Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[91] Robakowisko zulixa

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zmieniłem naświetlacz LED 50W na 5 reflektorków LED 3,5 W. Mam więc teraz 1/3 tego co wcześniej (ok.0,2 W/l). Myślę, że jakoś drastycznie się nie zmieni bo obsada roślinna jest niewymagająca.
Obrazek

Obrazek

Nawożenie dzienne do zmiany oświetlenia:
- 1 ml nawozu Tetra PlantaMin
- 2 ml aldehydu glutarowego 24%
Po zmianie światła czyli od jutra będę dawał 1 ml AG.

Jak wspomniałem leję czyste RO, ale parametry nadal są mniej więcej: kH około 3, gH ok. 5., pH bliżej 7 niż 6.

Zapomniałem chyba wspomnieć o drobniczkacjh,które są w obsadzie baniaczka już jakiś czas za sprawka kol. micjan, któremu ta droga serdecznie dziękuję.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
MARDEK67
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:17
Imię: Marek
Lokalizacja: Wolica
Płeć:

Post autor: MARDEK67 »

Jak zmieniłem oświetlenie na ledowe to w dużym słupie wody poznikały mi mchy, zniknęły również wszystkie glony no więc wróciłem do świetlówek za to w krewetkariach spisują się dobrze, zero glonów a rośliny wolno ale rosną.
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

no i ładnie się to prezentuje ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

MARDEK67 pisze:ak zmieniłem oświetlenie na ledowe to w dużym słupie wody poznikały mi mchy
U mnie po zmianie ze świetlówek na naświetlacz LED 50W zniknęło większość roślin łodygowych - ostały się mchy. Zacząłem jednak nawozić i nawet niektóre łodygowce się odnalazły. Zobaczymy jak będzie teraz bo zmniejszyłem solidnie... Myślę, że mchom to wystarczy a więcej mi nie potrzeba w tym baniaczku.
kosteczka pisze:no i ładnie się to prezentuje ;)
że też cokolwiek zobaczyłaś :P
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Przypomnę, że gdzieś na krańcu Świata jest robakowisko zulixa.
Proste rośliny dają radę przy tym świetle (poniżej 0,2 W/l). jest tam jeszcze kilka bardziej wymagających, ale z nimi zobaczymy za jakiś czas.
Obrazek

Obrazek

i nieco obsady;
Obrazek

i robaki:
Obrazek
Ta jest od kol. daman0629

Niestety zmniejszone światło = nieostre zdjęcia krewetek :( - mam teraz kłopot.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

No i totalna zmiana światła. Zostały 2 reflektorki 6500K a doszły chińskie planta grow, czyli stymulujące rośliny.
Obrazek

i w praniu:
Obrazek

Wreszcie udało mi się wybarwić rośliny - jak widać cały pic w widmie. To światło wybarwia nawet rośliny zielone.
Obrazek

Podsumowując poprzednie oświetlenie należy stwierdzić, że dawało radę przy małowymagających roślinach typu mchy, różdżyce, nadwódki (zmienna i wielonasienna), wywłócznik, anubias, było też nieco różnych roślinek, które nie zginęły choć wiele rosnąć tez nie chciały.

Widać, że kierunek do zabawy jest słuszny.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Gdzie Ty te żarówki wytrzasnąłeś?
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Od Żółtych :D
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

maxio69 pisze:Gdzie Ty te żarówki wytrzasnąłeś?
Znalazłem na allegro ale cena była taka se, zalicytowałem, ale przegrałem - pewnie podbijał kolega bo zaraz dostałem pw, że żarówkę mogę jednak mieć. Taka zabawa w ciuciubabkę więc znalazłem na e-bayu za 1/3 ceny tej z allegro. Kupiłem więc większą i przy okazji jeszcze po 3 te małe reflektorki.
Duża żarówa ma 15 W a reflektorki (2 rodzaje) odpowiednio 6 i 8 W.
Dopóki nie zamieniłem reflektorków to sama duża żarówa nie przebijała się przez żółte światło a więc nie przekłamywała kolorów w akwarium. Stąd nie szpeciło to akwarium (teraz wygląda nieco kosmicznie :P)

1 reflektorek walnięty, ale nie reklamuję bo koszt odesłania jest większy niż koszt zamówienia kilku sztuk z darmową przesyłką. Ciekawe jak długo wytrzymają.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

O te wlasnie dwa mniejsze co daja poswiate czerwona o te mi chodzi masz jakis link do aukcji ile one maja K?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tam są 3 diody czerwone (może 640 nm) i 2 niebieskie (może 460 nm). Chyba tu się nie podaje zwyczajowo temperatury barwowej, przynajmniej trudno znaleźć.

http://www.ebay.com/itm/High-Quality-10 ... 337da799fa
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Dijx
Posty: 14
Rejestracja: 23 lut 2014, 21:37
Imię: Remik
Lokalizacja: Trójmiasto
Akwarium: 125l + 30l
Płeć:

Post autor: Dijx »

zulix pisze:Tam są 3 diody czerwone (może 640 nm) i 2 niebieskie (może 460 nm). Chyba tu się nie podaje zwyczajowo temperatury barwowej, przynajmniej trudno znaleźć.
Na gro-luxach, aquarellach i innych tego typu też często nie ma, albo jest 10000K, które nijak nie ma się do np. 10000K z HQI.

Jeśli to nie problem, dałoby radę zdjęcia od przodu, boku etc - tak, żeby było widać kolorystykę baniaka? Ja akurat z tych, którzy lubią 'landryny' ;]
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Dijx pisze: dałoby radę zdjęcia od przodu
Od przodu da radę. Akwarium nie jest pokazowe więc światełka są umieszczone tylko w osi baniaka (niekorzystnie). Raczej jest to baniak eksperymentalny.
Gdy jest pozarastane z przodu to wygląda nieciekawie.
Obrazek

Te reflektorki mają bardzo solidnie kierunkowe światło więc oświetlaja pojedyncze rośliny i to różnym kolorem. Gdy nie było tych 2 po bokach to duży reflektor oświetlał równo - nie było widać większej zmiany zabarwienia roślin.
Trochę źle ustawiony aparat, ale widać mniej więcej o co chodzi - tj.,że nie przebarwia:
Obrazek
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Robakowisko w dniu dzisiejszym przestało istnieć.
Powodem było namnożenie zbyt dużej ilości wypławków i przez to prawdopodobny brak narybku "Galaxy", która wcześniej regularnie się mnożyła. No i Crystale bez potomstwa już długie miesiące...

Zapomniałem zrobić zdjęcie przed kastracją :( ale nie było specjalnie widokowe.

restart zrobiony ale wygląda jeszcze gorzej niż przed więc na razie nie będzie nowego tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”