Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[96] moje początki z solniczkami

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

k0k0z pisze:Robisz coś z tymi brązowymi glutami?
Kombinuje jak koń pod górę. Generalnie z Dino zaczynam powoli wygrywać. Nie mam już kożucha na piasku, gdzie nie gdzie się pojawiają małe kolonie, gorzej mam ze skałkami. Stosowałem już zaciemnienie 3 dniowe (troszkę pomogło), phos ex ultra na dwa tygodnie (widoczne efekty), tydzień temu zmieniłem sól na Reef Crystals( na razie jedna podmianka ).

Dzisiaj sobie testy zrobiłem i parametry chyba znośne:
Zasolenie - 1,025
PH - 8
KH - 8
No3 - 12.5
Po4 - zero :D mam nadzieje że test mnie nie oszukuje

Po najbliższej wypłacie wymienię membranę w RO i zamontuje DI mam nadzieję, że wtedy Dino odpuszczą.
Zachwycam się zanikaniem Dino a za to gloniska przeróżne mają się świetnie. Od nalotu na szybach po nitki.
Fotek nie dam na razie bo wstyd :/
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Dosyć długo nic nie naskrobałem w mym wątku więc czas to nadrobić.
Będzie to zapewne ostatnia aktualizacja ponieważ większy baniaczek już praktycznie skończony. A teraz po kolei.

W końcu Dino całkowicie zeszło zarówno z piasku jak i skał. Sam nie wiem co pokonało "gluta" ale mam trzy elementy, które w międzyczasie były stosowane. Po pierwsze podłamany pracą filtra RO, dokupiłem żywicę Di oraz wymieniłem wszystkie wkłady filtra i membranę na nowe. W oczekiwaniu na membranę "poszedłem po bandzie" i jako dolewek stosowałem kranex i... do podmianek także kranówka i .... po dwóch tygodniach Dino zostało pokonane, a bardziej dokładnie to wyeliminowane w 99%.
Z nowym RO\DI i w końcu przyzwoitym tempem produkcji wody, zacząłem wyprowadzać na prostą baniaczek aby nie narobić sobie "niespodzianek" po przeprowadzce, wydarłem jakieś 300 ml zielonych nitek (nie przesadzam z ilością) i mogę powiedzieć, że tam gdzie wydarte zostały do samej skałki już nie odrastają, a te tylko poszarpane rosną ale znacznie wolniej.
Rozradowany tymi dwoma małymi zwycięstwami zaszalałem i pokusiłem się o nowych podopiecznych w postaci 3 Ocelarisów. Był to strzał w przysłowiową 10. "Bandyci" jak ochrzciła całą trójkę moja mamuśka bardzo szybko zaadoptowali się do nowego domku, zaprzyjaźniły się ze "starym" Błazenkiem, jedzą z ręki a także próbują pozbawić mnie palców :D Są po prostu przekomicznymi rybkami których wszędzie pełno.
Ci co śledzą historie rzeszowskich solniczek zastanawiają się pewnie gdzie podział się Sarco Cherrego... no to już wiecie :D

No to koniec pisania. A teraz kilka fotek z baniaczka.


Całość sprzed 10 minut:
Obrazek

"Cherry Sarco":
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 12:15 przez urquel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Gratuluje wygranej walki z Dino, sam dzis zmienilem RODI na nowy zestaw na karnistrach 10" TDS pokazuje magiczne 000 PPM :)

Sarko potezny, nie masz zadnego kraba na te zielone pastwiska? Moglbym ci pozyczyc jednego mojego zboja bo mi gloduje :P
Obrazek
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Malutki Up. Dziś tylko fotki pokazujące jak Błazenki szybko sobie domek zrobiły w Sarco :D

Czesław dominator i Zenek się też załapał:
Obrazek

Ot i takie cuś z większością zwierzyńca:
Obrazek


Jak widać zdecydowanie zbyt dużo bąbli w akwarium, sprawcą takiego "gazowania" jest odpieniacz. Tak się mu robi jak łapy pcham do akwarium.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

urquel pisze: Czesław dominator i Zenek się też załapał:
Myślałam że tylko ja się bawię w nadawanie imion rybciom ,jak widać jest nas więcej ;)
Dla błazenków to raj, szczęśliwe pycholki :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Z dniem wczorajszym akwarium zakończyło egzystencję... na dalszy ciąg przygód zapraszam do mojego drugie zbiornika.
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”