Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[50]Koniki,koniki... :)

Moderator: Administracja

Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

Wiec tak :)
U koników mam 4 zarówki ledowe kazda z nich składa sie z trzech ledów kazdy o mocy 1W.Jedna zarówka to 2 ledy biale i jeden niebieski.Do najtanszych niestety nie naleza ale niski pobór energii a takze mozliwosc umiejscowienia w niewielkich zbiornikach rekompensuja cene :)
Co do fitoplanktonu choduje sie go w sposób nastepujacy.
Lista potrzebnych rzeczy:

1. Plastikowa butelka (uwaga przeźroczysta, biała, sprawdzają się od muszynianki, niebieskie nie przepuszczają światła)

2. Brzęczyk. Wężyk. Napowietrzamy tylko pojedynczymi bąblami nie kamieniem napowietrzającym.

3. Zarodowa porcja phytoplanktonu

4. Jako pokarm – nawóz dla roślin. Może być każdy byle zawierał azotany i fosforany. Ja używa Aqua Plant Tropical-a.

5. Świeża woda. Nie powinno używać sie wody z akwarium ze względu na to, że możemy zawlec niepożądane organizmy do hodowli np. zooplankton, który zje na naszą hodowlę.

6. Źródło światła. Najlepiej o barwie 6500 K. Światło świecimy 16h na dobę.

Wystarczy wlać do butelki wodę oraz porcję zarodową. Wsadzić weżyk od brzęczyka. Włączyć światło i już. Hodowle „odświeżamy” raz w tygodniu zlewając jej cześć i dolewamy świeżą wode. Raz w tygodniu wkraplamy jedna kroplę nawozu na butelkę. Raz dzienie wstrząsamy butelkę.

Należy pamiętać, że po podaniu nawozu musimy odczekać 3-4 dni przed podaniem planktonu do akwarium. Nadmiar phytoplanktonu możemy przechowywać w lodówce, trzeba pamiętac, żeby wstrząsać butelką raz dziennie. Ja osobiście skarmiam w akwarium ten właśnie nadmiar.

Phytoplankton w akwarium sprzyja rozwojowi zooplanktonu, gąbek i innych filtratorów.
Ja osobiscie zakupiłem pseudo reaktory od kolegi na nano reefie z oswietleniem ledowym i sprawuja sie znakomicie :)
Co do flimu postaram sie go zrobic jak bede mial jakis sprzecik bo komorka to tak srednio ;(
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

woda słona rozumiem :)
ten plankton to widać gołym okiem, czy raczej jest to po prostu zielona woda?

muszę się wprosić jak będziesz miał wolną chwilkę ;)
Gekon
Posty: 878
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:41
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów/Zalesie
Akwarium: wiele :)
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Gekon »

Dokladnie woda slona ale nie z akwwarium tylko swieza solanka.Jak dla mnie gołym okiem kiepsko widac :)
Zapraszam serdecznie po nowym roku bede miał troche luzu to sie zgadamy :)
a tutak krotki filmik o konikach
http://www.onet.tv/koniki-morskie,4005472,10,klip.html#
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”