Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[96] moje początki z solniczkami

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Z cyklu cotygodniowych wynurzeń ciąg dalszy. Akwarium uległo lekkiemu przemeblowaniu. Gloniska dalej pełną gębą sobie rosną,ale na szczęście nowych siedlisk glonów brak. Parametry bez większych zmian, no3 spada i już jest na poziomie 12, także coraz lepiej się wszystko stabilizuje. Doszły 3 nowe zwierzaczki a i poznałem kolejnego morszczaka z Rzeszówka z pokaźnymi bańkami, być może zagości u nas i pochwali się nimi. a teraz czas na zwierzaczki:
Najpierw aklimatyzacja:
Obrazek
Salarius fasciatus:
Obrazek
Obrazek
Decora:
Obrazek
A także widok na wszelkie plagi:
Obrazek

Do tego doszła krewetka wudermanii, ale jak polazła w skałę to tyle jej widać było.
A teraz czekać na jakieś kolejne korale i powoli do przodu. Jakby ktoś miał na odsprzedanie jakieś szczepki to chętnie odkupię.
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Po kolejnym tygodniu. Salarius niestety nie zaaklimatyzował się, a może już wcześniej był chory. Po 3 dniach w zbiorniku głowa pokryła mu się dziwnym śluzem, podejrzewam, że stracił wzrok i niestety padł. Natomiast krewecia spisuje się rewelacyjnie, z 5 różyczek które było widać 4 zniknęły ciągu dwóch dni, co ciekawe nic sobie nie robi z grzebania w szkiełku i sama się pcha na rękę :D. Decora w końcu zaczęła się pokazywać na dłużej niż parę sekund i w końcu pobiera pokarm ( na razie jest to cyklop liofilizowany) A najważniejszym zapomniałem skałę całkowicie przemeblowałem i kończę budowę pokrywy.
A teraz kilka zdjątek:.
Całość:
Obrazek
Decora:
Obrazek
Krewetka Wudermani:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Widzę, że glony powoli ustępują :)
Decora to już jest taka rybka wstydliwa i trochę czasu jej zajmuje zanim się zaaklimatyzuje.
Co do karmienia to karm tylko pokarmami z IT. Katrinex to syf! Odkąd przestałem go używać wszelkie plagi(nalot na szybach) i ilość wywalanego syfu przed odpieniacz spadło!

No i ustawienie fajne :) Czekam aż glony całkiem odpuszczą :)
Co do zakupów to stopniowo i raczej na razie korale potem dopiero krewetki a na końcu rybcie.

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Trochę czasu minęło i pojawiło się trochę nowości u mnie. Dzięki Łukasz za towarzystwo i doradztwo.
Bez rozpisywania się:
Całość:
Obrazek
I Zwierzaki:
Sarco:
Obrazek
Euphylia:
Obrazek
Grzybki:
Obrazek
Obrazek
Sexy Shrimp(Thor Amboinensis):
Obrazek
Sarco + Sexy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

zwierzaczki pierwsza klasa :tak:
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Dziś w cyklu co tygodniowych aktualek obędzie się bez zdjęć.Doszło 3 kolonie korali, pustelnik i błazenek. Ale że przyszywane rodzeństwo wpadło z dobrym szkiełkiem(nikon d5000) to fotki będą z opóźnieniem, ale powiem że warto. A i wizyta u Stefana była owocna:d A Obrazekna pocieszenia całość z mojego automata.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

gdzie kupiłeś błazna i za ile?
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Kupił błazna u Stefana Batorego ;) Ładny okaz :P

Sorki Krzysiek, że odpowiadam za Ciebie :mrgreen:
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

a mogłem jechać :)
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

a euphylia gdzie kupiona jak wolno spytac?
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Euphylie zakupiłem w e-rybce. Łukaszu odpowiadaj mnie to bynajmniej nie przeszkadza. Arturze pewnie że mogłeś, zawsze coś byś wychaczył :D
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Od dłuższego czasu nic tu nie skrobałem, bo i nie było ku temu powodów. Przez ten miesiąc miałem czas się troszkę podszkolić i widzę teraz ile błędów popełniłem wcześniej. No ale tylko zwierzaki na tym cierpiały. To tak po kolei, błędnie interpretowałem brązowego gluta w akwarium, nie są to cyjano tylko Dino, Kuracja Fossbanem poskutkowała i jest tego teraz pół mniej. Parametrów starałem się nie mierzyć codziennie co by mnie nie kusiło do moczenia łapek i "poprawiania" czegoś. Na dzień dzisiejszy, to PO4 na poziomie 0.00-0.02, No3 około 12, wapń 480 a więcej to nie mierzyłem ostatnio. NIestety z kilkoma zwierzakami się rozstałem. Euphylia padła już z miesiąc temu dosłownie w przeciągu tygodnia. Sexy shrimps również (jedna wlazła do koralii i ją zmieliło, drugiej do dziś nie widziałem), Mitraxa też nie widuje już drugi tydzień. A z ostatnich nabytków to Mandaryn przeżył tydzień i padł, raczej nie z głodu, oraz krewecia czyszcząca (noc po wpuszczeniu, ale już po transporcie nie wyglądała za dobrze). I tak prawie połowa zwierzaków zakupionych poszła sobie do lepszego morza.
Na szczęście Ocelaris, Decora, Apogon, Wundermanii, Rozgwiazda piaskowa i pustelniki dobrze sobie radzą. CO mnie jeszcze cieszy korale w końcu zaczęły sobie rosnąć. A teraz troszkę zdjęć co by was już nie zanudzać pisaniem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

A pozwolę sobie w rzucić kilka fotek zwierzaków bo w końcu wylazły z dziur i sobie wędrują:D
Apogon piżamka + decora:
Obrazek
Rozgwiazda piaskowa i pustelnik "leniwiec":
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

zwierzyniec fajny ale glony coś nie ustępują :/
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Robisz coś z tymi brązowymi glutami? Mnie to wkurza niemiłosiernie i walczę już 3ci tydzień odkąd kolega mi to coś podarował ze swoja skala. Tyle, że u mnie skała biała od jeżowca i widzę gdzie się to pojawia, na szczęście w coraz mniejszych ilościach.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”