Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[210] Słone Gruzy

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Zajmiemy się pacjentem ;) A co do reszty - obgadamy na wizji lokalnej ;)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Hystrix powedrowal do cherrego (jak go wyprowadzi to licze na fotky), wreszcie po 2 dniach stresu z piachu wyszedl coris, a juz myslalem ze jestem rybe w plecy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Hystrix powoli nieśmiało wypuszcza polipy. Jednakże fakt - coś mu nie pasowało. W ciągu tygodnia - dwóch powinien wyjść na prostą ;)

Ogólnie widziałem baniak na żywo i powiem, że prezentuje się ciekawie aczkolwiek jak w tytule - Słone Gruzy - skały jest dużo przez to akwarium trochę traci z lekkości. Ale jest Gdzie stawiać korale i to jest ważne ;)
Lepiej teraz nie mieszać znów w akwarium, żeby glony nie wróciły
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Dziś udało mi się poprztykać parę zdjęć rybkom, niestety wargacze są strasznie trudne do upolowania a six line-a bez wyzwalacza czuje ze nie złapię, Coris znowu poszedł spać jak się tylko zrobiło ciemno wiec zrobienie my przyzwoitego zdjęcia graniczy z cudem.

Glony powoli odpuszczają co mnie bardzo cieszy, po cichu liczę że to zasługa VSV, na razie nic nowego do akwa nie doszło.

Musze się nauczyć obsługiwać PS żeby pousuwać pływające farfocle ze zdjęć :/

Żółtek:

Obrazek

MOJE Sarco !!!! :

Obrazek

To ja biorę Briareum:

Obrazek

No, i wziąłem (Briareum mało zadowolone z tego faktu jak widać):

Obrazek

I księżniczka na koniec ;)

Obrazek

Prawdziwa gwiazda, ucieka przed paparazzi ostro, za to bez aparatu można siedzieć i patrzeć jak pływa po całym akwa.
Obrazek
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Fajne! A właśnie, czy coris zaczął już się przebarwiać, czy dalej ma kolory nemo? :)
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Płetwa brzuszna jest wyraźnie niebieska a ogon robi się granatowo-biało wzorzysty i cały pociemniał, nie liczę ze zmieni się szybko ale jeżeli nic mu się nie stanie to może do wakacji nabierze konkretniejszych kolorów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

k0k0z pisze:Musze się nauczyć obsługiwać PS żeby pousuwać pływające farfocle ze zdjęć :/
mówisz i masz :)

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 039#102039
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Spory krach w akwarium (juz minal), im blizej rocznicy dzialania tym bardziej mnie doluje i mysle o zlikwidowaniu.

Wywalilo mi w calym akwa cyjano po przywiezieniu korali z krakowa, niestety probowalem walczyc chemia a okazalo sie ze zwykle zaciemnienie na 48 wystarczylo spokojnie. Dino zalatwilo mi polowe spsow na co mnie delikatnie mowiac trafia, o dziwo acra zyje dalej.

Na wieczna rafe odszedl coris, jakims cudem wpadl do komina i zablokowal sie w rurce splywu (ryba zawsze trzymala sie przy dnie) dalo mi to do myslenia i zamontowalem oslone splywu.

Po falstarcie z salariasem ktory wyskoczyl z akwa w tym samym dniu co coris zakupilem drugiego, ten na szczescie sie zaaklimatyzowal i wcina glonisko.

W planach rearanzacja po nowym roku i usuniecie z akwarium czesci skaly, gruzy troche za bardzo zagruzowaly. Mysle o konstrukcji na rurkach pcw ale to wymaga planu :P

Ustawilem lampe na oswietlenie z Hawajow (PAR) efekt ciekawy a i stopniowe rozjasnianie zbiornika pasuje koralkom bardziej niz 100% mocy na dziendobry. Codzienne stosowanie ozonu ograniczylo czyszczenie szyb z co2 dnia na 1 na tydzien co mnie bardzo zaskoczylo.
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ehhh Łukasz za dużo kombinujesz ;) Gdyby nie te alpejskie kombinacje zbiornik pewnie byłby stabilniejszy - wiem co piszę, bo sam kombinuje i mimo, że korale nie schodzą i plag glonowych nie mam to korale nie rosną. Proponuje uzbroić się w cierpliwość :) i faktycznie odgruzować - wg mnie zagruzowane akwarium to jest przyczyna niestabilności akwarium :(
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Kombinacja swoja droga, mysle ze pierwsze 6 miesiecy to zasluga pochpnych decyzji i kompletowania sprzetu na dzialajace juz akwa. Co do aranzacji to zanim zmniejsze ilosc skaly musze pozbyc sie apitazji bo narazie to nawet wstyd sprzedawac komus plage.

Caly czas mam wrazenie ze cyjano przywiozlem z Krakowa bo zanim wrzucilem korale z dostawy to akwa bylo na prostej juz przez 3 miesiace.
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Nikogo nie broniąc i nie oskarżając, ale nawet jeśli byś odrobinę przywiózł do akwarium, gdzie parametry są ok - wysypu by nie było. Ja tak od kolegi przytargałem szczepki z cyjano na podstawkach i o dziwo u mnie następnego dnia podstawki były czyste :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

A wiec zbieg okolicznosci bo inaczej tego nazwac sie nie da. Nic, akwarium wraca na prosta a doswiadczenie zostaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

A wlewałeś wodę z korali do akwarium? :>
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Z tego co pamietam to raczej tak, a przynajmniej czesc.
Obrazek
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

k0k0z pisze:Z tego co pamietam to raczej tak, a przynajmniej czesc.
I tu masz odpowiedź na Twoją plagę ostatnią i pewnie każdą przy dołożeniu korali - nie wlewamy wody z przytarganych korali do swojego systemu - w tym tkwi sedno Twojego wysypu. Wody z przyniesionych ryb, korali - nie wlewamy do baniaka tylko do kibelka :)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”