Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[~90] Cherryreef

75x35x40 z panelem

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

Joanna pisze:gieniorek, czyżby spotkanie na morskim szczeblu się szykowało?
jestem jak najbardziej za dajcie znać tylko wcześniej a coś zmrożę ;)
sorry Łukasz za małego offtopa
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Coraz lepiej Ci te morszczaki wychodzą, teraz tylko pytanie: w jakim czasie dobijesz do 400-500 litrów na rafę. Bo widzę że Cię wciągnęło i masz do tego dobrą rękę.
Generalnie to nigdy nie byłem zainteresowany rafkami, ale Twoja piko solniczka i teraz cherryreef mnie dość mocno nakręciły na ten trend. Także zły Ukasz zły, bo mój plan na 450 został skutecznie przystopowany i teraz czytam o morszczakach namiętnie i robię wstępne wyliczenia ile by mnie kosztowało zaadaptowanie mojej 30 albo 100.
Pozdrawiam
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Bez obrazy ale wydaje mi się że naturalniejsze kolory są na zdjęciu bez obróbki, trzeba by akwa na żywca zobaczyć ;)

Teraz te 100l wygląda na 500 przy tych błazenkach :P
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

urquel pisze:Także zły Ukasz zły, bo mój plan na 450 został skutecznie przystopowany i teraz czytam o morszczakach namiętnie i robię wstępne wyliczenia ile by mnie kosztowało zaadaptowanie mojej 30 albo 100.
Pozdrawiam
Zdecydowanie przerzucaj się na 100 litrów ;) w 30 zostaw sobie krewetkarnie 8) Wsumie powiem Ci, że koszta zrobienia morszczaka 100 litrów będą równe bądź mniejsze niż wypasionej 450tki słodkowodnej. Tylko zastanów się czy sump, czy panel itp itd. Na pewno Ci którzy już mają solniczki pomogą Ci w podjęciu decyzji :)

Więc kalkuluj i zakładaj. Im nas będzie więcej bym suma sumarum będzie taniej bo np wspólne zakupy tj jedna przesyłka...hurtowe zakupy...
justfilied233 pisze:Bez obrazy ale wydaje mi się że naturalniejsze kolory są na zdjęciu bez obróbki, trzeba by akwa na żywca zobaczyć ;)

Teraz te 100l wygląda na 500 przy tych błazenkach :P
No nie zgodzę się z Tobą. Artur__ był i widział naturalne kolory :)

A co do tych 500 to przesadzasz ;) wtedy sarco byłby mutantem nie do wyjęcia z akwarium :mrgreen:


Tak z nowości to po 2 dniach nieobecności trochę szybki się przybrudziły, ale zauważyłem, że dzieje się tak zawsze po podmianie wody a tak ową uczyniłem w środę.
Ogólnie korale coraz mocniej się pompują i jednak dokarmianie wódką i mlekiem oraz drobnym pokarmem + lepsze światło i korale rozwijają się ładniej i rosną szybciej :)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Edytowałem post Artur__ parę wyżej ponieważ przerobił on resztę zdjęć za co mu serdecznie dziękuje :)

Ponadto co nowego? Poziom Ca = 440mg/l, kH=9 pH=8 czyli dalej parametry w miarę ok.

Jednak pojawiają się cyjano na piasku i tu moje pytanie: znacie węgiel aktywny w torebkach? Kiedyś Fluval robił tak owe, ale w Iguanie nie widziałem jak ostatnio byłem...

Ktoś wie, jakie firmy pakują jeszcze węgiel do woreczków?

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

a może taki w granulkach do pończoszki załadować?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Też jakaś myśl, tylko nie wiem czy mama ma jakieś dziurawe rajstopy :P Jeśli ma to tylko węgiel pozostanie mi kupić ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

cherry_ukasz pisze:nie wiem czy mama ma jakieś dziurawe rajstopy
Zawsze możesz liczyć na koleżanki z forum :P ( w dziale pomoc wzajemna :P )
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

A więc dzisiaj dotarła pomoc w postaci drugiego falownika - starszego brata Korali Nano - Koralia 1. Dodanie dodatkowych 1500l/h do cyrkulacji spowodowało podwojenie jej w baniaku - teraz wynosi ona ok 3000 l/h. Myślę, że taka ilość już wystarczy ;)

Od wczoraj w baniaku jest węgiel aktywny w ilości 200g. Pierwszą poprawą jaką widzę, to większa krystaliczność wody. Nie wiem jeszcze co na to korale bo na razie dopiero się obudziły ;).

A co do cyjano...wczoraj odessałem ich trochę z piachu podczas podmiany wody. Niestety trochę ich zostało. Moje podejrzenia do ich występowania to była zbyt mała cyrkulacja - zobaczymy czy się nie myliłem ;)

EDIT:
Dzięki uprzejmości kolegi zulix nabyłem pipetę i teraz spokojnie mogę podawać jedzonko koralom wprost do otworu gębowego. Jest to o tyle lepsze, że jedzenie nie pływa po całym akwarium.
No i korale jednak odczuły brak mleczka z rana - sarcopython nie otworzył się dziś tak pięknie jak wczoraj :(

To tyle z aktualności.
Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No to może tak trochę nowości...

Od gekona dostałem szczepki glonów wyższych oraz sinularie za co mu dziekuje.
Po wizycie u Wojtka akwarium wzbogaciło się o szczepkę lobopythona baardzo ładnego oraz o szczepkę sinularii zielonej :) Za co mu też dziękuje :)

Poza tym wszystko jest jak było tzn okrzemki (bo jednak nie cyjano) czepiły się piachu i na razie na nim są...mam nadzieję, że z czasem same znikną...

We środę będę w Krakowie i może coś ciekawego sobie tam upoluje :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam,
Minęło już ponad 3 tygodnie od startu zbiornika...
W akwarium okrzemki już nie szaleją, ale są. Poza tym innych glonów(prócz po podmiance zielonych szyb) nie widzę. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? dlaczego po podmianie wody mam problem z czystością szyb? podmieniam 10 litrów na 100 litrów wody w obiegu...

Poza tym po wizycie w Krakowie do akwarium trafiły:
- Krewetka Lysmata Wurdemanii - kurcze, odrazu po wpuszczeniu zniknęła w skale :( mam nadzieję, że żyje tam sobie i powoli zaczyna polować na aiptasie...
- ślimak o bardzo fajnym kształcie muszli (taka z kolcami) oraz z "drzwiczkami" do skorupki 8) - teraz żaden krab go nie wydłubie z muszli ;) (gdybym kraby miał)

Poza tym dzięki uprzejmości kolegi Artur__ wzbogaciłem się o malutką szczepkę przepięknych zoa żółtych :)

W najbliższym czasie przewiduję aktualizację zdjęciową ;)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

nic się nie chwaliłeś że masz Wurdemanii :),
ile taki robaczek kosztuje?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No taka wersja wypasiona 65 zł...tylko, że ona jest taką wersją, która jest, ale jej nie widać :( tzn nie muszę jej oglądać bo ładna nie jest :P tylko żeby aiptasie zjadała i żeby żyła jak najdłużej ;). Jak chcesz krewetkę którą widać to kup sobie Lysmata amboinensis. Były bodajże po 45 zł małe sztuki ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

no właśnie aiptasie mam na uwadze, bo coś mi się nowego przypałętało ze skałkami ze szczepkami,
a rosną w tak bliskim sąsiedztwie korali, że ciężko je czymkolwiek potraktować
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Artur__ jeżeli przez 2-3 tygodnie nie zobaczę, że aiptasie znikają to kupimy joe's juice, bo dla Ciebie wurdemanii to za duży zwierz ;) nawet nie miałby za bardzo gdzie się schować (a u mnie zrobił to skutecznie :( )
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”