Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[15L] Moje pierwsze krewetkarium

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

[15L] Moje pierwsze krewetkarium

Post autor: Pumba »

Wymiary akwarium i litraż 36,1 cm x 17 cm 23,5 cm (dł,w,sz)
Filtracja Aquael FAN mikro plus
Oświetlenie 8w
Ogrzewanie 25w
Podłoże ziemia ogrodowa i czarny bazalt
Nawożenie prawdopodobnie Carbo
Flora taiwan moss, java moss, mały heniek
Fauna red cherry i może jakieś razborki



Zbiornik zalany 4 dni temu. Na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Obrazek


Obrazek



Czy tego "henka" dobrze posadziłem ? Nigdy nie miałem tej rośliny i nie wiedziałem zbytnio jak się go sadzi. Jeśli macie jakieś pomysły co zmienić, co dodać to piszcie śmiało. Jest to moję pierwsze krewetkarium, nigdy nie miałem styczności z tymi skorupiakami - chcę sprobowac. Proszę o wyrozumiałość [/b]
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Heniek z tego co widzę w innych tematach powinien być bardziej położony na podłożu, ale pewnie sam się zacznie wkrótce płożyć :mrgreen: Rewelacyjny korzeń, ja bym tam widział jeszcze na nim microzorium ;) A nie szkoda Ci trzymać tego zbiorniczka w piwnicy?
Larwa mać!
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Może pomyślę nad microzorium :P Wiesz nie bardzo miałbym gdzie go wstawić, a po za tym rodzice by się czepiali o prąd i w ogole :D A tak to w piwnicy płacą wszyscy :D Tylko ciii :lol:
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Pumba, microzorium to bardzo trafiony pomysł, np. ja bym go widział za korzeniem z tyłu i jak się rozrośnie to by wyglądało ekstra ;) Wtedy tego małego henia z tyłu dać do przodu i stworzy fajniutki dywanik :D
Pumba, a myślałem może nad jakimś tłem, np. czarnym bristolem- akwarium wtedy wyglądało by lepiej i wyraziście :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

Zapowiada się interesująco. Osobiście przełożyłbym korzonek w lewo. Tylko czekać aż zielę zarośnie akwa. Będę zaglądał tutaj co jakiś czas :)
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Co do tła to może wstawie coś. Nie bardzo mam jak operować tym korzeniem bo za mało miejsca. Lać do akwarium carbo i jakiś nawóz ?
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

Z tego co pisał kol. Zulix w jednym z tematów, na samym początku można lać carbo i potas. Myślę, że 0,5 ml/dziennie będzie ok przy tym litrażu. Korzeniem nie ma co operować bo tak jak jest jest idealnie. A tło to pasuje jakieś na pewno. Jeśli ma być jednolite to czarna folia samoprzylepna - wszyscy sobie chwalą to rozwiązanie a przy 15 litrach to nie musisz nawet wody spuszczać z akwa, wystarczy je przesunąć na chwilę tył na przód :mrgreen: Skąd masz ten korzeń, ze sklepu czy znaleziony? Extra jest.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, 11:15 przez akwa_mielec, łącznie zmieniany 1 raz.
Larwa mać!
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Korzeń dorwałem w Iguanie na Okulickiego. Miałem kupić 2 ale bym go musial chyba do słoika wsadzić :D Dzisiaj 1 raz nacisnąłem Carbo. Niby 1 naciśniecie to 1ml. Co do tła to nie wiem bo w końcu stoi w piwnicy nie w domu, ale macie rację zaczynaja mnie wkurzac te kable wiszące ;D
Awatar użytkownika
kali555
Posty: 577
Rejestracja: 02 sie 2011, 5:18
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łańcut
Akwarium: 126l.
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: kali555 »

Jeśli rzeczywiście nie ma możliwości przełożenia korzenia, bo jest za mało miejsca, to nie ma się co męczyć. Co się komu podoba :) Szkoda ciąć badyla jak się nie mieści. Tutaj miałem wizję, dorzucenia jakiegoś ziela.
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

MAm jeszcze pytanie czy 2 tygodnie wystarczy dla tych krewetek na stabilizacje akwarium ? Czym i jak karmić takie krewetki?
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Pumba pisze:MAm jeszcze pytanie czy 2 tygodnie wystarczy dla tych krewetek na stabilizacje akwarium ?
Dwa tygodnie to trochę za mało- jeżeli możesz jeszcze chwilę poczekać to lepiej to zrobić i dłużej stabilizować zbiornik, a jeżeli nie to może wystarczy :D
Pumba pisze:Czym i jak karmić takie krewetki?

Krewecie zawsze sobie coś tam w akwarium podjadą. Karmić je można zarówno produktami naturalnymi np.brokuła, marchewka jak i takimi gotowymi "suchymi" np.Shrimp Cousine. Można też im wrzucić liśc Ketapangu, które zawsze sobie mogą skubnąć. :D

Pozdrawiam
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Ta marchewka musi być ugotowana ? A takie liście Ketapangu gdzie moge dostać ?
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Pumba pisze:Ta marchewka musi być ugotowana ?
Ja osobiście zazwyczaj podają sparzoną na parze- wtedy taką miększą marchewkę wrzucamy do akwarium. Pokarm naturalny zazwyczaj podaję nie częściej niż raz na tydzień :)
Pumba pisze: A takie liście Ketapangu gdzie moge dostać ?
W zwykłym sklepie zoologicznym np.Aquatica lub Zoo Iguana :D

Pozdrawiam
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Tylko nie podawaj za często marchewki bo ma dużo cukrów.
Najlepiej kup pokarm dla krewetek, zwłaszcza jak dopiero zaczynasz z nimi przygodę :)
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

A czy mógłbym wrzucić do tych kreweci malutkiego mieczyka ? Bo znalazłem go w duzym baniaku i tak siedzi w kubeczku a tam może szybciej by urósł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”