Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Moje pierwsze morskie

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
omegarobert
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2013, 18:03
Imię: Robert
Lokalizacja: Strzyżów
Płeć:
Wiek: 46

Moje pierwsze morskie

Post autor: omegarobert »

Dane sprzętu:

- akwarium 100x40x45 z wzmocnieniami oraz kominem (wyloty 25/32/25) oraz zamontowanym grzebieniem, szyby float 8mm, czarny silikon. Akwarium wraz z koroną wykonaną z dibondu + 1 cm PCV koloru czarnego (wysokość 20cm i zachodzi poniżej krawędzi 3 cm), dodatkowo boczne otwory na tylnej ściance na wtyczki i przewody. W komplecie mały sump 40x45x40 z komorami na odpieniacz (wkłady/media filtracyjne) i pompę.
- lampa Giesemann Matrixx II 4x39W
- odpieniacz Schuran 100 z pompą Eheim
- pompa obiegowa Jebao 3000 ze sterownikiem
- pompa cyrkulacyjna Koralia 3700
- grzałka Aquael 150 W

W akwarium 20 kg suchej skały Marco Rocks.

Akwarium zalane 30 listopada. Od początku NO2 i NO3 wskazuje na 0. I za wiele do tej pory się nie dzieje w tym zbiorniku.
Aktualne parametry:
- CI2 - 0
- PH - 8
- KH - 6
- NH3 - 0,04
- Ca - 500
- PO4 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Trzymam kciuki, żeby relacja była regularna- będę zaglądać :) Chociaż morskiego już nie mam ( ale to jeszcze raz przede mną) nadal jestem fanem :) Trzymam kciuki, żeby wszystko szło do przodu bez zbytnich przygód :)
omegarobert
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2013, 18:03
Imię: Robert
Lokalizacja: Strzyżów
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: omegarobert »

Zapomniałem wczoraj dodać, że w akwarium jest piasek - podobno z działającego jakiś czas temu zbiornika, ale przeleżał jakieś 4 miesiące w wiaderku. Przepłukany wodą RO.
Do akwarium zostały wlane bakterie Tropical bactoactive (niestety u nas nie było innych).
Teraz mam pytanie do doświadczonych kolegów. Czy według Was, parametry wody, które zamieściłem w pierwszym poście, wskazują na to, iż akwarium dojrzało? I jeśli tak, to czy w Rzeszowie jest jakiś sensowny sklep, w którym można dostać szczepki koralowców?
sky
Mecenas
Posty: 588
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:39
Imię: Arek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: sky »

dziwne że się no2 wogole nie pokazało, mi się wydaje że za wcześnie jeszcze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”