Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[052] Zulix - Nowy dom dla krewetek

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

[052] Zulix - Nowy dom dla krewetek

Post autor: zulix »

Wymiary: 50x30x35 (chyba)
Filtr: kaskada AquaEl FZN-1
Oświetlenie: na razie kaszana - jakaś lampka z żarówką energo
Ogrzewanie: nie ma - temp. 23 C
Podłoże: 1 cm torf kwaśny + żwirek dla kota zbrylający (nie TZDK, ale bentonitowy - taki test sobie robię), na wierzchu JBL basic (wypłukany, więc chyba został sam piasek)
tło tylne i boczne: sztywna płyta poliuretanowa "pod panele" z Castoramy (3 mm),
Nawożenie i CO2: i teraz i w planach brak
Flora:
- tył i środek: 3 lub 4 gat. mchów od ukasza i Krewetki (nie znam nazw - kiedyś trzeba będzie to nadrobić bo wstyd), mikrozorum, limnofila wodna, ponikło żyworodne (dogorywało w LT więc tu przeniosłem), anubias nana,l strzałka wodna, bolbitis
- z przodu ponikło igłowate (słabo mi rosło w LT - takie pojedyncze igiełki po prawej), trawka brazylijska, Marsilea Quadrifolia (nędzna sadzonka od Kasandry - prawie jej nie widać), glosia od Mirka, jakaś kryptokoryna od Markiza (wygląda jak Wendta, ale jest mała więc nie przesądzam).
-Fauna: krewetki babaulti, red cherry, white pearl a może i coś jeszcze. Na pewno jeszcze dołożę inne.
-------------------------------------------
Moja parapetówa dla krewetek poszła do piwnicy. Korzystając z wyprzedaży w aqualife zakupiłem zbiorniczek + filtr i zrobiłem sobie baniaczek dla krewetek. Wystrój zrobiłem dzisiaj rano a w południe wpuściłem krewetki. Na razie wszystko świeże.
Dużo się zmieni w przyszłości, ale już daję pogląd ogólny co jest.

Zdjęcie jako takie bo mam kiepskie światło. Może do wakacji wykombinuję coś lepszego.
Obrazek
Krewetki po karmieniu więc się skupiły.
Wszystkim darczyńcom wspomnianym powyżej dziękuję. No i ogólnie oczekuję na propozycje zmian i doszlifowania wyglądu. Na razie roślin więcej nie będzie bo już sporo kupiłem i kasiory chwilowo brak na ten cel, ale jak coś tam się rozmnoży interesującego w pozostałych baniaczkach to przełożę (jak będzie lepsze światło oczywiście, aby nie zmarnować). Poza tym przy kiepskim świetle nie ma co inwestować w jakieś ciekawostki.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 16:42 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Całkiem Ciekawie się zapowiada , jak to wszystko się rozrośnie będzie fajnie . I krewecie mają dość miejsca do biegania :) Podoba mi się ten kolorowy kamień .
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Co by tu dużo mówić, zobaczymy co z tego wyjdzie za parę dni ;) Tylko jedna uwaga, WP + RC = kundelki :hyhy: . Co do innych gatunków polecam przejść się po Red Nose do Aquatiki 7zł szt. :] .
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Co do krewetek to Krystian ma racje będą mixy :)
A co do baniaczka fajnie wyszło i tylko czekać aż glosia rozrośnie troszke i będzie supcio
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Krystian pisze:Tylko jedna uwaga, WP + RC = kundelki :hyhy: .
Kundelki mi nie przeszkadzają. Wszak kundelki-pieski to najfajniejsze pieski. Nie rozmnażam na handel więc takie różne krzyżówki mogą być interesujące. "Szkoła wschodnia" na uzyskiwanie nowych odmian jest właśnie taka, że wali się wszystkie takie paletki, platki, mieczyki do jednego baniaka i ogląda potomstwo. Ewentualnie później selekcjonuje jakąś cechę wśród potomstwa. Szkoła tradycyjna to selekcjonowanie od początku wybranych cech. Z braku baniaczków wolę tę wschodnią zabawę. Jakoś i z rybami zawsze miałem niechęć do zbiorników jednogatunkowych. Zobaczymy więc co się będzie działo. Może WP zanikną w ogóle i populacja się "uśredni"
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

Może jakaś aktualizacja po zarośnięciu? :D
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Nie dawałem bo nawet myślałem, że przeorganizuję to pod konkurs, ale lenistwo zwyciężyło. Pewnie za jakiś czas dam, ale na razie jest tak sobie.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

No to czekamy na aktualkę ;)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zostawiłem przez dłuższy czas bez właściwej opieki bo chciałem aby mi się Amano wylęgły i nie zdechły natychmiast z głodu. Ścianki obrosły glonami i larwy pasły się na nich jak owce na pastwisku.
Jak przeniosłem amano do posolonej wody stwierdziłem, że nie chce mi się korygować parametrów wody tak, aby pozbyć się glonów i zrobiłem restart.

Tak więc ten baniaczek już nie istnieje. Jak w nowym się troszkę "ułoży" to dam do galerii.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Ile masz W na l?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Rzeczywiście zmieniłem światło i nie napisałem. Jest to taka świetlówka: http://rzefa.podforak.ayz.pl/viewtopic.php?t=641
na 50 l.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”