Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[25] Krewetkowo vol. 2 :)

Moderator: Administracja

artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

[25] Krewetkowo vol. 2 :)

Post autor: artur07 »

Chciałbym stopniowo przedstawiać drugą wersję mojego krewetkarium :) Prace trwają i będę starał się zamieszczać jakieś fotki z postępu. Moja fotorelacja nie będzie taka swietna jak Bartosssa no ale jaki litraż taka fotorelacja :P

Akwarium 25l o standardowych wymiarach 40x25x25 postawione na regale i widoczne z obu stron. Mieszkać w nim będą krewetki Red CHerry. Jako, że regał już gotowy od dawna od razu zamieszczę parę zdjęć. W akwarium znajduje się korzeń który planuję wykorzystać. Dotarł dziś i zaraz wyląduje w wiaderku obok tego zakupionego w środę :)
Zdjęcia od strony wejścia do pokoju wyszły ciemne więc dam jeszcze jedno zrobione z lampą błyskową gdzie widać cały regał w całej swej okazałości i zawartością :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akwarium jest oświetlone najzwyklejszą lampką biurkową- zresztą widać na zdjęciu- o mocy 11W. Zastanawiam się czy jej nie zmienić ale może wymyślę jakąś alternatywę żeby tego ramienia się pozbyć- warunek jest jeden- nie może być nic wiercone w półkach( na wypadek gdyby mi się akwarium odwidziało żeby nie było dziur- zarządzone "odgórnie" :) )

Ogrzewania raczej nie będzie, w lecie nie potrzeba, w zimie z kolei temperatura jest taka w pokoju że akwarium nei potrzebuje grzałki.

Filtracja- i tu będzie właśnie zmiana bo zrobię hamburga na bocznej ścianie 25x25. Wiem, że zabierze to trochę estetyki, ale w mojej sytuacji jest to dla mnie najlepsze wyjście. Do tej pory była kaskada z prefiltrem ale będąc w domu tylko w weekendy nie zawsze dałem radę wypłukać wkładów ani wody podmienić.
Gąbka grubości 5cm 45PPI ( dzięki Bartosss raz jeszcze :) ) Filtr będzie napędzany Filtrem Aquaela- Fan Mikro Plus o przepływie 250l/h. Wylot planuję dać deszczownię. Niestety filtr nie dotarł w tym tygodniu więc na razie to mnie blokuje.

Dziś może uda mi się dociąć gąbkę na odpowiedni wymiar, a potem będę się zastanawiał nad jej usztywnieniem.

Na razie tyle- jak będzie coś nowego to będę pisał :D

Aaa i musze jeszcze przemyć akwarium bo troszkę zacieków zostało :P
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Cóż tu oceniać. Fajny korzeń ;) :super:
PoCzĄtKuJąCy
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2012, 12:29
Imię: Adrian
Lokalizacja: Trzetrzewina
Akwarium: planowane
Płeć:
Wiek: 24

Post autor: PoCzĄtKuJąCy »

Może jakieś zdjęcie zalanego baniaczka :?: :)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Wieksze akwa tez bym tam sie zmiescilo. ;)
carpe diem ;]
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

PoCzĄtKuJąCy pisze:Może jakieś zdjęcie zalanego baniaczka
Jak tylko zaleję to zdjęcia będą :) Na razie trzeba czekać.
Wieksze akwa tez bym tam sie zmiescilo.
Ano zmieściłoby się :) Tylko taki bardziej jamniczek bo można by dać dłuższe i troszkę szersze, natomiast wysokość taka jaka jest obecnie jest optymalna, żeby można było coś jeszcze zrobić w środku :)
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

No to dzialaj bo korzen juz masz, a szklo samo tanie jest. W malych akwach powierzchnia dna ma duze znaczenie. :)
carpe diem ;]
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

polak.krk, toś mi teraz namieszał :P Teraz nawet nie myślałem żeby zmieniać akwarium na większe, a teraz będę się nad tym zastanawiał. Półka ma wymiar 71,5cm x 33,5x 39(h). Czyli akwa tak jak mówiłem o wysokości max 25cm szerokość 30 no i długośc mogłaby być między 50-60cm(nie więcej żeby choć trochę miejsca zostało.
O i po krótkim szukaniu widzę w mojej okolicy są jacyś szklarze co zajmują się klejeniem akwariów...
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

jakbyś dał radę wysokość 30cm to masz standardowe 50x30x30 i nie musisz na zamówienie robić, tylko wtedy hamburga narożnego musisz zrobić :)

edit: zobaczyłem ze masz 39cm miejsca wiec by ci zostało 9cm (plus lampka) wiec to nie ma sensu zostaje ci robic na zamówienie
Ostatnio zmieniony 27 lip 2012, 19:22 przez Bartosss, łącznie zmieniany 1 raz.
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Ja kupilem uzywke 86x38x28, mimo rozmiarow calkiem sporych jest to okolo 100litrow, a powierzchnia dna juz daje duze mozliwosci. 25l akwa tez sa fajne, ale jak masz wiecej miejsca to czemu nie zrobic jakies na wymiar. W sumie to jakie chcesz. :) np. 60x35x25 i masz raj dla kreweci i dla rybek tez. :)
carpe diem ;]
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Bartosss, też sprawdzałem ile ma standard ale jednak u góry jest za mało miejsca. Już teraz się zdarzało, że jak wyciągałem korzenia to trzeba było go obracać żeby się zmieścił :)

Pewnie gdybym się zdecydował to bym brał 60x30x25 żeby mieć te 10 cm miejsca obok akwarium np żeby coś położyć obok niego. Ale teraz muszę się nad tym zastanowić i zorientować w cenie.
No i przez to też gąbki sobie nie wyciąłem bo gdybym robił większe to po wycięciu by mi brakło :P
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Na razie chyba się jeszcze wstrzymam z większym litrażem.
W każdym razie- jako "trzymacze" gąbki będę wklejał prawdopodobnie paski szklane. Jak dojdzie pompka to będę wiedział ile miejsca zostawić za gąbką, ale dzisiaj patrzyłem za silikonem. Byłem w Nomi i tam mieli taki silikon http://www.denbraven.pl/produkt.php?idp ... tosowania= no i się zastanawiam czy zabrać ten czy kupić parę tubek tego akwarystycznego( parę bo w sklepie mają tylko tubki 8ml :) )

EDIT: pytanie nieaktualne bo kupiłem jednak te tubki. Powinno wystarczyć zamiast kupować dużą tubę 310ml
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, 14:19 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Mały postęp jest. W środę wkleiłem paski które będą trzymać gąbkę. Pewnie bym miał to już dawno zrobione gdyby nie to że pompka przyszła dopiero w tym tygodniu...
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Teraz pozostaje mi skombinować deszczownię. Myślałem że zrobię ją sobie samemu, ale nie udało mi się znaleźć rurki o tak małej średnicy(a byłem we wszystkich sklepach z rurkami u mnie w mieście...) Więc pewnie nie wcześniej jak we wtorek będzie.

W każdym razie kiedy będzie już deszczownia akwarium zostanie zalane
Ostatnio zmieniony 07 lis 2015, 21:44 przez artur07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Arturze, ładnie tylko tak się zastanawiam czy aby na pewno musisz tą deszczownie kupować i nią wodę do akwarium przelewać, ja u siebie zastosowałem kawałki wężyka takiego jak do odmulacza czy kubełków który przebija gąbke i wodę wpuszcza do akwarium i wygląda to tak na 12 zbiornikach
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Tak prawdę mówiąc też się nad tym zastanawiam. Widziałem jak u siebie to zastosowałeś.
U siebie wklejałem paski jak najbliżej tylnej ściany więc to ułożenie filtra jest praktycznie jedynym możliwym( no można jeszcze wyżej lub niżej dać :) ), więc ten wężyk wychodziłby mi prawie przy samej szybie- wylot filtra można ustawić 180' w poziomie
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

ja u siebie ten wężyk nie przepuszczałem prosto, tylko nieco go ku górze kierowałem i nieco wykręciłem w bok tak aby nadać już jakiś tam obrót tej wody, także myślę że mógłbyś podobne rozwiązanie zastosować u siebie
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”