uznania i wiszasz Panie na suficie. Pomaluje Ci proszkowo na dowolny kolor ral, a jakbyś potrzebował samochode lakierownai to tez mam magików.
Trza miec tylko elektryka który to poskłąda mądrze do kupki.

Trochę tej wiedzy szarpnąłem (ciągle za mało) i naprawdę teraz jak już to u mnie chodzi - zrobiłbym to całkiem inaczej :P
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Zrób jak pisze Seba... Kontroler kupisz zawsze jakiś na necie a buda to nie problem... Wszystko da się wyciąć pogiąć i pospawać 😁... U mnie przykładowo obudowa lampy będzie miec 320*150*15cm...
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Skałę też możesz zrobić sobie sam :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

:P aż tak kreatywny nie jestem
Awatar użytkownika
grzeniu
Posty: 1362
Rejestracja: 14 lis 2010, 22:16
Imię: grzegorz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 2500l w biegu
Płeć:

Post autor: grzeniu »

Nie pisałem do Ciebie tylko do Kokoza ale faktycznie mógłbyś. Ale chyba taniej wyjdzie marco rock.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Powoli kształtuje się idea stelaża i tego jak miała by wyglądać całość plus miejsce na elektrykę oraz sump i jego wymiary co pozwoli mi zacząć myśleć o tym temacie.

Wymiarówka:

Obrazek

I rzut z boku:

Obrazek

Małe akwarium na półce ma być dolewką grawitacyjną o pojemności ok 20l działającą na zasadzie spływu wody przez dziurkę we dnie na wężyk 6/8mm zakończonego pływakiem od kibla :D

Całość na spawanym stelażu stalowym 40mm wg projektu ale jak pogadam z teściem to pewnie obetnę te średnice przez pół bo to by mogło stać i na szafce drewnianej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebo8877
Mecenas
Posty: 251
Rejestracja: 06 paź 2015, 9:13
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Zabajka
Płeć:
Wiek: 46
Kontakt:

Post autor: Sebo8877 »

jak to wyspawasz z profila 25x25 lub 30x30 bezproblemowo wytrzyma.

Kątownik 25x25 też to umniesie
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Damy radę, teść spawa na co dzień różne rzeczy w firmie więc na pewno będzie OK :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”