Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[30l] Skromne krewetkowe początki

Moderator: Administracja

daman0629
Posty: 102
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:44
Imię: Damian
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: daman0629 »

Podmieniaj tak jak Konrad ci pisze ale i tak dobrych kilka tygodni zejdzie zanim parametry zejdą do tych które crystalom będą najlepiej odpowiadać.Najważniejsze to się nie poddawać ;)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Jak juz sie zdecydowałes na crystale które badz co badz nie sa szczególnie tanie zwłaszcza takie wypasione bedziesz potrzebowac sporo tej wody destylowanej w sklepach cena za 5l oscyluje kolo 5zeta no i cały czas tracisz czas na bieganie za woda wiec nie lepiej zainwestowac 120pln w najtanszy filtr RO 3 ?
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

50 gr litro wody, to raz. Dwa chyba nic z tego bo w tym tygodniu wyjeżdżam za granice 8-)
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

Nawiedziły mnie wypławki i stułbie... te 2 wyłapałem szczykawką jakieś 15 sztuk i dałem młodszemu bratu do obserwacji ;)
ale jest ich tam na pewno więcej...
Czytałem że No-Planaria pomaga ale zabija również krewetki i teraz nie wiem...
daman0629
Posty: 102
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:44
Imię: Damian
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: daman0629 »

Jaskier zrób zdjęcie może to tylko nicienie
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

jaskier pisze:Czytałem że No-Planaria pomaga ale zabija również krewetki i teraz nie wiem...
mogę wiedzieć gdzie takie mądrości wypisują :D
Mozesz smiało stosować No planarię czy Planarien Frei, one są w zalecanych dawkach bezpieczne dla krewetek, pod warunkiem że są oczywiście świeże :D Jest masa innych preparatów zabijających wypławki, stułbie itd które dla krewetek są szkodliwe
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

No planaria stosowałem na wypławki bezskutecznie mimo trzymania sie receptury ze zdwojona dawka, stosowałem tez inne metody z takim samym skutkiem i jedyne co osiagnołem to destabilizacje baniaka i glony .Wypławków ciezko sie pozbyc , jak juz sa sztuka polega na tym zeby je trzymac w ryzach ja mam na to nastepujaca metode : stadko razborek galaxy i oszczedne karmienie. te rybki wytepiły mi plage małzoraczków i trzymaja wypławki na niskim poziomie( w srodku nocy jak zapale swiatło na szybach wiecej nizkilka , kilkanascie - nie widuje ), zapewne tez odpowiadaja za pozarcie kilku maluskich krewetek ale to sporadycznie sie zdarzało sadzac po ilosci maluchów które przyszły na swiat w ogólnym bo przegapiłem mamuske w ciazy:P , i przezyły,wiekszosc przychodzi na swiat w porodówce 30l
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Przy kuracjach tego typu preparatami trzeba pamiętać że dawki trzeba powtórzyć, żeby wybić to co się jeszcze wykluje, podłoże aktywne, szczególnie jeśli jest go także dużo bedzie nam działanie preparatu osłabiał
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Stosowałem noplanarie 4x w zalecanych odstepach i po dwu tygodniach jeszcze raz 4x wiec albo wypławki mam pancerne albo noplanaria była trefna .Problem z wypławkami jest taki ze ..wracaja jak bumerang jesli je wytepisz do nogi to nigdy nie wiadomo czy 1szt nie przyplata sie na pancerzu krewetki badz z jaks nowa roslinka i juz masz odnowa w miesiac odbudowana horde.
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

W Iguanie dostane tę noplanarie?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

kto pyta nie bładzi ogłos sie na forum moze ktos to kupił dla siebie ma jeszcze troche tego specyfiku a że zuzyc całe opakowanie to nie tak łatwo;) moze ci odstapi "działke". W sklepach rzadko to maja o ile wogóle maja, zostaje jeszcze alledrogo ale tam to juz totolotek nigdy nie wiesz na 100% co ci przysla i czy nie przeterminowane lub zwietrzałe.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Jak chcesz to planarien frei z aquatropic
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

A działanie takie same? Sprawa wygląda tak, że od paru dni "siedzę na walizkach" i czekam tylko na jeden telefon i wyjazd, wiec trochę chaotycznie teraz to u mnie wygląda...
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

NO planaria, planaria frei - wszystko to jeden i ten sam tak naprawde specyfik podobnie jak wegiel w płynie kazdy producent nazywa go inaczej ale to ciagle ten sam AG
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

Zastosowałem 3 dniową kuracje No-planarią.
Zero stułbi, wypławków i nicieni, przy okazji pozbyłem się znacznej ilości ślimaków (było ich stanowczo za wiele)
Obsada żyje
Jestem zadowolony. Mam jeszcze 2 taka samą porcje, wiec powtórzę kuracje za kilka dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”