Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krewetkarium z produktami BENIBACHI

Moderator: Administracja

pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Krewetkarium z produktami BENIBACHI

Post autor: pitbulcom »

Witam. 26 pażdziernik mam już wszystko do założenia swojego pierwszego krewetkarium zgodnie z instrukcją z tej strony:
http://www.benibachi.pl/jak-zacz%C4%85% ... 68f5d5bb95
Użyte produkty:
Akwarium : Tetra AquaArt 30 l - Wymiary: 35 x 35 x 25 cm
Filtracja : Tetratec EasyCrystal 250 (w zestawie)
Oświetlenie: Tetra T5 8W (w zestawie)
Grzałka : 25W
Podłoże : BLACK SOIL [NORMAL, FULVIC]
Bakterie : BEE MAX
Minerały : MIRONECTON POWDER
Rośliny : Nie pamiętam zobaczycie na zdjęciach, o ile ktoś mi powie jak się tu zdjęcia wstawia.
A teraz ciąg dalszy. Ponieważ woda w moim kranie jest dziwna, wybrałem nie zwykłe podłoże tylko FULVIC. Zgodnie z instrukcją powinno stabilizować parametry ph i Gh
"FULVIC to wersja podłoża z dodatkiem Benibachi Fulvic Grain dla osiągnięcia jeszcze lepszych parametrów pH i GH."
A zatem lejemy wodę, parametry kranexu: ph-7, Kh-0, Gh-1 ( taką właśnie mam w kranie i nie podlega to dyskusji).
W opisie jest: " BLACK SOIL utrzymuje lekko kwaśne warunki wodne (pH 6 +- 0,5) i tworzy idealne warunki do życia i rozmnażania krewetek CRS. BLACK SOIL jest zdolne do absorpcji zanieczyszczeń, azotanów i fosforanów w nowo założonych akwariach, dzięki czemu oczyszcza ono wodę w przeciągu jednej doby"
Więc po upływie doby mierzę parametry: Kh-0 jest ok, Gh-1 czyli bez zmian, ph-5 przecież miało być 6.
po tygodniu nic się nie zmieniło, więc wymieniłem 20L wody czyli ponad 60% - ph skoczyło do ponad 6, po 8 godzinach kolejny pomiar i co? ph-5, więc wieczorem kolejna podmiana wody ok 60%, i następnego dnia rano ph-5
Zgodnie z instrukcją dałem MIRONECTON pod podłoże, więc minerały będą się z niego uwalniać bardzo wolno, postanowiłem zatem dodać kolejną dawkę bezpośrednio do wody, dodałem 50% zalecanej dawki, leży teraz ten popiół na dnie i szpeci szkiełko mineło kolejne 5 dni a ph jak było tak jest 5.
MIRONECTON POWDER oferuje następujące właściwości:

Szybko stabilizuje jakość wody na najwyższym poziomie.
Uwalnia korzystne dla krewetek, roślin i mikrofauny minerały. Duża cześć tych minerałów jest niemożliwa do suplementacji w inny sposób, gdyż jest niedostępna.
Proces uwalniania minerałów jest szybki, dzięki czemu możliwe jest uzupełnienie minerałów niemal natychmiast, np. po dużej podmianie wody.
Wpływa to korzystnie na rozwój dobroczynnych bakterii i innych prostych mikroorganizmów, które są niezmiernie istotne, jak nie niezbędne w diecie młodych krewetek.
Bogata mineralizacja wody i zawartość tlenku żelaza widocznie poprawia wzrost roślin.
Dostarcza m. in. wapń i magnez, delikatnie podnosi twardość GH.
Stabilizuje pH. Stabilne pH ma znaczący wpływ na samopoczucie krewetek i zmniejszenie stresu. Jak powszechnie wiadomo wysokie skoki pH uniemożliwiają rozmnażanie krewetek i przyczyniają się do ich śmierci.
Bardzo ekonomiczny, przy zachowaniu najwyższej jakości.

Rośliny: trawa przyjęła się i zaczyna się rozrastać, reszta roślin wegetuje.
Wrzuciłem tam na chwilę Helenkę, ale przytomnie spier...... z tego kwasu i siedziała nad lustrem wody.
Doradźcie mi jak ustabilizować to szkiełko.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

pitbulcom pisze:, o ile ktoś mi powie jak się tu zdjęcia wstawia.
http://podforak.rzeszow.pl/upload.php
Klikasz "przeglądaj" i wybierasz zdjęcie z kompa. Potem klikasz "wgraj plik". Ważne, żeby nie było za duże . W poście wstawiasz po prostu link, który się pojawi po wgraniu zdjęcia :)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 16:47 przez Dżoena, łącznie zmieniany 1 raz.
pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pitbulcom »

Dzięki
Obrazek
Obrazek
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Ale co Ty chcesz ustabilizować? Ph masz takie jak należy i zostaw je w spokoju..z biegiem czasu podłoże będzie tracić właściwości i będzie koło 6 a nawet może więcej. Do takiego jak masz można wpuszczać krewetki. Ale Gh to już kicha. Dodawaj jakiś mineralizator do wartości 5.

Fajna masz wodę w kranie....
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Pragne cie przestrzec przed laniem do krewetkarium kranexu jaki masz w szkocji poniewaz szkoci choc naród skapi a może właśnie dlatego;P notorycznie buduja instalacje z rurek miedzianych a miedz szybko sprawi ze napiszesz temat w dziale choroby pt:" krewetki mi zdychaja pomocy" :) zaopatrz sie w filtr RO i wode z filtra stosuj do krewetkarium wzbogacona mineralizatorem tpu gh+ do wartości GH 5-7 ph cie niepowinno interesowac dopuki siedzi ponizej 6,5 . Szkoda ze nie poradziłes sie co i jak z krewetkarium oszczedziłbys sobie stresu i niepotrzebnych wydatków.
pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pitbulcom »

A tutaj masz rację tej miedzi nie wziąłem pod uwagę. A co do ph to wszędzie pisze ok 6, ale skoro mówicie że 5 też jest dobrze to super. doradźcie mi jeszcze jakie mineralizatory do RO polecacie
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Stosuje V6 , wiekszość krewtkomaniaków obecnie stosuje Salty GH+ ( który po wyczerpaniu zapasów v6 tez bede stosować)
pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pitbulcom »

zamówiłem i wypróbuję, Dzięki
pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pitbulcom »

jeszcze jedno pytanie, skoro jest ok to czemu ślimaki dają nogę z wody i siedzą ponad lustrem wody??? najpierw helenka teraz ten.
Obrazek
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Ślimaki w przeciwieństwie do krewetek bardzo nie lubia wody kwaśnej bo podraznia ich śluzówke i rozpuszcza skorupe
pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pitbulcom »

czyli rozumiem że póki co nie mogę tam wrzucać ślimoli.

[ Dodano: 2014-11-08, 21:59 ]
Zastanawia mnie coś jeszcze, krewetki są ponoć bardzo wrażliwe na zmiany ph, załóżmy że osoba od której kupię krewecie trzyma je w ph 6.5, jak zniosą tak nagłą zmianę z 6.5 na 5.0. Przetrzymają to czy nie?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Temu zaradzi aklimatyzacja przeprowadzona poprawnie:
1 Woreczek dal wyrównania temperatury włóz do akwarium na jakies 30min
2 Nastepnie zawartośc woreczka ( krewetki wraz z woda w której przybyły) umieść w jakims pojemniku/naczyniu( jesli wody jest duzo nalezy czesc usunać najlepiej żeby zajmowała nie wiecej niz 10% objetosci pojemnika) ulokowanym ponizej poziomu wody w akwarium ale w bezposredniej bliskości akwarium
3 Bierzesz odpowiednio długi węzyk z dławikiem który ustawiasz tak żeby woda z akwarium kapała do pojemnika z krewetkami bardzo powoli w tepie 1kropla na 1-3 sek ( u mnie trwa to 1-1,5h)
4 Po napełnieniu pojemnika krewetki odcedamy przez siateczke i siup do akwarium
Jesli były w dobrej formie i młode wszystkie powinny przezyc te operacje.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

pitbulcom pisze:w ph 6.5, jak zniosą tak nagłą zmianę z 6.5 na 5.0. Przetrzymają to czy nie?
zniosą jeśli będzie dobra aklimatyzacja. U mnie czasem trwa bardzo długo ( czasem 3 a może i więcej godzin).
Jeśli już przejdą ten proces takie PH im nie będzie przeszkadzać.
Kup krewetki z pewnego źródła a nie będzie problemów.

Sam obecnie używam salty i nie widzę problemów.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
pitbulcom
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2014, 15:45
Imię: Robert
Lokalizacja: Aberdeen Scotland
Akwarium: 200, 60, 30 krewecie
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pitbulcom »

Witam ponownie po krótkiej przerwie.
We wtorek dotarł do mnie mineralizator, z miejsca dodałem do wody tyle aby Gh było 6, troszeczkę przesadziłem wyszło 7, też dobrze. dziś rano mierzę parametry: Ph jak było tak jest 5, KH również niezmiennie 0, Gh spadło do 5, więc dodałem jeszcze troszeczkę mineralizatora znów do 7, wieczorem znów Gh 5, i przypuszczam ze jakbym wsypał całe pudełko to też nic się nie zmieni na długo, a zatem nic już nie ruszam, w niedziele zamawiam pięć żywych testerów i zobaczymy.
A tymczasem chciałbym się was poradzić w sprawie nawożenia roślin, mam do dyspozycji EC, mikro plus intermagu, i sole. w jakich ilościach nawozić aby nie zaszkodzić krewetką?
Oto zdjęcia roślin:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Krewetki zwłaszcza taiwany/crystale kiepsko znosza nawożenie ja nie nawoże wcale bo nawoża krewetki:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”