Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Filtr żelaza przed RO

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KONSTRUKTOR666
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2021, 20:30

Filtr żelaza przed RO

Post autor: KONSTRUKTOR666 »

Witam wszystkich na forum, z pewnością się od Was wiele nauczę.
Byłem na forum nano-reef ale mnie wyrzucono nie podając powodu :srzelanko: , może to i dobrze, bo trafiłem do Was :zebranie:
Zauważyłem właśnie, że ludzie kupują filtry RO z kilkoma prefiltrami i nikt nie używa przed tym wszystkim filtra z rudą żelaza do wyłapywania najpowszechniejszego związku czyli żelaza, ani jakiegoś filtra do wapnia, przez co skraca się żywotność filtra RO kilkukrotnie. A wkład z jakiegoś związku odżelaziającego do zera, kosztuje mało i starcza na baaardzo długo bo można te kamyki po prostu przepłukać i filtr żelaza działa jak nowy znów.
Kto ma taki filtr? Ja mam i mam wodę po nim z zero żelazem bo badałem, a miałem straszne ilości żelaza?
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Filtr żelaza przed RO

Post autor: duch amazonski »

Czyli dokĺadnie co zastosowałeś, użyłeś?
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
KONSTRUKTOR666
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2021, 20:30

Re: Filtr żelaza przed RO

Post autor: KONSTRUKTOR666 »

Zastanawiałem się kilka dni i użyłem to: Pyrolox 5kg, inne pewnie zrobiły by to samo. A po tym dałem 1 mikron, i pół roku piję przezroczystą wodę ze studni. Mikron dałem by zatrzymał osady żelaza i pył Pyroloxu. Potem zrobię badanie i pokażę jak działa.
Awatar użytkownika
KONSTRUKTOR666
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2021, 20:30

Re: Filtr żelaza przed RO

Post autor: KONSTRUKTOR666 »

Nie używam studni do podlewania bo nie lato, więc test wykazał zero przed i po filtrze. Latem jak mam 1,5 mg/L to z filtra leci 0,1 mg czyli prawie nic. Teraz żelazo przy małym poborze wytrąca się w studni i opada na dno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”