Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kaldera

nowa miejscówka dla "conclave" ;)

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

pure color shrimp - skałka w zawiesinie http://e-krewetki.pl/img/p/3/3/5/3/3353 ... efault.jpg
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0gnit0 pisze:pure color shrimp - skałka w zawiesinie http://e-krewetki.pl/img/p/3/3/5/3/3353 ... efault.jpg
aha no to mam to też od niedawna stosuje, jedna garbata samica z jajami mi chodzi jak zrzuci wylinkę z jajami i przeżyje to będę happy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Z powodu wyginięcia krewetek z sulawesi z przyczyn nie do końca mi znanych krewetkarium sulawesi zawiesza działalność i zostało przemianowane na ślimakarium :/ w perspektywie z restartem w bliżej nie określonej przyszłości z powodu tak trywialnego jak prozaiczny braku czasu :-/ .... jeszcze do nich wrócę gdy ogarnę akwarium.
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0 pisze:Z powodu wyginięcia krewetek z sulawesi z przyczyn nie do końca mi znanych krewetkarium sulawesi zawiesza działalność i zostało przemianowane na ślimakarium :/ w perspektywie z restartem w bliżej nie określonej przyszłości z powodu tak trywialnego jak prozaiczny braku czasu :-/ .... jeszcze do nich wrócę gdy ogarnę akwarium.
Smutne to co piszesz ale na pewno prawdziwe, szkoda ale to dopiero początek Wojtku :)
No to szykuj się na czerwiec możliwe że będę miał inne gatunki krewetek z Sulawesi moje drugie podejście. Może faktycznie trafiłeś na jakiś dziwny odłów( parę szt. miałeś ode mnie ;) ) albo za dużo antybiotyków dostały w transporcie do worków i były mało płodne przez to. Chodź widzę że jedno akwarium im odpowiada a drugie nie, tak u Mnie było o h.j im chodzi? Myślę że brak czasu to największy problem bo jak coś się dzieje to trzeba szybko reagować. A jak jest dobrze i się mnożna jak głupie to też trzeba się pozbyć nadmiaru krewetek i odmulać dno raz na miesiąc
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0 pisze:354us
kolega mi podpowiedział że przy harleqiunach czy spongicola, woltereckae musi być 280uS nie wyżej czyli 290uS ani 270uS to niby różnica przekonamy się za niedługo czy to prawda :) zrobie wodę na 140uS i 150uS może jadna 120uS pod harleqiuny
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

woda do podmian miała około 270-290us a w akwarium tak jak widac:P
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0 pisze:woda do podmian miała około 270-290us a w akwarium tak jak widac:P
no własnie może to w akwarium ma być 280us a woda np 230uS do podmian moze cos sprawia ze wzrsta ten uS przy tak niskich wartosciach nie wiem sam :) po testuje ale najpier musze miec krewetkii :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

to normalne zjawisko do podmian dajemy RO +mineralizator + ewentualnie jakies dodatki i jest to martwa woda a w akwarium tetni bujnie zycie mikrobiologiczne gnije materia organiczna, rozpuszczaja sie skały do tego dochodza produkty przemiany materii zwierzat i roslin suma sumarum musi byc wiecej przewodnosci woda w akwarium niz ta która wlewamy przy podmiankach ( pomijam roslinniaki gdzie tony zielska wysysaja minerały z wody) . Stosowałem mineralizator salty sulawesi pH 8,5 wg zalecen producenta
Harlequin
Posty: 660
Rejestracja: 20 sie 2015, 18:23
Imię: Pawlito
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Harlequin »

Inc0 pisze:to normalne zjawisko do podmian dajemy RO +mineralizator + ewentualnie jakies dodatki i jest to martwa woda a w akwarium tetni bujnie zycie mikrobiologiczne gnije materia organiczna, rozpuszczaja sie skały do tego dochodza produkty przemiany materii zwierzat i roslin suma sumarum musi byc wiecej przewodnosci woda w akwarium niz ta która wlewamy przy podmiankach ( pomijam roslinniaki gdzie tony zielska wysysaja minerały z wody) . Stosowałem mineralizator salty sulawesi pH 8,5 wg zalecen producenta
Tak racja ale w tym problem ze ma być np 280uS nawet po podmianie w akwarium bo jak nie ma to znaczy jak opisałeś jest tam jakaś materia organiczna a tego harleqiuny nie lubią, więc lepiej zrobić wodę 200uS aby w akwairum była 280uS myśle że jak bedzie mniej uS to nic się nie stanie ale nie wiem do końca zoabcyzmy jak bede je miał.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Ponieważ od dawna nie ma w baniaku krewetek a akwarium zamieszkiwały tylko ślimaki straciło ono status kreweciarni i zostało zdegradowane do stopnia ślimakarium ,a z racji że ślimary znalazły nowy dom ,akwarium zostaje zdegradowane do stopnia pusty szklany mebel ....do czasu następnej zajawki . Temat do zamknięcia.
tamtaita
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2018, 16:13
Imię: Anna
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: tamtaita »

robi wrażenie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetkaria”