Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[30] Mcharium

White Pearl & Crystal Red

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Pyszczak pisze:Powoli chciałbym zacząć przygodę z crystalami
Trzymam kciuki za powodzenie w mnożeniu tych Twoich dziesięcionogów :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Akuku.
Mecenas
Posty: 517
Rejestracja: 18 lut 2011, 20:38
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów-Zwięczyca
Akwarium: krewetkarium 27l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Akuku. »

może jakaś aktualka ;D? Ciekawy jestem jak to teraz wygląda :D
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Aktualka będzie w najbliższym tygodniu, bo wciąż zmagam się z nitkowatym glonem na mchach ale obiecuję, że jeśli tylko dorwę aparat to kilka fotek pstryknę :P
Ale tam też inne pytanie, mianowicie coś się podziało z filtrem wewnętrznym i przydało by się kupić nowym i zastanawiam się nad dwiema opcjami: Kaskada Aqua Szut N300/N500 lub Aqua Clear 30/50 ... który Waszym zdaniem będzie najlepszy? Chciałbym aby filtracja była bardzo dobra :P :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Akuku.
Mecenas
Posty: 517
Rejestracja: 18 lut 2011, 20:38
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów-Zwięczyca
Akwarium: krewetkarium 27l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Akuku. »

nie wiem jak tam z aquaszutami, ale mam aquacleara 20 w swoim 27l i spisuje sie znakomicie, nie czyszcze go juz ponad 2 miesiace i nie widze spadku wydajnosci, na wlocie mam zalozona rajstope :mrgreen: Woda czysciutka, nie hałasuje w ogóle
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Ja z kolei jadę we wszystkich akwariach (nawet morszczaku) na kaskadach AquaSZUT'a i tak na dobrą sprawę to przy samych krewetkach czyszczenie kaskad sprowadza się jedynie do oczyszczenia prefiltra raz na pół roku.
Ich zaletą IMHO jest energooszczędność (2,5W), cicha praca i spora wydajność.
Aktualnie w 45L kreweciarni mam 2xN300 - chciałem mieć większy ruch wody i 0 stref "zastanych wód". ;)
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Hmm... po przeczytaniu sporej ilości opinii na temat tych obydwu kaskad chyba zdecyduję się jednak na Aqua Szut. Dokładnie tak jak ty Bartek, w krewetkarium chcę mieć większy ruch wody i brak "zastanej wody", ale nie bardzo mam kasę na kupno 2xN300, więc wole zainwestować troszeczkę więcej w 1xN500 :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

N500 mam w solniczce, a kupowałem w akwarystyczny24.pl - najtaniej (nawet z przesyłką taniej wychodzi, niż w sklepie). ;)

A i wspólny zakup można zrobić - będzie taniej, niż na jednego przesyłkę. ;)
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

MST, ile Cię przesyłka wyniosła?
Bo rzeczywiście to 55zł to nie aż tak dużo :P
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Zamawialiśmy w 5 osób chyba i wyszło po 3,50zł/osobę. Wiem, że kolega andrzejb-k chciał coś z tamtąd zamawiać, ale samemu mu się nie opłacało, więc myślę, że jak założysz temat w dziale wspólne zakupy to się zgłosi kilka osób (może i ja coś wezmę). ;)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Mam i aqua Szuta N 500 odpalone w pokoju 2 sztuki ale mam też i 2sztuki Aqua Clear 50 i jedną sztukę 30 i powiem tak, jeden i drugi dobry, szut ma mniejsze zużycie energi, oba ciche, ale jak dla mnie Szut słabiej wykonany, jakoś plastików gorsza, bardziej kruchy niestety, no i wyposażenie ma słabsze, choc w tym przypadku to kwestia tego co kto preferuje
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Szczerze mówiąc to bardziej kierowałem się przede wszystkim wydajnością, zużyciem prądu i ceną. Aqua Clear ma troszeczkę większy przepływ niż Aqua Szut no ale różnica w sen to ok. 25zł ... :P
crusta, a porównując wydajność (przepływ) obydwu kaskad, nie biorąc pod uwagę sposób wykonania to na którą byś się teraz zdecydował ... ? :D
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Pyszczak, A ja jeszcze Ci namieszam ;) Wiem, że miałeś Hailea SL105 (chyba kiepski, zwłaszcza ta jego rurka ssąca), ale zapytaj Pana Crustę co sądzi o Hailea SL206. Wg mojej oceny to ta kaskada ma najlepiej ukształtowaną wylewkę! Mogą jej pozazdrościć inne markowe kaskady. Widziałem jak ładnie pracuje "w kostce" w NOVA, nie tworząc zastoin, błon czy innych "filmów" na powierzchni lustra wody. Cenę chyba też ma dobrą, a jakościowo to znacznie wyższa półka w stosunku do mniejszej 105.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

O akurat na temat Hailea sl206 mogę się wypowiedzieć bo sam ją już używam ponad pół roku. Na początku irytowała mnie głośna praca więc poszła na gwarancje ale tam stwierdzili, że nie ma do niej podstaw. Więc pracowała sobie i po jakimś czasie się wyrobiła i jej praktycznie nie słychać. Nie mam na co narzekać jedynie założyłem gąbkę na rurkę która bierze wodę bo często coś tam wleciało i przepływ był słabszy. Czy ją polecam? Do mojego 40l akwarium osobiście włożyłbym coś troszkę mocniejszego. Cena jest niewielka za tą małą chińską zabawkę więc można śmiało brać. Jakość wykonania? Całkiem ok jedynie co to w pierwszy dzień urwałem jeden wkład plastikowy ze środka.
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

zdzislaw, sama w sobie kaskada jest dobra, ale boje się czy czasami podobnie jak model SL106 po pewnym czasie nie starci na wydajności. Na początku pracowała bardzo ładnie lecz po tygodniu czy dwóch z każdym dniem przepływ malał i nawet teraz porządne wyczyszczenie nie daje zadowalającego efektu ... :/
Coraz bardziej się przekonuje do Aqua Szut N500 z akwarystyczny24 bo sklepowa cena wynosi 76zł, a na akwarystyczny 55zł + przesyłka...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Ja chyba też bym już sobie nie kupił tego filtra bo z tym przepływem to masz racje.... Musze zainwestować w coś innego :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”