Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[96] nasza rafa

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

[96] nasza rafa

Post autor: mazu »

1 dzień

Przygodę czas zacząć :) po tygodniu "leżakowania" w wiaderkach w łazience skała doczekała się szkła - dzięki Urqel :) niezidentyfikowany osobnik (chyba skąposzczet) popłynął portalem do morza a drugi się niestety rozpołowił i część została w skale.
Teraz czekamy jeszcze na wodę z działającego akwarium i bierzemy się za architekturę morskiego krajobrazu :)

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>


Parametry naszej rafy (Admin każe więc jest)
wymiary: 60x40x40
oświetlenie: 4x 24 W T5 (1x AquaBlue Special ATI, 1xPurple Plus, 2x Blue Plus) a na nocne szaleństwa mieszkańców rafy 4x led niebieski
filtracja: ReefPack 200
cyrkulacja: 2x Koralia Nano 900l/h, 1x Koralia Nano Evo 1600l/h
ogrzewanie: brak :P
LR: ok 18 kg
LS: ok 10 kg
zasolenie: 1,024
sól: pytać w Iguanie (nie pamiętam)
mieszkańcy: 1x rozgwiazda piaskowa, 2x Amphiprion ocellaris, 1x Pterapogon, 1x wurdemani, 1x krewetka czyszcząca, 1x salarias
korale: pseudogorgonia, clavularia, brerium, montipora talerzowa czerwona i zielona, monitpora stalowa, 2x acropora, zoanthusy, euphylia, grzybki i jeszcze kilka korali twardych
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:27 przez mazu, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam kolejnych morskich przyjaciół :)

Zdjęć trochę mało...może coś ze środeczka szafki? Może z budowy pokrywy?

No i jednak nie daliście się przekonać do czarnego tła...akwarium zostanie tam gdzie stoi?

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

Mówisz - masz :mrgreen:

Szafka od środka:

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>


Pokrywą się będziemy chwalić jak będzie skończona, kilka założeń projektowych zostało zweryfikowanych przez życie i zdjęcia, które kiedyś Ci pokazywałem są nieaktualne :lol:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:27 przez mazu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

w szafce od środka strasznie mało ale za to jak profesjonalnie ;)
fajnie, że znowu ktoś zachorował na morszczyznę, a w zasadzie to został zarażony :)
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

4 dzień

domek dla nemo i innych jego podwodnych przyjaciół ma już "dach" :) aktualnie szukamy przyczyny zbyt wysokiej temperatury wody - ponad 27 stopni bez włączonego oświetlenia :( a w pokoju mamy 22 stopni. Pompki co jakiś czas zmieniają położenie ale na razie niewiele to daje. Wiatraczki chodzą non-stop

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:28 przez mazu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

Moi drodzy myślę że jednak zbyt wysoką temp. macie od oświetlenia, u mnie przy dwóch świetlówkach rzadko grzałka nagrzewała do 25 stopni więc... ale.. oświetlenie pod twarde jest zacne więc trzymam kciuki :D
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

ale oświetlenie w ogóle nie działało (tylko pokrywa została założona) a temperatura już skoczyła do 27 stopni!!!! Na razie wiatraki chłodzą ale nie wyobrażamy sobie jak dojdzie włączenie oświetlenia :( toż to będzie zupa a nie morszczak
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Pokrywa profeska :) Jak zresztą wszystko dotychczas.

Na prawdę temperatura jest zadziwiająca biorąc pod uwagę fakt, że poprzedni właściciel nie miał problemów z temperaturą (pomijając fakt, że miał lampę wiszącą a nie pokrywę)

Na prawdę jestem ciekawy skąd taka temperatura...a może otwórz pokrywę na noc, zostaw wszystkie sprzęty włączone (prócz wentylatorów i grzałki) i zobacz jaka będzie temperatura rano. Ale jakoś nie mogę uwierzyć w fakt tak wysokiego podnoszenia temperatury jedynie przez pokrywę
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

kurcze Aniu to jak tam u was z wentylacja miejsca z akwarium? hmmm... albo mało ruchu powierza albo za bardzo nagrzewacie otoczenie :p
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

pierwsze co przychodzi do głowy to padnięty termostat w grzałce (o ile jest włączona do sieci) albo termometr do bani ;)
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

5 dzień

grzałka została wyciągnięta wczoraj wieczorem :) więc ta kwestia zupełnie odpada. Z tą temperaturą na chwilę obecną jest tak: naklejony na akwa termometr wskazuje 25 stopni, elektroniczny 26 więc chyba się z lekka unormowało. Niewykluczone, że ten elektroniczny zawyża temperaturę o jakiś jeden stopień.

Obrazek
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

7 dzień

i nastał dzień, w którym w akwarium zamieszkali pierwsi mieszkańcy :) 2 ślimaki turbo i rozgwiazda piaskowa :) rozgwiazda już się zakopała w piasku a ślimaki zasuwają po skałach :) mam nadzieję że im się podoba i nie jest im za gorąco, bo niestety problem z temperaturą wrócił :(
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Moim zdaniem jeżeli temperatura nie będzie przekraczać 27 stopni zwierzaki mocno tego nie odczują. Jeśli wentylatory chodzą teraz non stop i nie wyrabiają to można dodatkowo zainstalować jeszcze dwa-trzy dmuchające bezpośrednio na taflę wody.


Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

mazu pisze: rozgwiazda już się zakopała w piasku a ślimaki zasuwają po skałach
A widzisz Aneczko, tak jak Ci mówiłem z gwiazdką, ale nic strasznego u mnie parę dni jej widać nie było, a ślimory powinny mieć używanie. Mam nadzieję, że zwierzaki dobrze się zaaklimatyzują i będą fajną ozdobą zbiornika. A jak wszystko ładnie się przyjmie to i jakieś szczepki korali się znajdą :D
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
mazu
Posty: 181
Rejestracja: 16 gru 2010, 20:04
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180 L
Płeć:

Post autor: mazu »

u nas póki co widać jej środek :D odpoczywa po trudach podróży :) ale mam nadzieję że niedługo zacznie się ruszać, a ślimaki to co chwila gdzie indziej są :)
mam nadzieję, że Twoje zwierzaki też przeżyły podróż i już szaleją w baniaczku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria Morskie”