Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[160 l] Małoobsługowe :)

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Zenonzlasu

[160 l] Małoobsługowe :)

Post autor: Zenonzlasu »

Dzień dobry wszystkim, w końcu znalazłem chwilę czasu żeby się zarejestrować :)

Zbiornik ma wymiary 100x40x40, więc typowa stosześćdziesiątka. W założeniu miało być niskokosztowe i małoobsługowe, zatem szału nie ma, SPSów czy LPSów tez nie ma 8) , zarosło sobie sarkopytonami i jest.

Światło: 3x39W, choć zwykle świecą dwie: 15 000K AquaMedic Reef White i AquaMedic Reef Blue, czasem włączam trzecią aktyniczną - chyba Hailea aktyniczna.

Cyrkulacja: 2xJVP 101, do tego NewJet 1200 jako obiegowa, choć sumpa nie ma - jest komin, który pełni role panelu.

Odpieniacz był (Turboflotor 750), ale nic ciekawego poza hałasem i żółtawą wodą z siebie nie wydobywał, więc se poszedł.

W kominie jest węgiel, Purigen, i ChemiPureElite. Poza tym niczego nie dodaję.
Woda - kranówka. Tzn. samo akwarium zalane jest w większości RO, ale do dolewek
leję kranówkę, bo nie chce mi sie czekać aż się naciurka. Kiedyś zrobiłem większą podmianę, 50 litrów samej kranówki, i tez nic się nie działo :). Sól Instant Ocean.

Z rybek - 5 chromis viridis, 1 chrysiptera cyanea, 1 chrysiptera parasema - chciałem mieć więcej, ale to wredne parszywce, 1 brzydal do aiptazji, 1 nemolek 1 pomidor. Właśnie tu mam problem, occelarisów miałem fajną parkę, ale pomidor zaczął się szarogęsić, jak to one, prawdopodobnie sprzątnął mi mniejszego nemo. Teraz najprawdopodobniej jednak (bo już wcześniej chciałem, ale sentyment zwyciężył) się go pozbędę, gdyż planuje mieć stadko occelarisów - 5-6 sztuk.

No więc tak to wygląda. Nie jest to szósty cud świata, ale i widziałem brzydsze :). Ważne że plagi w miare pod kontrolą, trochę cyjano wyłazi, ale da się przeżyć. Fotki takie se.

Pozdrawiam wszystkich :)

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Obrazek

Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 06 lis 2015, 22:08 przez Zenonzlasu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Jak by nie było to jest zarąbiście ciekawie :D bardzo mi się to podoba. Tylko gdyby tam mniej więcej po prawej na tej góreczce rosło coś kolorem kontrastującego do reszty (ale nie za bardzo) to było by już całkiem ekstra.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

No witam kolejnego solniczkowca :D

Bardzo ładne masz to Sarcopythonarium ;) Słyszałem już co nieco o tym baniaku ;) Jak dla mnie monotonnie jak w roślinnym Iwagumi, ale ma to swój urok ;) Oczywiście ja bym dodał jakieś kolorowe grzybowieńce dla kontrastu i tyle zmian ;) Nooo, może jeszcze tło czarne...

Pozdrawiam i pewnie jeśli właściciel się zgodzi wpadnę kiedyś w odwiedziny...
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

akwarium bardzo fajne, chociaż faktycznie brakuje jakiegoś kolorowego akcentu

no ale:
Zenonzlasu pisze:Fotki takie se
toż to normalnie zgroza ;) , zdjęcia świetne (choć trochę mało :))
no ale co by nie miały być dobre z takim szkiełkiem :)
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

cherry_ukasz - jasne, zapraszam, wpadaj :)

Kolorowe akcenty - no są gdzieś w planach :). Myślałem o euphylii, bo ponoć łatwa....ale zielona, a u mnie zielone nie rośnie jakoś - nawet zoanthusy diabli wzięli :). Niemniej, ciesze się, że się podoba :).

Artur - szkło naprawdę bez rewelacji. To EOS D30 - nie mylić z późniejszym o kilka lat EOS 30D - pierwsza lustrzanka cyfrowa Canona, model z roku 2000 :), z matrycą 3.2 mpix - tyle co dzisiejsze komórki, na szczęście nie w megapixelach tkwi siła - choć do cropowania już brakuje czasem rozdzielczości. Obiektyw to kit 18-55 - bardzo przeciętny do generalnego zastosowania, ale za to nieźle radzi sobie przy zdjęciach z lampą. Zdjęcie sarkopytona zrobiłem przez przejsciówkę M42 ruskim Heliosem 58/2.0, tylko EXIF podaje 50/1.4 (tak go widzi elektronika aparatu) - ale na takie szkło z AF to mnie, póki co, zwyczajnie nie stać :)
Pozdrawiam.
Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 06 lis 2015, 22:07 przez Zenonzlasu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Krzysztof a jak tam z tą pseudogorgonią? Ona jest biała czy tylko w tym świetle tak wygląda? Bo ja mam szczepkę, ale ona jest lekko pomarańczowa/beżowa. Jeśli Twoja jest biała to piszę się na szczepkę ;)

A co do ożywienia baniaka, to może clavularia fluo? co prawda sam na razie mam malutko, ale jak się rozrośnie na pewno poczęstuję Cię szczepką ;)

No i może gdzieś jeszcze Xenie wciśniesz?? ;)

Pozdrawiam i na prawdę cieszę się, że solniczkowców jest coraz więcej u nas ;) Zapraszam także na spotkanie w niedziele :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Ta pseudogorgonia była taka jaką Ty masz, ale pare miesięcy temu zbielała.....i taka już została, nie mam pojęcia dlaczego.
Xenia - u mnie jak z zoanthusami, pada - właśnie resztki gdzieś się plączą pod skałą, a kiedyś miałem istny las ksenii, obrośnięte wszystko. Ale nie, to nie :). Pamiętam że gdy miałem roślinne słodkowodne, to było podobnie - jedne gatunki rosły ładnie, a inne, choć o bardzo podobnych wymaganiach, marniały w oczach - zdaje się, że nie mam ręki do roślin, i przerzuca się to na korale, ale ważne że coś w ogóle rośnie :)
Awatar użytkownika
gieniorek
Posty: 1794
Rejestracja: 22 paź 2009, 11:45
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: gieniorek »

no to widzę że się konkretnie pozmieniało w banaiku. Niezły las sarco - szacun :!:
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

Zenonzlasu pisze:To EOS D30 - nie mylić z późniejszym o kilka lat EOS 30D
no i oczywiście pomyliłem :)
z innej beczki jak zaczynałem z cyfrówkami to 30d, a może 60 było szczytem moich marzeń ale w tamtych czasach niewielu było na niego stać
Zenonzlasu pisze:tylko EXIF podaje 50/1.4
właśnie to widziałem :)

nie zmienia to faktu, że zdjęcia są bardzo dobre, ostre i kontrastowe
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zenon coś nowego w akwarium? :)

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”