Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[300]Krewetkowa odskocznia

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

[300]Krewetkowa odskocznia

Post autor: leszcz25 »

Na wstępie witam wszystkich odwiedzających ten wątek.
Od dawna po głowie chodził mi pomysł nad zmianą fauny w akwarium. Była to trudna decyzja, ale postanowiłem spróbować szczęścia z krewetkami w tak dużym (jak dla nich) litrażu. Póki co walka jest ostra i nie obchodzi się bez strat w stadzie. Jednak po tylu latach posiadania ryb w tym akwarium nie poddam się tak łatwo i mam nadzieję na poprawę. Generalnie cała aranżacja nie jest jeszcze dokończona, ponieważ moje aspiracje wyprzedzają nieco moje dochody.... :x

Troszkę o sprzęcie:
Filtracja: Unimax 500 + Eheim 2228
Oświetlenie: Naświetlacz LED 30watt o barwie 6500K.+ chłodzenie (więcej info tutaj: >KLIK<)
Ogrzewanie: Brak
Podłoże: Obecnie nie ma, ale jak tylko fundusze pozwolą będzie czarny drobny piasek "Argusa"
Nawożenie: Brak
Fauna: C. cf. cantonensis (Crystal Black/ Red) różnej gradacji
Flora: Głównie mchy (Peacock, Crepping, Christmass, Milimeter, Phoenix, Taiwan, China?), Mini pelia, Anubias Petitte, Anubias Nana. Za kilka dni dojdzie też długo oczekiwany Bolbitis Heudelotti, który będzie zaszczepiony po lewej (pustej) stronie zbiornika.
Parametry wody:
Temp. wody 24-25*C
PH= 6.6-6.8
KH= 0-2
GH= 8-10


Start zbiornika w dniu 12.04.2013
Jedyne zdjęcie jakie mi się uchowało jest zrobione w dzień i to telefonem komórkowym) Sorki za jakość.
Obrazek

28.05.2013
Obrazek

14.06.2013
Obrazek

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Trochę się pospieszyłem z wklejeniem tematu, bo w sumie nie ma jeszcze za bardzo czego pokazywać. Całość mojego zamysłu przy takim tempie wzrostu roślin powinna nastąpić za kilka miesięcy.
Może póki jest jak jest to macie jakieś sugestie/ rady?
Pozdrawiam
Andrzej L.
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Markiz

Post autor: Markiz »

Kiedyś 240 chciałem na krewetkarium :D
sam jestem ciekaw jak ci to wyjdzie :D
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Jak tam w baniaczku? Dawno aktualizacji nie było- a baniaczek ładny. I zdjęć takich zbiorników nam brakuje do kalendarza... Andrzeju- poszukaj coś i podeślij na adres Artura: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 37&start=0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”