Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Moje pierwsze akwarium cube 35/35/35

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Robaj
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2013, 15:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 95 l
Płeć:

Moje pierwsze akwarium cube 35/35/35

Post autor: Robaj »

akwarium: optiwhite 35/35/35 42l
oświetlenie: aquael deco light duo 2x11 W
filtracja: aquael minikani 120
lampa uv : aquael multi uv
co2 : butla,elektrozawór ,dyfuzor
podłoże: ADA amazonia aqa soil
nawożenie:easy-life profito, easy-life easycarbo, ferro-activ, przy podmianach wody easy start,czasami kapnę potas.
Czekam na opinie i porady bo to moje pierwsze akwarium :D

Obrazek
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Po pierwsze primo to nie dubluj tematu. Bo jeśli mnie oczy nie mylą wystawiłeś te samo akwa w galerii roślinnej. :napisane:
A teraz odpowiadając na twoje zapytanie osobiście nie jestem zwolennikiem lamp UV bo zabijają owszem patogeny ale przy okazji wszelkie inne pożyteczne mikroorganizmy, a są przecież bardziej selektywne metody zwalczania wszystkiego co nie pożądane. Nie wiem też czy ma sens podawać jednocześnie carbo i dwutlenek węgla, ale o tym powinien wypowiedzieć się jeszcze ktoś bardziej obeznany w uprawie roślin.
Awatar użytkownika
akwa_mielec
Mecenas
Posty: 530
Rejestracja: 13 cze 2012, 12:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: [53] Roślinne
Płeć:
Kontakt:

Post autor: akwa_mielec »

wisłok pisze:Nie wiem też czy ma sens podawać jednocześnie carbo i dwutlenek węgla,
Większość roślinniarzy tak robi wlewając carbo pod postacią aldehydu... Akwarium bardzo ładne jak dla mnie :D
Larwa mać!
Robaj
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2013, 15:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 95 l
Płeć:

Post autor: Robaj »

zdublowałem temat bo pomyliłem grupy i niewiedziałem jak usunąć.Co do uv to jej ani razu nie użyłem i drugi raz bym jej nie kupił ,z mojego krótkiego doświadczenia lampa decolight to też porażka nie polecam.I tak na marginesie mam już następne akwarium jak będę miał czas to wrzucę fotki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”