Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[79l] CPOkwarium ;)

Moderator: Administracja

berdzio
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:53
Imię: Bernard
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: w toku...
Płeć:
Wiek: 38

[79l] CPOkwarium ;)

Post autor: berdzio »

Witam, pochwalę się takim o to zbiorniczkiem ;)

Na wstępie krótki opis:
Wymiary: 65/35/35 cm
Filtracja: 2 x AS Kaskada 300
Oświetlenie: 3 x Aqua El Decolight SUNNY 11W
Nawożenie: EL Carbo (min 5 razy w tygodniu); Seachem Fluorish trace (przy piątkowych podmianach)
Podłoże: Gravel kwarc dla krewetek
Fauna: Skalar x3, neon +/- 15, kardynałek albino x 5, kirys pigmej x 4 (było 5) oraz główni mieszkańcy 1.4 Cpo, które sukcesywnie uszczulają populację rybek;D
Flora: Echinodorus horizontalis, E. Bolivianus, Cryptocoryna nana, Limnophilla sesilifiora, gałęzatka, "truskawka" i jakiś drobny eleocharis...

A zbiorniczek wygląda tak:


Obrazek


Co do fauny, zapomniałem dopisać kilka pawików Endlera;)

Wody nie badałem... ale raczki się mnożą, a to mi wystarczy;)

Pozdrawiam
berdzio
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Sprzedaj lub oddaj skalary to za duże rybki jak na twój zbiornik.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
berdzio
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:53
Imię: Bernard
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: w toku...
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: berdzio »

wisłok pisze:Sprzedaj lub oddaj skalary to za duże rybki jak na twój zbiornik.
Skalary maja niecale 5cm rozstawu pletw... Dadza sobie rade jeszcze chwile... ;-)
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

Bardzo ładnie,pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

No chyba że pływają w tym baniaku "bardzo tymczasowo" to ok.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Beniu, pięknie mój drogi, bardzo mi się podoba tylko obiecaj mi proszę że skalary powędrują w inne ręce , do większego zbiornika, czekam na obietnicę :)
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

berdzio, skalary na taki litraż to za duże ryby... Pogadaj z przemiłym, dobrze zbudowanym Panem z Iguany ( w Novej) - na pewno je przyjmie do sklepu i słusznie doradzi mniejsze rybki :)
A ogólnie aranżacja to zajefajna- bardzo mi się podoba :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Powyższe słowa drogich koleżanek weż sobie do serca, nie ma co rybek męczyć :)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Oj tam, oj tam. Póki są małem, to mogą zdobić zbiornik. Jak urosną to odda się do sympatycznego Pana z Novej i dobrze będzie :)
Awatar użytkownika
Nash
Posty: 12
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:53
Imię: Kuba
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Nash »

Szczerze przyznam, że też dużo czytuję książek o akwarystyce (raczej tych starszych) i w owych książkach akwaria o pojemności 100 litrów dla skalarów są czymś normalnym i zalecanym. Opisywane są jako dobre do hodowli tych rybek. Nie wiem czy to nasz ambicja i dostępność sprzętu spowodowały, że na forach panuje przesąd, żeby skalar pływał w co najmniej 200 litrach czy to z biegiem czasu rybki domagając się swoich praw stały się bardziej wymagające ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fatty
Posty: 825
Rejestracja: 08 sty 2012, 14:07
Imię: Lidiu
Lokalizacja: Kolbusia
Akwarium: cztyrdziści pinć!
Płeć:

Post autor: Fatty »

Nash pisze:Nie wiem czy to nasz ambicja i dostępność sprzętu spowodowały, że na forach panuje przesąd, żeby skalar pływał w co najmniej 200 litrach
nie przesąd, wiedza idzie naprzód, możliwości swoja drogą też.

Też mam trochu "starszych" ksiażek i w jednej z nich było wspomniane aby w ramach regularnego czyszczenia parzyć filtr wrzątkiem(co mi usilnie powtarza mój tata) -czy to nasza ambicja sprawiła, ze na forach panują przesądy o jakichś bakteriach nitryfikacyjnych? ;) czy filtry obecnie jakieś mniej wymagające? :P
Łączę w sobie 2 najlepsze cechy.
Gust nastolatki i budżet osoby dorosłej.
Awatar użytkownika
Nash
Posty: 12
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:53
Imię: Kuba
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Nash »

He he :) Sparzenie filtra obecnej konstrukcji wrzątkiem na pewno nie jest niczym dobrym. Jest w nim dużo elementów plastikowych (właściwie to cały jest z plastiku). Też czytałem o takim zabiegu, jednak dotyczyło to sparzenia przed użyciem samej komory filtra przelewowego - szklanego. W owych czasach takie filtry często klejone były kitem. W takim przypadku taki zabieg może mieć jakiś sens. Ale obecnie z pewności parzenie filtra, to nie jest dobry pomysł.

Swoją drogą kiedyś (jeszcze w podstawówce) po przeczytaniu takiej rady w książce sparzyłem plastikową głowicę AquaEl mini. Cóż deformacja plastiku była tak drastyczna, że filtr właściwie nadawał się tylko do wyrzucenia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nash pisze:Szczerze przyznam, że też dużo czytuję książek o akwarystyce (raczej tych starszych) i w owych książkach akwaria o pojemności 100 litrów dla skalarów są czymś normalnym i zalecanym
Owszem w starych książkach które zresztą i mnie wprowadziły w świat akwarystyki podane były takie informacje, ale uwzględnić trzeba że w tych czasach po prostu większych akwariów nie było, a tej wielkości zbiornik uważany był za prawdziwe monstrum. No może były większe, ale panował powszechny pogląd że takiego nie da się utrzymać w warunkach domowych. Poza tym dawniej powszechne było twierdzenie że skalar osiąga 10 cm długości i 15 wysokości. Ale pytam jak w takim akwarium miały uróść większe? Dla porównania w prawidłowej wielkości baniaku dorastają do 15 cm długości i około 30 wysokości i nie piszę wcale o odmianach weloniastych, ba nawet kiedyś widziałem w Lublinie nieco większą rybę. I ty chcesz takiego olbrzyma trzymać w takim baniaku? Przemyśl to sobie.

Walnąłem z grubej rury, mam nadzieję że się nie obrazisz, ale to wszystko dla dobra ryb. W za małym zbiorniku ryby poddane są silnemu stresowi, który powoduje że źle się rozwijają, słabo się wybarwiają, a przede wszystkim są bardzo podatne na choroby.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 18:39 przez wisłok, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
berdzio
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:53
Imię: Bernard
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: w toku...
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: berdzio »

Bylem dzisiaj u tego "milego" pana w zoologicznym i powiedzial zebym zostawil skalary i jeszcze dopuscil ze 3 welonki... A wogole to zebym zrezygnowal z filtrow i wszystko przelal do kuli :-D
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Albo przeprowadzasz jakaś prowokacje, albo nie byłeś w tym sklepie. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją w tym sklepie. 8-( Oj chyba trzeba będzie zweryfikować zdanie jakie wyrobiłem sobie o tym sklepie.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”