Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[13]Sałaciarnia

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

[13]Sałaciarnia

Post autor: Greek »

Czołem!
Ostatnio się sporo bawiłem w akwarystę, więc wartałoby pokazać moje akwarystyczne wynurzenia. Zacznę od doopy strony, ale co tam ;-)

:arrow: wymiary: 32x19x22cm
:arrow: oświetlenie: paski led ca. 3.9W , 7000K
:arrow: filtracja: SunSun HJ-111B
:arrow: zwierzaki: obecnie brak
:arrow: zielsko:
Hygrophila difformis
Cryptoryne bullosa
Cryptocoryne
'chyba' nevilli
gałązka jakiegoś Peacock czy Christmass - chyba wywalę, wolę zwykłego "Jawioka" - przynajmniej szybko rośnie
:arrow: parametry wody:
temp: 22.5°C
reszta będzie znana jak zacznę je zmieniać
:arrow: podłoże:
Ziemia ogrodowa (podwędzona Mamie - nie wiem jaka, pierwsza lepsza), "jakiś" żwirek, trochę piasku z Białej Góry.
:arrow: nawożenie:
Wspomniana wyżej ziemia oraz CO2 w postaci octu "na oko".

Przygotowujemy dziurę na ziemię :)
Obrazek

I wypełniamy ją:
Obrazek

Oczywiście byłoby zbyt pięknie, gdyby wszystko szło ok, więc musiało braknąć tego żwirku. Na szczęście z pomocą przyszedł piasek, który zostawiłem sobie przy zasypywaniu 112. Elegancko udało się wszystko przykryć odpowiednią warstwą , no to zalewamy.
Tutaj rzecz jasna też nie mogło obyć się bez problemów. Mianowicie: w pewnym momencie nie celnąlem sobie strumieniem z węża i piękni wybiło mi ziemię na wierzch :D No to akcja odsysania nalanej wody i wybierania jak największej ilości ziemi. Trzeba było znowu dołożyć też nieco piasku (którego na szczęście wciąż miałem jeszcze trochę :) ).

Moja wspaniała pokrywa DIY, zrobiona z resztek jakiegoś pudła z tektury falistej - tego jeszcze nie grali :D
Obrazek
Pewnie trochę za mocne, w połączeniu z perypetiami z ziemią skończy się zapewne wysypem glonów. Chciałem z początku dać jeden pasek mniej, ale doszedłem do wniosku, że nie chce mi się rozdrabniać.
No i baniak:
Obrazek

Oczywiście nie byłbym sobą gdyby było porządnie. Jeszcze powinienem wyrwać tę drugą hygrophilę, żeby było bardziej "po mojemu" :D
Kamień pewnie wyrzucę i dam inny, bo chcę go pokryć mchem, a ten mi się za bardzo podoba :) Może znajdę też jakąś gałązkę i tam wrzucę, coby jednak trochę drewienka było.
Co do roślin to ma być to głównie sałata - szybko rośnie i to lubię. Będzie do przeszczepiania do innych zbiorników. Trochę pola zostawię zwartkom. Tej nevilli prawdopodobnie nie widać - i się nie dziwię, bo najdłuższy listek wraz z łodyżką ma może 3-4cm i leży na podłożu. Co ciekawe nie jest to młoda roślina - bardzo stara. Doświadczyła po prostu spartańskich warunków, ale i tak potrafiła wegetować w takim stanie baardzo długo. To pokazuje jak niezniszczalne są te rośliny.
Obsada zwierzęca to będą pewnie krewetki. Może w przyszłości para badisów, ale to ciężko dostać.
Tak, wiem że wody wypadałoby dolać, lepiej by to było widać :P

Mam nadzieję, że się (nie)podoba ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Małe uaktualnienie. Zielsko zrobiło samo jak chciało i mnie się to spodobało - wyszła dżungla z lianami. Trochę to poprzerzucałem do innych baniaków. Doszły krewetki i mają się mnożyć. Takie polecenie zostało wydane.

Obrazek

Jestę kundelkię:
Obrazek

Klub dyskusyjny "Pod meszkiem"
Obrazek

Dyndam sobie:
Obrazek

Hygrophila difformis jak widać jest bardzo "difformis". Jedne liście porozgałęziane, a inne okrągłe, że niewiele brakuje do idealnej krągłości niczym u żabienicy ;) Co widać na fotce:
Obrazek

PS, proszę o przerzucenie tematu do "krewetkariów".
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Tak to wygląda chwilę po eksterminacji nadmiaru zmiennolubki nadwódkowej:
Obrazek
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Obrazek
Troszeczkę przyciasno się robi.
Pod wodą na wszystko miejsca już nie staje :/
Obrazek
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

faktycznie sałaciarnia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”