Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[25] Krewetkowo vol. 2 :)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

artur07, Który bok akwarium będzie bokiem głównym?
Pozdrawiam Darek :)
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Darek, tak jak widać na zdjęciach w pierwszym poście akwarium stoi na regale więc w zasadzie ma 2 boki główne- te dłuższe. Jeden z krótszych odpadnie przez gąbkę natomiast drugi krótszy jest mniej widoczny przy przegrodzie półki.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

A nie myślałeś wkleić gąbki w ten sposób?
Obrazek
Było by bardziej estetyczne ;)
Pozdrawiam Darek :)
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Wiesz co zastanawiałem się nad tym ale stwierdziłem, że w moim odczuciu dziwnie by wyglądało z tym miejscem co zostało po bokach :P
A poza tym lampkę mogę tak ustawić że miejsce za gąbką i tak nie będzie oświetlane więc aż tak razić nie będzie, troszkę bardziej w dzień ale do przeżycia, najwyżej zakleje to jakąś czarną folią :)

Aha co do wylotu- za radą kolegi crusta dałem wężyk. Miałem w planach skończyć to we wtorek ale pół dnia zeszło w krwiodawstwie a potem już mi się nie chciało :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Ja myślę że w twoim przypadku,ponieważ długie boki akwarium to dwa przody to dobrze byłoby wkleić gąbke tak jak Darek pokazał, a te miejsca które piszesz że by jakoś tak dziwnie wyglądały to właśnie mogłyby być najciekawsze z racji tego że młode krewetki pewnie długo by się w nich pasły, a ty miałbys je na widoku :D
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Teraz to i tak po ptokach :) Na razie nic już nie będę zmieniał :D
Może innym razem jakbym miał robić większe akwarium to zrobię to w ten sposób.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Akwarium dziś zalałem. Wykorzystałem w nim wodę z poprzedniego akwarium. Z roślin użyłem tylko microsorium windelov, christmas moss na podłożu i milimeter moss na korzeniu.
Zastanawiam się co dać po stronie B przy samej gąbce żeby nie było tej wolnej przestrzeni pod korzeniem. Może zostanie mi Hydrocotyle tripartita japan które będę używał w większym akwa to bym wsadził- jeśli w ogóle dałoby radę...(pewnie zostanie mi trochę aquabasisa to mógłbym wsypać pod żwir troszkę w miejscu gdzie miałoby rosnąć) I inna sprawa- w ogóle zastanawiam się czy zostawiać to microsorium na korzeniu czy kombinować z czymś innym. Jak na razie mi się podoba :) Zdjęcia mam fatalne ale nic lepszego nie mogłem dziś wykrzesać...
A i jeszcze jedno- zastanawiam się czy nie dać słabszej świetlówki bo w sumie nie mam rośłin potrzebujących dużo światła, a mógłbym dać tu 9W.

Strona A
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

I dwie fotki strony B
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:45 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Dziś przy okazji podmiany z akwarium wyleciało to microzorium. Zaczęło mnie denerwować to brązowienie lisći od jakiegoś czasu i ciągłe ich usuwanie. Podobno jest to jakaś choroba grzybicza charakterystyczna dla microzoriów o nie do ko,ńca znanej przyczynie. Nie wiem czy coś będzie w tamtym miejscu.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Mam kilka zdjęć moich krewetek...chociaż nie wiem czy można to zdjęciami nazwać bo jakość beznadziejna. Ale coś tam widać. Szkoda że nie udało mi się więcej stripesów złapać.
A ogólnie patrząc to akwarium całkiem nieźle sobie radzi. Millimeter już zaczął odbijać, podobnie jak christmass którego w jednym miejscu ściąłem o połowę bo za wysoki był. Swoją drogą zastanawiam się czy nie zastąpić go jakimś niedużym mchem- fissidensem lub mini pelią( ale nie mam pojęcia jak tym razem się zachowa...)
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:45 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

W akwarium dziś się trochę zmieniło. Najważniejsza zmiana to nowy korzeń obsadzony microsoriami od Patryka :) Mam nadzieję, że to wszystko u mnie się utrzyma- do tej pory akwarium żyło na samej kranówce. Wiem, że zdjięcia słabe ale robione telefonem. Co do życia- to na razie zostały 3 szt kundelków RC. Przez rok jakiś wszystko było ok, a potem mimo regularnych podmian jakoś krewetki przestały się mnożyć i zaczęło ich ubywać. To była druga próba i drugi raz się w ten sam sposób skończyło. Teraz się zastanawiam czy nie wpuścić tam jakiegoś bojka :)
Obrazek
Obrazek
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Oo jak jak dawno tu nie byłem :P Akwarium już zakończyło swój żywot :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

No to pokaż co masz teraz ;)
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Aktualnie to puste akwarium :P 25 stoi na półce i czeka na ewentualną reaktywację. Brak czasu i częsta nieobecność nie sprzyjała w prowadzeniu akwarium z zadowalającymi efektami ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”