Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[30] Piko solniczka

Moja pierwsza

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Pientah
Posty: 234
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:56
Imię: Jakub
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12L
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pientah »

No Łukasz !! :D zaskoczyłeś mnie tym na dobre :P Kolejny forumowicz z solniczką. Piękne... i super ta mała gwiazdka :D
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Czas na aktualizację - na razie tylko słowną, może jutro będą zdjęcia.

Otóż w akwarium wszystko się rozrasta. Najszybciej Xenia, ale to ponoć normalne bo to najszybciej rosnący koral :P. Reszta rośnie umiarkowanie szybko. Capnella się przytwierdziła do skałki mocno i zaczęła w pełni otwierać. Grzybek, który też do mnie trafił z w/w szczepką zaczyna się dzielić :D Reszta powoooli ale sobie rośnie.

No i musiałem zrobić przemeblowanie bo...bo doszedł sarcopython. Ok ok, wiem, że to wyrośnie b.duże i do małych baniaków się nie nadaje, ale strasznie mi się podoba :D. Jak wyrośnie za duży to sprzedam ale wcześniej zasadzę sobie małą szczepkę.

Ano właśnie, z powodu Sarcopythona musiałem przemeblować akwarium. Wyrzuciłem 0,7 kg martwej skały i zostawiłem samą żywą.

Na koniec powód, dla którego nie ma zdjęć - rzucił mi się lekko glon zielony i na razie jestem w fazie jego usuwania. Może jakieś rady?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

odnośnie glonu to nie ma się czym zbytnio przejmować, akwarium jeszcze dojrzewa, po pewnym czasie nalot powinien sam ustąpić. Jeśli chcesz jednak jakoś temu przeciwdziałać zastanów się nad np-bio pellets, podobno cud i panaceum na całe zło :) a tak poważnie w wątkach na nanoreefie i aquareefie ludzie pisali że jednym z efektów stosowania kulek jest ustąpienie glonów /zielonych, cyjano itp./. Musiałbyś sobie jedynie zmajstrowac jakiś malutki reaktorek na peletki. Sam mam zamiar uruchomić pewnie na nast. miesiąc taki właśnie reaktorek na kulki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No i obiecane nowe fotki. Wciąż nie obrabiane. No i uczę się robić zdjęcia morskiego akwarium ;)

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Piękne jest :)
Roślinne nie ma tyle życia w sobie :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ja bym tu czarny bazalt dał :P hehe

akwa się ładne robi tylko miedzy tym okrągłym na dole i tym w prawym górnym rogu troszkę pustawo
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Mały Up.

Niestety nadchodzi czas wakacji i wykwaterowania się do domu na wakacje z całym dobytkiem, czyli również z morszczakiem. Akwarium jakieś 2 tygodnie temu przestało dojrzewać a teraz będzie musiało zacząć na nowo...
Było trochę problemów w upalne dni z temperaturą, przez co jeden klyxum ma się nie najlepiej. Ale nie tylko ze względu na temperaturę ale również na to, że został wessany przez filtr i trochę poraniony - mam nadzieję, że się pozbiera... tak jak się pozbierał sarcopython :D

No i teraz kilka (może nie najlepszych) fotek mieszkańców przed przeprowadzką do Rzeszowa ;)

Zdjęcie całości:
Obrazek

Capnella:
Obrazek

Zoanthusy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Włochaty grzybek:
Obrazek

Zooksantyle Sarcopythona:
Obrazek

Xenia Umbellata:
Obrazek

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
To już jedna z ostatnich notek przy tym akwarium. Dziś wieczorem lub jutro ostatnie fotki z tego baniaka.

Chciałbym trochę podsumować te 5 miesięcy jego działania:
Na początku faktycznie nie było łatwo - miałem trochę glonów zielonych, ale to ponoć nikogo nie omija. Dojrzewanie u niektórych potrafi trwać i 6 miesięcy - u mnie skończyło się po 2,5 miesiąca. Glony ustąpiły, cyjano z podłoża też (a użyłem najtańszego żwiru koralowego). No i tak to się kręciło. Akwarium bez panela, bez sumpa, bez odpieniacza, bez dodatkowego podawania pokarmów i pierwiastków - jedyne co, to czasem trochę mleka i wódki. Sprzęt tam działający to kubełek i jedna pompa cyrkulacyjna koralia nano.
Korale rozwijały się w pełni póki miały miejsce :P. No i póki było chłodno...z pierwszym czerwcowymi upałami miałem problemy z temperaturą i korale widać cierpiały...w połowie czerwca akwarium przetransportowałem do domu - tu już nie było problemów z temperaturą. Klimat chyba im sprzyja ponieważ od pierwszego dnia w domu pięknie się otwierały.

Dlaczego to koniec tego akwarium? Ponieważ koralom ciasno...postanowiłem już 2 miesiące temu, że przeniosę je do akwarium większego...reszta będzie w nowym wątku :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No więc obiecane ostatnie zdjęcia zbiornika. Szyby nie czyszczone od ponad 3 tygodni...po prostu przed przeprowadzką już się nie chce ;P

Całość:
Obrazek

Napompowane grzybki :):
Obrazek

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

co to jest to zielone w środku bo ile razy to w sklepie widzę, to bym rękę wsadził i wyrwał :)

P.S jak to takie korale przenieść żeby nie uszkodzić, ewentualnie się nie poparzyć bo i takie są słyszałem. I jak to potem w nowym baniaku położyć żeby się przyczepiło
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

justfilied233 pisze:I jak to potem w nowym baniaku położyć żeby się przyczepiło


Ja słyszałem, że można kleić na kropelce ;p
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

justfilied233, korale przypina się cienkimi igłami do skały i po tygodniu chyba przyrastają do niej. Jest to opisane chyba w temacie o akwariach morskich.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

justfilied233 pisze:co to jest to zielone w środku bo ile razy to w sklepie widzę, to bym rękę wsadził i wyrwał :)
To zielone to makroglon Caulerpa sertularoides. Bardzo ładnie się prezentuje, chociaż moim rodzicom nie bardzo się podoba :P
justfilied233 pisze: P.S jak to takie korale przenieść żeby nie uszkodzić, ewentualnie się nie poparzyć bo i takie są słyszałem. I jak to potem w nowym baniaku położyć żeby się przyczepiło
Osobiście będę je przenosić przytwierdzone do skałek tak jak są. Nie chce ich odrywać więc trzeba będzie kombinować z ułożeniem skałek by to jakoś wyglądało. Z korali które mam żaden nie parzy ludzi, najwyżej siebie na wzajem (co widać na zdjęciach :( stąd większy domek im robię)
Bartosss pisze:
justfilied233 pisze:I jak to potem w nowym baniaku położyć żeby się przyczepiło


Ja słyszałem, że można kleić na kropelce ;p
Tak dokładnie, niektórzy kleją na kropelce. Osobiście nie testowałem. Są też specjalne kleje...ale drogie strasznie :(
Zaku pisze:justfilied233, korale przypina się cienkimi igłami do skały i po tygodniu chyba przyrastają do niej. Jest to opisane chyba w temacie o akwariach morskich.
I ja stosuję tę metodę. Po prostu igła od strzykawki, nabijamy delikatnie na nią korala i przytiwerdzamy do skały. Najlepiej takiego korala ze skałką postawić w miejscu, gdzie jest mały ruch wody aż do momentu, aż koral się przytwierdzi dobrze do skały i wyciągami igłę.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Tak więc w dniu dzisiejszym baniak przestał istnieć. Temat zamykam :)

Dziękuje za wszystkie wpisy i zapraszam do nowego wątku:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5622

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”