Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[050] Nowszy dom dla krewetek

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

[050] Nowszy dom dla krewetek

Post autor: zulix »

Zrobiłem restart mojego krewetkarium

Wymiary: 50x30x35 (chyba)
Filtr: kaskada AquaEl FZN-1
Oświetlenie: świetlówka 18W, temp. barwowa 7200
Ogrzewanie: nie ma - temp. 23 C
Podłoże: płukany żwir z Bałtyku
tło tylne i boczne: sztywna płyta poliuretanowa "pod panele" z Castoramy (3 mm),
Nawożenie: EasyCarbo - 2 ml/dzień, pmdd 1 ml/dzień

Flora: co widać
Fauna: krewetki babaulti, red cherry, white pearl a może i coś jeszcze. Nie są to okazy z selekcjonowanych hodowli więc może są trochę skundlone.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, 16:43 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Szkiełko całkiem fajne, ale fakt umieszczenia tam 3 krzyżujących się ze sobą gatunków krewetek to nie zbyt dobry pomysł :P
Gdzieś kiedyś widziałem fajny motyw z korzeniami lub gałęziami przyczepionymi za pomocą przyssawek do tylnej szyby i obsadzonymi mchami polecam takie rozwiązanie bo troszku łyso z tyłu a nie widzę tam roślin łodygowych, które zakryły by to miejsce :)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

leszcz25 pisze:...ale fakt umieszczenia tam 3 krzyżujących się ze sobą gatunków krewetek to nie zbyt dobry pomysł :P
Wiem, ale w sumie to bardziej dla mnie a nie na sprzedaż. Podobnie jak z gupikami. Mało kto kupuje czystą linię i ją pielęgnuje w akwarium. Najczęściej kupuje się kilka żółtych, kilka czerwonych, jakieś czarne itd. I nikt się nie oburza. Wiem, że krewetki to obecnie "taka moda" a część jest rzadka i droga. Te odmiany należy pielęgnować. W miarę spopularnienia będzie z krewetkami tak jak z gupikami, mieczykami, platkami itd., czyli mix. Inna sprawa, że czyste genetycznie linie się degenerują. Chów wsobny po wielu pokoleniach doprowadza do chorób genetycznych, lub do podatności na pewne choroby. Tak jest np. w przypadku ras psów, kotów itd. W sumie jest to trochę niezgodne z naturą. Człowiek jednak wszystko chce zmieniać (dla własnego interesu i przyjemności oczywiście) wspominając odmiany zwierząt, roślin itd. Do czego to doprowadzi w przyszłości? ..... To już jednak rozważania filozoficzne.
Ja się tym nie przejmuję. Dlatego przy krewetkach robię tak samo jak przy gupikach. I na pewno nie będę nikomu wmawiał, że moje krewetki WP są czystej linii. Na allegro też nie będę wystawiał ;)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Jako, że wywaliłem to akwarium pokazuję ostatnią fotkę...
Obrazek
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ale się masakrycznie zmieniło odkąd je widziałem ostatnio. Pelia mi się zarąbiście podoba.
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”