Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[27L] Zielona Kraina

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
hagmar93
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2013, 0:42
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Aquael 30
Płeć:
Wiek: 30

[27L] Zielona Kraina

Post autor: hagmar93 »

Witam,
o to moje akwarium po 2 letniej przerwie, na początek zaczynam od czegoś małego żeby przypomnieć sobie o tym pięknym hobby, zaś drugi powód jest taki nie nie mam na razie miejsca na większy zbiornik.

Akwarium: Założone 22.10.2013
29x29x35 Aquael 30 ogółem wchodzi ok 19,5L

Temperatura:
ok 25-26 stopni - nie używam grzałki akwarium utrzymuje temperaturę z otoczenia :)

Filtracja:
PAT- mini

CO2:
Aqua Art Carbo 1ml/dziennie

Oświetlenie:
Aquael 11w 8h/24h

Podłoże:
Aqua Substrate

Dekoracje:
Lawa wulkaniczna 2 kg, korzenie

Nawożenie:
Carbo Aqua Art 1 ml dziennie

Flora:
rotala indica
Riccia Fluitans – Wgłębka
Mech nazwa jeszcze nie znana
Cryptocoryne Beckettii
Pogostemon helferi
Hemianthus callitrichoides Cuba

Fauna:
3 danio
xx krewetki babaulti
xx red cherry
Ostatnio zmieniony 04 lis 2013, 11:57 przez hagmar93, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

z nawozeniem to bym sie wstrzymal w dojrzewajacym baniaku bo cie glon zasypie, oplaca ci sie butle do tak malego baniaka ? to wielokrotnie wyzszy koszt niz zakup jednej butelki w sklepie wegla w plynie a spokojnie wegiel w plynie 0,5l wystarczy na 6+miesiecy w 30l baniaczku
Markiz

Post autor: Markiz »

Myślę że podmianki co 2 dni prawie 20% objętości to nie jest mądry pomysł - nie dajesz się ustabilizować zbiornikowi. nawożenie jak kolega Inc0gnit0, pisze - węgiel w płynie i stykanie - zresztą bez zdjęć ciężko stwierdzić czy w ogóle należy coś nawozić
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Markiz pisze:Myślę że podmianki co 2 dni prawie 20% objętości to nie jest mądry pomysł
Ja myślę wręcz przeciwnie. Podmianki wiele nie czynią w kwestii dojrzewania baniaczka. Inna sprawa, że nie są obecnie aż tak potrzebne. Nie ma obsady więc nie ma co produkować azotu.
Twoje obecne roślinki nie wymagają nawożenia - wystarczy to co idzie z kranu przy tak częstej podmianie.

Podłoże AS ma tendencję do pochłaniania minerałów więc przy tak częstej podmianie szybko przestanie zmieniać parametry (jest to czasem korzystne, czasem nie). Dużo zależy od tego jakie będą krewetki. Gdy popularesy to nie ma się czym przejmować, gdy te lepsze to zwykle trzeba doprowadzić wodę do niskiej twardości i raczej nie nawozić, nie mówiąc już o CO2 którą bez sterowania łatwo wytłuc delikatne robaczki.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
hagmar93
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2013, 0:42
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Aquael 30
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: hagmar93 »

Od dziś zaczynam lać carbo, myślę że roślinki szybciej zaczną rosnąć. W następny weekend pojawią się wreszcie zdjęcia :)
hagmar93
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2013, 0:42
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Aquael 30
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: hagmar93 »

Dziś można powiedzieć że zresetowałem akwarium, zmieniłem lekko dekorację, więc poprawie główny temat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”