Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pierwsze Krewetkarium z Cristalami

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
DamianŻurawski
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2014, 8:40
Imię: Damian
Lokalizacja: Osiek Jasielski, Rzeszów
Płeć:

Pierwsze Krewetkarium z Cristalami

Post autor: DamianŻurawski »

Witam:) Chcę założyć krewetkarium z cristalami. I mam pare pytań związanych z z kreweciami:
1. Czy na wodzie kranowej + destylowanej krewetki będą dobrze żyły?
2. Mam podłosze Shrimp Sand Aqua Art, czy się takie podłoże nada?
3. Zbiornik 25l, ile krewetek kupić? I od kogo?
4. Myślałem żeby dodać kore cynamonu, lisć migdałecznika, szyszki olchy i mineral stone?
5. Jakie preparaty do wody dodawać?
6. Mam filterek kaskadowy, czy dodać jakieś wkłady do filtra?
Wiem że dużo jest napisane w postach ale nie mogę się doczytać rzeczy które mnie interesują:)
Dziękuje za odpowiedzi:) I mam nadzieje że za niedługo dodam fotki z moimi cristalami:)


PS. Jeśli źle zamieściłem Posta to przepraszam jestem nowy:)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

1. Czy na wodzie kranowej + destylowanej krewetki będą dobrze żyły?
Na 99% bedzie im zle , inwestycja w filtr wody RO wskazana.
2. Mam podłosze Shrimp Sand Aqua Art, czy się takie podłoże nada?

Tak nada sie.
3. Zbiornik 25l, ile krewetek kupić? I od kogo?
Litraz wystarczajacy na poczatek 10-20szt najlepiej od 2-3 sprawdzonych hodowców których z imienia nie wymienie ale przegladnij sobie galerie i wyrób sobie zdanie kto ma najlepsze krewetki ;)
DamianŻurawski pisze:4. Myślałem żeby dodać kore cynamonu, lisć migdałecznika, szyszki olchy i mineral stone?
Jak najbardziej wskazane
5. Jakie preparaty do wody dodawać?
do wody RO mineralizator wody RO dla krewetek+ minerały wspomagajace+jakies bakterie + jakies witaminki i inne cuda wianki tu cie ogranicza jedynie twój budżet bo każdy z tych dodatków kosztuje 50-100pln za opakowanie
6. Mam filterek kaskadowy, czy dodać jakieś wkłady do filtra?
dla krewetek najwazniejsza jest filtracja biologiczna wiec gabka w kaskadzie jest wystarczajaca.
DamianŻurawski pisze:PS. Jeśli źle zamieściłem Posta to przepraszam jestem nowy:)
admini zrobia co uznaja za stosowne;P
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

Zamiast Shrimp Sandu lepsze by było podłoże BWSa, benibachi lub AA.
Ale jak już kupiłeś to niech zostanie :)
Sprzedam Krewetki!
Awatar użytkownika
DamianŻurawski
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2014, 8:40
Imię: Damian
Lokalizacja: Osiek Jasielski, Rzeszów
Płeć:

Post autor: DamianŻurawski »

Dziękuje za wskazówki. Do uzdatniania wody kupiłbym Shrimp Mineral AquaArt :) Nad witaminami myślałem nad AZOO VITA PLUS 120ml ( wybrany bo tani), chyba że w Rzeszowie gdzieś kupi jakieś dobre witaminy:) I jakby ktoś mi przywiózł ze 25l wody RO:) Byłbym wdzięczny:) Albo gdzie można kupić wode RO:)

PS. Jeśli wiecie kto ma dobre krewecie i tanie z cristali albo hybryd to dajcie znać na Priv:)

[ Dodano: 2014-04-27, 19:41 ]
I czy do kasady włożyć jakieś wkłady?
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Nie kombinuj z wkładami, gąbka jest najlepsza.

Zrobię reklamę i to taką permanentną naszemu koledze forumowemu ale mnie może nikt nie zlinczuje. Kolega Crusta lub inaczej firma/hodowla Caridina ma wszystko czego chcesz. Konrad sprzedaje też produkty w częściach opakowań (nie wiem czy Shrimp Nature) więc na początek proponuję:

Uzdatniacz taki jak napisałeś lub chyba najlepszy na rynku Salty Shrimp Mineral GH+
Fulvo-Shrimp Nature (całe) lub 1/5-1/10 op. Shizhen Mosury, do tego Rich Water 1/10 op. i Montrmonolit Shrimp Nature ew. BT-9 1/10 bo się go dodaje baardzo mało. Wszystkie te specyfiki wystarczą na bardzo długo.
1/3 op. Shizhen u mnie przy pojemności łacznej akwariów ok. 100l wystarczył na rok. Więc do 25l masz 1/10 na rok, RW jeszcze wiecej i bt-9.
Wodę RO może też kupisz u Konrada.
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

Myślę że nie ma co wpedzac go w koszty na samym początku. I tak pewnie zacznie od niższych gradacji :) a jak się zdecyduje na coś powazniejszego to dokupi :)
Sprzedam Krewetki!
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Ja bym posłuchał co napisał Szymon. Za całe specyfiki wydasz grosze w porównaniu do całego projektu a się nie zastanawiasz.

Wodę RO możesz kupować np na stacji benzynowej czy castoramie (demineralizowana).
Ewentualnie jak przyjedziesz w moje okolice to Co odsprzedam za koszt wody.
Krewetki na forum dużo osób posiada i crystale i hybrydy. Nie będę nikogo polecał w galerii pooglądasz co kto ma to sam wybierzesz.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
DamianŻurawski
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2014, 8:40
Imię: Damian
Lokalizacja: Osiek Jasielski, Rzeszów
Płeć:

Post autor: DamianŻurawski »

Na początek myślałem żeby kupić Cristale red i black A,S i do tego Snow Whity. Ale to jeszcze dużo czasu do zakupu robaczków:) Wode RO już załatwiona teraz tylko zalać i czekać:)
Awatar użytkownika
DamianŻurawski
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2014, 8:40
Imię: Damian
Lokalizacja: Osiek Jasielski, Rzeszów
Płeć:

Post autor: DamianŻurawski »

Baniak został zalany w poniedziałek o godzinie 21.00 i wyglądał tak
Obrazek

PH 6,5
KH 1 - z KH do końca nie wiem bo jak daje jedną krople to jest dalej woda przeźroczysta a przy drugiej robi sie delikatnie zółtawa
GH 6 - zostawić na takim poziomie czy lepiej zbić do 5

PS: Za niedługo będe kupował krewetki :) Cristale i hybrydy :) Następne zdjęcia będą jak kupie krewetki:)
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

Gh jest ok
Sprzedam Krewetki!
totome
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2014, 21:12
Imię: tomek
Lokalizacja: kraków
Płeć:

Post autor: totome »

Jeśli mogę coś doradzić , to albo crystale , albo hybrydy :)
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

totome pisze:Jeśli mogę coś doradzić , to albo crystale , albo hybrydy
Dokładnie mieszanie tego większego sensu niema.

Ta gąbka nie ma za dużych oczek? Małe krewetki nie zostaną wciągnięte?
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

i jeszcze jakieś tło :) będzie się ładniej prezentowało :)
Sprzedam Krewetki!
Awatar użytkownika
DamianŻurawski
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2014, 8:40
Imię: Damian
Lokalizacja: Osiek Jasielski, Rzeszów
Płeć:

Post autor: DamianŻurawski »

W tym Baniaku miałem red cherry i nie widziałem małych żeby były wciągane ale chyba zmienię na bardziej drobną gąbkę:) Tło to myślałem żeby dać siatkę i przyczepić jakiś mech tylko nie wiem jaki zastanawiałem się nad Tajwan moss albo Christmas moss. A z tym że chce kupić Cristale i hybrydy to się ma tak że Cristale są tańsze trochę :) Chyba że ktoś ma hybrydy na sprzedaż w rozsądnej cenie:) Bo już mam jednego Pana co wcześniej z nim pisałem i ma po fajnej cenie:) Bo chce z różnych źródeł robaczki:)

PS. Jak ktoś ma Tajwan moss albo Christmas moss na zbyciu to chętnie bym przyjął:) Albo odkupił:) I jak ktoś ma Hybrydy na sprzedaż to proszę o wiadomość:)
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Akwarium jak nieco zarośnie to będzie bardzo przyjemnym zbiorniczkiem dla krewetek. Co do tych crystal i hybryd to tak jak kolega wyżej napisał albo jedno albo drugie, co do tej "taniości" to nie zawsze warto oszczędzać szczególnie w momencie zaczynania z krewetkami, biorąc teraz crystale to zamykasz nieco sobie drogę do Taiwanów (o ile chcesz je mieć a zastanawianie się nad hybrydami a to wskazuje). Czasami też za "taniością" nie idzie jakość niestety.
Popytaj chłopaków tu na forum, wiele osób ma hybrydy na sprzedaż, ich najlepszą reklamą są tematy w galerii gdzie pokazują to co mają :) jak tego nie pokazują to wtedy zachowuj ostrożność po prostu
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”