Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[~90] Cherryreef

75x35x40 z panelem

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

No, no. Robi wrażenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

oj zarosło, zarosło :)

w oczy rzuca się sarco dominator i pseudogorgonia (to chyba nie ta od gieniorka? :) )

super baniaczek
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Mi się osobiście bardzo podoba :) Jednak masz ten dryg nie tylko w aranżacji akwariów roślinnych ale i morskich :)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Wstawiam zdjęcie z dzisiaj:
Obrazek

W akwarium niewiele zmian:
1. Sprzedałem jednego Sarco i zrobiło się trochę miejsca
2. Zniknęła tez pseudogorgonia jedna

Poza tym korale dalej ładnie rosną co mnie cieszy :) I chyba się ustabilizowało mocno, bo wata w panelu po 1,5 tygodnia nadal czysta (moze nie jak nówka, ale dalej widać, że kiedyś była biała ;) )

W najbliższych planach być może dołożę jedną świetlówkę. Zwierzęta nowe planuje na święta prezent sobie zrobić (i rodzinie - kto był u mnie to wie, jaką radość sprawiłem moim rodzicom tym baniakiem)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Widać zrobiłem z tematu pewnego rodzaju notatnik...
W każdym bądź razie w baniaku większych zmian nie ma. Szyby tylna i boczna obrastają algami wapiennymi dość szybko i nie wiem - zczyszczać je? czy zostawić?
Ponadto dzisiaj pomajstrowałem trochę przy odpieniaczu - zwiększyłem mu przepływ powietrza i zobaczymy o ile lepiej będzie bił pianę. Już teraz jednak widzę, że bąbelki są drobniejsze i jest ich więcej.
Tak jak planowałem doszło nowe życie:
1. Krewetka czyszcząca - Lysmata amboinensis
2. Clavularia viridis - fioletowa - nie fluo
3. Grzybek czerwony
4. Rhodactis? - coś bardzo podobnego do Rhodactis sp.04
5. Favia - fioletowa z zielonym środkiem fluorescencyjnym

Także baniak wypchał się już koralami po brzegi, więc nawet jak będzie mnie kusić coś kupić - najpierw trzeba będzie coś sprzedać :(

I na koniec powiem, że odpieniacz nie działał 2 tygodnie i widać skutki w postaci glonów - jednak tylko na piasku.

Parę zdjęć z dzisiaj na szybko:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i czekam na komentarze ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Ładne :)
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
suplement
Mecenas
Posty: 260
Rejestracja: 01 sty 2010, 15:34
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: suplement »

cherry_ukasz pisze:Szyby tylna i boczna obrastają algami wapiennymi dość szybko i nie wiem - zczyszczać je? czy zostawić?
Jak Ci się podobają to zostaw, ale jeżeli masz mieszane uczucia, a nie chcesz się przyczynić własnoręcznie do ich usunięcia to kup sobie jeżowca Mespilia globulus. Porusza się z prędkością 2-3 cm. na godzinę, ale wcina ze stałą prędkością kolorki i na szybach i na skale. Jeżeli korale masz doczepione do skały to ich nie postrąca tylko będzie omijał takie miejsca, gorzej już ze szczepkami na podstawkach. Stworzonko od zawsze mi się podobało więc kupiłem i ma się dobrze, ale dość często czytam, że trudno jest je zaaklimatyzować i padają na 2 dzień.
30 litrów robaków
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

suplement pisze: kup sobie jeżowca Mespilia globulus. Porusza się z prędkością 2-3 cm. na godzinę, ale wcina ze stałą prędkością kolorki i na szybach i na skale.
Hmm gdyby wcinał tylko z szyb to brałbym jako prezent "na gwiazdkę" :) ale jak ze skały też to już nie fajnie ;)

Ogólnie to teraz już tylko ryby i bezkręgowce zostało mi kupować...bo korali nie ma gdzie włożyć :roll:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

czyżby te ostatnie zakupy to od stefana b.? :)
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Łukasz jeśli upcham korale tak jak Ty i w podobnym układzie tak jak Ty to będę happy. nawet moje cyjano mnie nie zniechęcą. Generalnie bajka jak na taki litraż.
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Stefan Batory
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2010, 11:49
Imię: Piotr
Lokalizacja: Krzemienica
Akwarium: morskie 130l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Stefan Batory »

:) wydaje mi się że gdzieś widziałem już tą favie...
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Jak się znudzą roślinne to się wygrywa w morszczakach i tak jakoś się kręci pomału.
A teraz poważnie - mam satysfakcję, że głosowałem na Twój zbiornik :D !
Łukaszu, brawo i gratulacje!

Z wyrazami szacunku
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Powiem Ci Zbigniewie, że nie zamierzam zrezygnować z roślinnych :) Morskie nie powiem - wciągają i duużo dłużej trzeba czekać na efekt, ale warto. Obecnie powoli będę wprowadzać proste korale twarde do akwarium - zacznę od Montipor talerzowych i to na razie będą jedyne SPS. Głównie będą LPS i dalej miękkie. Opiekę nad koralami twardymi testuje w mojej piko solniczce w Krakowie i jak na razie jakoś to idzie...

Zbigniewie - polecam taką małą solniczkę - koszty Cie nie przerosną a widząc to, co potrafisz zrobić w roślinnym i Twój upór zrobiłbyś przepiękną solniczkę - tak z 60x35x35 byłaby jak na początek super ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Łukasz! dzięki, że wierzysz w mój upór - pierwszy wiedz, że rozpocząłem "studiowanie" podstaw morszczyny. Na razie to tylko błądzę, ale się nie poddam. Jest takie bogactwo przepięknych organizmów, że tylko motywuje. Ale to na razie tyle.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Więc taka mała aktualizacja...
Odpieniacz po ostatnich manewrach faktycznie wywala lepiej pianę - jest już prawie taka jak powinna. Teraz w święta jeszcze coś pomajstruje.

Dzisiaj wyciąłem trochę Xenii ponieważ już za bardzo zasłaniała clavularie fluo :/

Ponadto zauważyłem, że Wurdemanii chętnie żywi się zoa...i zamiast ich przybywać - ubywa :evil:

Na piasku lekko szaleją cyjano...dobrze, że są święta to powalczę nad czystością w baniaku. Jutro zrobię testy wody...

A no i pora na zmianę soli, bo poprzednia się skończyła...przejdę najprawdopodobniej z Red Sea Coral Pro na Reef Crystal.


UP:
Dzisiaj zakupiłem wyżej wymienioną sól. Zrobiłem podmianę 5 litrów wody nową solą.
Ponadto zrobiłem testy i niestety wapń nisko - ok 400 mg/l czyli do podbicia o ok 20-40mg/l. Dzisiaj zaczęłem podbijanie nadal preparatem JBL'a, ale w drodze jest już balling :)

No i zasolenie na poziomie 1,021 czyli lekko za nisko - też jestem w trakcie korygowania.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”